pkk mahallemize indi, şu an inanılmaz bir kalabalık var ve tepeye çıkılıyor... Bu ülke nereye gidiyor?

Arkadaşlar İstanbulun boğaz semtinde oturuyorum. Gece 9 gibi tepeli 2 çocuk oturdugum mahalleden 2 çocukla tartısmıs. Tartısma sonucu tepeli çocuklar abilerini toplayıp bizim mahalleye inmişler... " Yaşasın pkk yaşasın apo " diyerek meydanda kim var kim yok taşlamışlar.. Sonrasın da polisler gelmıs biber gazları vs vs kalabalığı dağıtmaya çalısmıs Şimdi ise mahallemizde hummaalı bir hazırlık var taşlar sopalar demirler toplanıp herkes tepeye çıkıcakmıs. Bir grup gitmiş bekleyen 250-300 kısı haricinda sokaklar tutulmus...

Bu olayların sonu ne olucak çok merak ediyorum.. Mahallemiz karadeniz insanıyla dolu tepede ise doğu - güneydoğu insanıyla dolu.. Yıllardır tepe ve mahallemiz arasında sürtüşme olurdu fakat bu en şiddetlisi ve işin içine değişik konularda dahil edilmiş...

Bu ülke nereye gidiyor çok merak ediyorum.. Bu olayların sonu ne olucak ? Böyle birlik içerisinde yaşayan insanların arasında dahil bunlar oluyorsa bu ulkenin sonu ne olur ?

Güncellemeler:
Hayır anadolu yakasındayım... Boğaz semtindeyim üsküdar civarlarında.
Eksileyen neye göre eksiliyor acabaaaaaaaaaaaaaaaaaa ? Şeref problemimi yaşıyor yoksa korkumu ?
Tepeye giden otobusu gorenler kacmıs otobus gerı mahallemıze ınıyor fakat herkes dısarıda tetikte bekliyormuş... Boyle güzel bir semtte bu olayların yasandıgına inanamıyorumm..

0|0
5|21

En İyi Kız Görüşü

• Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;

Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.

O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;

O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehrene ey nazlı hilal!

Kahraman ırkıma bir gül... Ne bu şiddet, bu celal?

Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal;

Hakkıdır, Hakk'a tapan, milletimin istiklal.

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.

Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!

Kükremiş sel gibiyim: Bendimi çiğner, aşarım;

Yırtarım dağları, enginlere sığmam taşarım.

Garb'ın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar;

Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.

Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,

''Medeniyet!'' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma sakın;

Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.

Doğacaktır sana va'dettiği günler Hakk'ın...

Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri ''toprak!'' diyerek geçme, tanı!

Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.

Sen şehid oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:

Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?

Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şüheda!

Canı, cananı, bütün varımı alsın da Huda,

Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden İlahi şudur ancak emeli:

Değmesin ma'bedimin göğsüne na-mahrem eli;

Bu ezanlar -- ki şehadetleri dinin temeli --

Ebedi, yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -- varsa -- taşım;

Her cerihamda, İlahi, boşanıp kanlı yaşım,

Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım!

O zaman yükselerek Arş'a değer, belki, başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!

Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.

Ebediyyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:

Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;

Hakkıdır, Hakk'a tapan, milletimin istiklal.

7|12
    1|6

Erkekler Ne Diyor 21

• yazık şurada bile bir birimize düşüyorsak sokakta olanlara şaşmamak gerekiyor. kürt, türk, laz çekes , arap degil insanız diyebiliyormuyuz* başkalarının hakkına kültürüne, dinine ,inancına saygı gösterbiliyormuyuz? onların haklarını da kendimizinki gibi savunabiliyormuyz.. işte huzur o zaman gelecek.

Sakarya da,Çanakkale de, Dumlupınar da. Yemen de,Fizanda dedelerimiz birlikte şehit olamadılar mı? doguda rus çephesine savaşmaya giderken soguktan donaak ölenler kimlerdi. biz birmilletiz..ayrıntlların bir önemi yok.

1|1
    0|1
  • devlete baş kaldıranın başı ne olur ?

3|3
    1|4
  • terörü bitiirecez diyenler şimdi neredeler.bundan 15 sene önce kimse kalkıp kürdüm bile diyemiyordu şimdi herkes diyor adamların söylediği bu.

söylüyolar ama nasıl söylüyolar acaba başbakan olacak kişi.kimsenin kalkıpta kürtçülük yapmasına mağdur edebiyatı yapmasına biz atatürkçü kişiler olarak izin vermeyeceğiz.ama ilk olarak yapmamız gereken iş iktidar olmak.

parti genel başkanı gibi konuşmuşum da ha :D

2|0
    2|5
    • insan yerine koymayan mı var lan dallama.küfretme de ayrıca.insan gibi davrandılar da biz onlara davranmadık.lan dallama 40 bin tane asker gitmiş kimin yüzünden gitmiş.hala kürt kürt demeyin ya.kaçakçılık yap molotof at sonra da bizim hakkımız.sanki kürt olduğu için işe alınmıyolar ya.her yerde veriyolar iş de sigortada herşey veriliyor kürtlere.kürtler napıyor kaçakçılık sonra kürtlerin hakkı.

• :DD ben sana kürtlerin hepsi kürtçülük yapıyo gibi bişey mi dedim.kürdüyle lazıyla çerkesi de hepsi türk ulusunun birer parçalarıdır.sen niye böyle görmüyosun.lazlar çıkıp laz milliyetçiliği yapmıyolar.ama kürtlerin çoğunluğu yapıyor.bunu kabul et artık.

• Okuduğunu anlayamıyosun ya da zihninde toparlayamıyosun. Bu alakasızlığını kaldıramam. Neyse, sorun değil. İyi günler.

• ne yazıkki bundan nemalananlar var. insanları birbirine kırdırarak arada köşe dönenler var. ne yazıkki gençlerimizde bunların kurbanı oluyorlar. inşallah bunların hepsi bitecek ama biraz daha zamana ihtiyaç var.

2|1
    1|3
  • Bu olayların en başını deşmeye kalkarsak, hakkında konuşmadığımız bir kişi bile kalmaz. Hatalar zincirleme olarak yapılıyor.

1|1
    0|1
  • Turkiyede zaten karadenizliler olmasaaa...

4|3
    1|4
  • Ne Kürtler var Türklerden daha vatansever daha Atatürkçü. Ben Türküm ama o Kürtlerle gurur duyuyorum hepimiz kardesiz.

1|1
    1|2
  • katlıam yaparım o ıtlerden bır tane canlı bırakmam

1|3
    0|2
  • onların cogu ınsaat ıscısı bı telefonla her semtten gelıyrlar..bosverın dadasmayın ..bu arada ben de kurdum ama kurdlerın cogunu sevmıyorum ınsanlıklarından degıl ıdeolojılerınden

3|2
    0|3
    • Melezleşmiş, yozlaşmış kürt. Örnek tripsayar.

Nereden geldiğini unutma.

• gercek kurt olmak ıcın turk dusmanı mı olmak gerekıyor sekılcı zıhnıyet,kurt mıllıyetcılerınden nefret edıyorum ..

• sıcsınlar ağızların serefsiz pkk lıların.gebertsinler i*neleri.keşke bende orda olaydım.

4|3
    1|3
  • Bişey olmaz 250-300 kişi 75.000.000 'a dokunur mu? 2023'te iyi şeyler olacak.

3|1
    2|6
  • Federasyonla başlasaydı bu iş, hiç sorun olmadı gibime geliyor. Ama Kürt tarafında yılların verdiği baskı altında kalmışlık hissinin de etkisiyle "fırsat buldukça üste çıkma çabası" var. Bu ülke federasyonla başlasaydı en azından şimdiki kadar keskin ayrılmalar görmezdik.

2|0
    1|7
  • İç savaş çıkacak bizde de. Türk-kürt savaşı. Her ilde her semtte yaşayan Türklerle kürtler arasında çatışma olacak. Bugün selam verdiğin kürt komşun yarın sana kurşun sıkacak.

1|0
    0|1
  • Ülkücüler sokaga inip dograma işine başlayınca bunların büyük başları yine bizi katlediyorlar diye avrupaya bizi şikayet ederler ama iş işten geçmiş olur.

1|0
    0|0
  • İki seçenek var: Bu olaylar sürüp seni beni öldürecek ya da hepimiz insana insan gözüyle bakmayı öğreneceğiz. Üçüncü bir yol yok

1|0
    0|0
  • bir karıncayı dahi incitemem ama bir insan vatan hainiyse ona kesinlikle acımam

3|2
    1|4
  • vatan hainleri başta olduğu sürece devam eder bu olaylar

1|0
    0|1
  • orda kürt işçilere falan çok sataşmalar oluyor o yüzden adamlar da mecbur kalıyor.ben daha durduk yere eylem yapıldığını görmedim.yurtsever gençler duyarlı bu konuda

1|1
    1|1
  • bu ülkeden hala birşleyler bekleyen varmı? şahsen en kısa zamanda kendime imkan yaratıp bu ülkeyi terk etmek istiyorum

1|1
    1|4
  • kucukckmecede mı yasıyrsn

1|0
    0|1
  • kaç kurtar kendini. bu ülkeden de bir b*k olmaz.

2|2
    1|4

Kızlar Ne Diyor 4

• orda baska bir olay olmustur, olduysa eger.

trde binlerce pkk sempezitani var durup dururken apo mapo diyerek insanlari taslamazlar. liderleri iktidarla anlasti zaten ne icin saldirsinlar (:

celiskiye bakin lahn gezi parki olayinda mustafa kemalin askerleriyiz diyen insanlara destek vermek icin (zaaaxdjjghfg apocular niye güldügümü gayet iyi bilir) apo posteri acan srmpezitanlar niye durupdururken herhangi birilerini taslasin. hey gidi.

0|0
    1|1
    • Valla zeytinburnunda bu olay 2 kere yaşandı. 2 sene öncesini hatırlarsan durduk yere olay çıkarmak için önlerine ne gelirse molotofladılar...

• 5 points anlayana

1|0
    0|0
  • Benzer şeyler iki üç yıl önce zeytinburnunda da oldu

1|0
    0|1
  • Tayyip ağabeyi çağıralım gerçi ağaç kesip yol yapmaktan vakit bulamaz ...

2|3
    3|6
    • + 5 çok ıyı bır cevap

• Şu ülkedeki muhalif partilerden herhangi biri iktidar olsa 10 senedir Erdoğan demeye alışmış ağızlarından mantıklı bir laf çıkabilecek mi çok merak ediyorum haa.

• Kurban ol tayyibe :D

Yükleniyor...