Karma yurtların ayrıştırılması

bildiğiniz gibi arkadaşlar bu sene karma olan yurtlar dağıtıldı. ve erkek kız olarak ayrıldı. tabi bunun nedeni, en azından ben anlayamadım. amaç ne burada? ne yapılmaya çalışılıyor?

mustafa kemal paşa, istiklal savaşının devam ettiği bir zamanda anadoludaki bütün öğretmenleri topluyor ve savaştan sonra neler yapılması gerektiği hakkında toplantı yapıyor. bazı erkekler kadın öğretmenlerle aynı yerde oturmak istemiyor. bunun üzerine ata : ya siz türk kadınının iffetine güvenmiyorsunuz ya da kendinize, diyor. ve kadınlarla yan yana oturmak istemeyen erkekler salonu terk ediyor.

günümüze gelirsek, ben bu yurtların ayrıştırılmasını anlayamadım. bu konuyu anlayan var mı? sizce bunun nedeni ne olabilir? mümkünse mantıklı cevaplar verin.

ve ab diyorlar ya, insanları kadın erkek diye ayırarak ab üyeliği olmaz.

yorumlarınızı bekliyorum...

Güncellemeler:
arkadaşlar karma yurt deyince yanlış anlaşılmalar olabilir. benim kasttettiğim, aynı binada barınan kız ve erkekler değil, aynı kampüs içinde barınanlar. bloklar ayrı. sadece bahçeler ortak.
biri beni ve yorumlcuları eksilemiş kim lan o

la oğlum derdiniz ne lan. neden milleti eksiliyorsunuz.

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• bu ıktıdarı hıç sevmem.ama ayrıştırılmasıda bır nebze ıyı olmuş.mesela ben kyk da kalabılırdım.7.yedektım.ama sırf karma dıye babam benı bırakmadı orda.maddı gücünün zorlancağnı bıle bıle ozel yurda yazdırdı.yanı benım gıbı bıraz pımppırıklı aıleler için ıyı olmuş.bıde rahat edemeyen kız sayısıda çoktu.tv yerlerı falan ortak olunca.

0|1
    1|2
    • ben ankarada yurtta aklıom. bizim 2 blok erkek 2 blok kızdı. binalar ayrı sadece bahçe ortak.

• Adi şirket sözleşmesi herhangi bir şekle bağlı değildir. Hatta yazılı olması dahi gerekmez:) tüzel kişilikleri yoktur. Bu sebeple, bu şirketlere ait mal varlığı olamaz:)

• sonuç ? :)

Kızlar Ne Diyor 1

• AYRIMCILIK YAPMALARI HAREMLİK SELAMLIK YAPACAKLAR HER YERİ. AMA NE BİLSİN CAHİL. CAHİL İŞTE. BÖYLE YAPARAK DAHA ÇOK KIŞIRTIYORLAR MİLLETİ.

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• herkesin kendi gibi düşünmesini isteyen yobaz bir zihniyet iktidarda çünkü

1|1
    1|1
  • iyi olmuş ayrılması merdiven altlarında millet sevişmekten bir hal olmuştu. canı sıkılan abazalasan kyk ya geliyor.

0|5
    2|2
  • bizim yurtta karmaydı ayrıldı

0|1
    1|1
    • yurtlar ayrılacağı haberi çıkar çıkmaz bende sormuştum aynı soruyu hacı. hemen başladılar yok sen okumaya mı gidiyon yoksa karıya kıza bakmaya mı bilmem ne . ağzımı bozduracaklar benim şerefsizler. o zaman gidin sınıflarıda ayrıın kız erkek olarak.

• salaklar ne anlar?

yurda gelen karıya kıza mı geliyor? hikaye onlar. ben de yurttayım ama pek kızla işim olmaz.

zihniyet meselesi.

• Sevap diye deve çişi icen bir zihniyetten ne beklersinki.

2|2
    1|2
Yükleniyor...