Söyleyecek çok şeyi olan bir kadın susuyorsa; sessizliği sağır edici olabilir.

Bence bir kadın susuyorsa; artık size güvenmiyor demektir. Sizi sığınacak bir liman gibi görmüyor, sıcaklığınızı hissetmiyordur...

Bir kadın susuyorsa; ruhunda yaralar açmışsınızdır, onları tek başına onarmaya çalışıyordur. Konuşup sizin de canınızı yakmak istemiyordur...

Bir kadın susuyorsa; bazı şeyleri planlıyor olabilir. Düşünüp tartıyordur kendince. Söyleyeceklerini toparlayıp hepsini bir bir dökecektir belki de...

Peki sizce bir kadın neden susar konuşması gereken yerde ?

0|1
12|32

En İyi Erkek Görüşü

• bi kadın susuyorsa artık ümidini kesmiştir ne kadarda konuşsam boş diye düşündüğü için susmayı tercih eder bir kadının susması konuşmasından 2 kat daha tehlikelidir onun için eğer susuyosa valizi toplayıp gidin.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 31

• link

Soruyu okur okumaz aklıma geldi.

2|0
    0|0
    • teşekkürler çok güzeldi :)

• İfade biçimi güzel tabii ki yoksa içimizi kaplayan hüzün sadece hüzün

• harika valla çok beğendim linki

• SUSAN KADIN BENCE ARTIK SIKILMIŞTIR . HERŞEYİ İÇİNE ATMIŞTIR DÜŞÜNÜYORDUR HERŞEYİ TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİYORDUR . SÖYLESEMMİ SÖYLEMESEMMİ DİYE DÜŞÜNÜYORDUR . SUSMANIN KONUŞMAKTAN DAHA İYİ OLDUĞUNU ANLAMIŞTIR . SUSARAK KARŞISINDAKİNE GÖZLERİYLE BİRŞEYLER ANLATMAK İSTİYORDUR .

1|0
    0|0
  • Sadece kadınlar için değil

Bütün suskun insanlardan korkmak gerekir

Hele ki haksızlığa uğramış ve sabrediyorsa

Ahı arşı titretir

Ahını alan perişan olabilir

1|0
    0|0
    • Aynen öyle, bağırıp çağıran insanın umudu vardır, susan belki de Allaha havale edip de susar

• Bir kadın susuyorsa kıyamet alametidir... Gidin bol bol ibadete verin kendinizi...Bir kadının hangi koşul ortam olursa olsun susma ihtimali bir kalecinin gol kralı olma ihtimalinden bile daha azdır vesselam... Evet şimdi bol bol (-) verebilirsiniz bana teşekkür ederim = ))

2|0
    0|0
  • yazdıgın bütün paragraflarda dogruluk payı vardır dahada eklenecek şeyler var tabi

bir kadın için susmak zor birşeydir ve kadının karşısındaki erkek bu şeyi başarmışsa eger bu galibiyet degil maglubiyettir erkek için

1|0
    0|0
    • Harikasın, kadınları çözmüşsün tebrik ederim :)

• çözmek yetmiyor demekki 1 aydır "kazandıgım maglubiyetin" cezasını cekiyorum malesef teşekkürler yinede :)

• bir kadın susuyorsa

su verin

1|0
    0|0
  • güzel doğru söz

1|0
    0|0
    • teşekkürler, bir erkek olarak farkında olman güzel :)

• Hayır öyle düşünme bence. Her insan farklıdır ve herkesin tarzı da farklıdır. Senin gibi kaliteli insanlara çok ihtiyacımız var

• teşekkürler ederim senin gibi bakan insanda az

• Düşüncelerin çaresiz kaldığında , erkeğe söyleyeceklerinin bir anlamı kalmadığında . Sadece bir bakış anlatabilir içinde olan fırtınayı ..

Fırtınan gelişinin yakın veya uzak oluşunu da kadınını bakarak anlamı erkek ..

1|0
    0|0
  • Sessizliğin çıldırtma gücü...
    ---
    Artık demir almak günü gelmişse zamandan,
    Meçhule giden bir gemi kalkar bu limandan.

Hiç yolcusu yokmuş gibi sessizce alır yol;
    Sallanmaz o kalkışta ne mendil ne de bir kol.

Rıhtımda kalanlar bu seyahatten elemli,
    Günlerce siyah ufka bakar gözleri nemli.

Biçare gönüller. Ne giden son gemidir bu.
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

Dünyada sevilmiş ve seven nafile bekler;
    Bilmez ki, giden sevgililer dönmeyecekler.

Bir çok gidenin her biri memnun ki yerinden.
    Bir çok seneler geçti; dönen yok seferinden
    SESSİZ GEMİ - YAHYA KEMAL BEYATLI

0|0
    0|0
  • Bi kadın susuyorsa muhtemelen uyuyordur

1|1
    0|0
  • duymadığım şeyden sağır olmam ben sallama şimdi:D

0|0
    0|0
  • tırstım intikam gelicek belli

0|0
    0|0
  • sessiz kadın en tehlikeli kadın koşarak uzaklaşmak lazım ordan :)

0|0
    0|0
  • Susan bir kadından korkmak gerekli :(
    anlaşılmadığını düşünür değersiz olduğunu düşünür.. sırf konuşmak için kavga yolunu seçmeye başlarki..

0|0
    0|0
  • Biriktiriyordur. Superi doldurup combo yapacaktır. link

0|0
    0|0
  • aynen konuşsa bir konuşmasa binbir dert yahu bir de derman olsun ama dimi

0|0
    0|0
  • Hayır tamamen yanlış düşünüyorsun ... Bir kadının suskunluğu güvenmediğinden veya senden başka bir liman olmadığından kaynaklanmaz ...

Düşünüp tartabilir veya kafasından birşeyler geçiriyor olabilir ki bu da onun sinsi olduğunu gösteririr... Zaten bu yüzden çoğu zaman demişimdir kadın millletine güvenilmez seni her an yol ortasında koyabilir diye ...

0|0
    0|0
    • Kadının sinsi bir yanı olabilir ama bu onun kırgınlığında ya da çaresiz kaldığında susmayacağı anlamına gelmez. Seni üzmüşler aşk mevsimi ?

• ben varım, bana bak görürsün :)

• Bunu ilk diyen sen değilsin sanırım son diyende sen olmayacaksın ...

• Üstada sormuşlar;

- kadının akıllısını nasıl anlarsın?''

-''konuşmasına bakarım''

-''ya hiç konuşmuyorsa''

üstad cevabı yapıştırır ''

-o kadar akıllısına rastlamadım.

Bende henüz rastlamadım :)

0|0
    0|0
  • Bence fırtına öncesi sessizlik gibi geliyor.Vakitsiz konuşmak istemedigi olabilir.Yada çaresizliginden susuyor olabilir

0|0
    0|0
  • Bence bir erkek bir kadını susturuyorsa ( bu kadar kırıyorsa ) , tek sebebi kadınların kırılmadan susmuyor olmasıdır. Birazcık susabilseniz , bu kadar kırılmazsınız.

0|0
    0|0
  • Ya hevesi kalmamıstır ya da söyleyecek cok seyi oldugunu zannediyordur. Bir kadının gercekten söyleyecek lafı varsa hicbir sebep susturamaz.

0|0
    0|0
  • senin canını yakmış birisinin canını neden yakmak istemez kadınlar.bence asıl amaç susarak can yakmaktır..

0|0
    0|0
  • sonucu kesinlikle erkeğin zararına olacaktır.kafasında kurar kurar kendi kendini gaza getirir.yakınında durmayın

0|0
    0|0
  • özür dilerim ama ben hiç susan bir kadın görmedim.

0|0
    1|0
  • Allahini seviyorsan kadinlar susar mi ya

0|0
    0|0
  • Bilmem sen söyle...

0|0
    0|0
  • Bir kadın susmuşsa uyuyor demektir :p

0|0
    0|0
  • Hayallerini kırmak için umut verip bırakmak için senin canın yanarken uzaktan izlemek için

0|0
    0|0
  • Bazen susmak saatlerce konuşmaktan daha iyidir ve bir kadın konuşursa kadının sözü ok gibi saplanır.

0|0
    0|0
  • bence bir kadın susuyorsa söyleyecek çok şeyii vardır hangisinden başlasa diye düşünüyordur :)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 12

• "Bir kadın sizinle delice tartışabiliyorsa sevinin. Çünkü susmuş bir kadın için, bitmişsiniz demektir.."

2|0
    0|0
  • ben çoğu zaman susarım, yorulduğumdan, kavga etmekten kaçındığımdan, kendisinin beni anlamasını düşündüğüm için susarım ya da soğumuşsam ondan uzaklaşıyorsam susarım. Ve senin dediğin gibi de suskunluğumdan doğan sessizlik sağır eder.

1|0
    0|0
  • Karşı taraftan bir ümidi kalmamıştır çünkü.

Artık karşı tarafta bir yaprak kımıldaması bile göremiyordur.

Ve karşı tarafla aralarında buzdan kaleler oluşmaya başlamıştır.

Vesselam!

1|0
    0|0
  • kendimi düşündüm,soruyu okuduktan sonra...

ben susuyorsam eger karşımdaki benim için bitmiştir...

bazı şeyleri planlamam,açıklama da yapmam,basar giderim:)

1|0
    0|0
  • susuyorsa artık bir şeylerin düzelmesini istemiyordur. Bitmiştir. Konuşmak gelmez içinden. Gerek yoktur.

0|0
    0|0
  • bir kadın susuyorsa; sıkılmış olabilir, aynı konulardan, aynı fikirleden, sonu tahmin ettiğin için konuşmaya zorlanmıyor, sizi tükendi demek.

Ya da bir kadın susuyorsa; size önceliği veriyor bu arada sizi inceleniyor olabilir

0|0
    0|0
  • Biz kadinlar neden susariz cunku cok hayal kirikligina ugrariz

hayallerimiz yine yikilirmi diye dusnuruz

en iyi susmak diye biliri o yuzden susmayi tercih ederiz :(

0|0
    0|0
  • söylediklerinde %100 haklısın

0|0
    0|0
  • Susan kadın en tehlikeli kadındır derler..

0|0
    0|0
  • aynı benim gibi genelde sessiz dururum ama çok yırtık bişeyimdir :D

0|0
    0|0
  • Bir kadın susuyorsa; ya öfke kontrolüdür, ya da tilkilerin sesiyle baş etmeye çalışıyordur.

0|0
    0|0
  • "Bir kadın sizinle delice tartışabiliyorsa sevinin, çünkü susmuş bir kadın için bitmişsiniz demektir."

Marlynn Longston

Bir kadın susuyorsa kırıldığının ve kızdığının farkına varılmasını isteyen bir çocuk vardır en derinlerinde, fedakarlık yapacak takati kaybetmiştir benliğinde...

Kadın, kadındır ya yerini de bilir. Ona göre davranır sevdiğine, bazen abartır sevmeyi. Çok sever mesela, çok benimser. Kırılsa da kızsa da umut besler içinde. Hep bir umut...

---

Güzel bir yazının en beğendiğim satırları...

İlk defa susmayı tercih ediyorum, fazlasıyla.

1|0
    0|0
    • Bazen susmak gerek çünkü...

Konuşunca anlatılamayanlar belki susunca anlaşılır diye...

• susalım o halde..içimize aksın be :)

• Öyle olsun ablam :)

Yükleniyor...