Sizce çağımızın en büyük hastalığı sorunu ne?

bunu illa bir hastalık olarak algılamanıza gerek yok, çok sevdiğim bir hocam derste çağımızın en büyük hastalığının yalnızlık ve narsisizm olduğunu söyledi dün, bende özellikle narsisizm çok baskın çünkü süper birisiyim <9

peki sizin en büyük hastalığınız ne? çağımızın en büyük hastalığı sorunu nedir, içinde bulunduğumuz bütün sistemleri düşünerek cevaplar verirseniz güzel olur

0|0
14|23

En İyi Kız Görüşü

• "Bir ülkede fakirlerin bebeklerinin içeceği sütü, zenginlerin köpekleri içiyorsa o ülkede kapitalizm hakimdir."

Çağın hastalığı kapitalizm diyorum.

5|5
    0|0
    • ne güzel cevap ya şuna bakar mısın

bu kadar güzel cevap verilebilir ancak

ama çok makro olsun yine de güzel

• Makro ya da mikro ayırt etmediğin için böyle cevap verdim.

Teşekkür ederim.

• Tr nin yüzde 10 kısmının kişi başı düşen milli hasılatı geri kalan yüzde 90 a eşit.Heyhat!

Kızlar Ne Diyor 13

• Çabuk tüketmek, sıfır güven, dedikodu, değer yargısından yoksunluk ve hatırlamak istemediğim yüzlerce kötü noktalar.

0|1
    0|1
  • Çağımızın hastalığı teknoloji, yalnızlığın sebebi de bu zaten

0|1
    0|1
  • Çağımızın en büyük hastalığı kesinlikle Alzheimer.

Çaresi hala kesin olarak bulunamamış bulunsa bile ülkemizde uygulamaya geçmemiştir.

O kadar kötü ve çaresiz, üzücü bir hastalık ki bizzat o hastalığa yakalanmış birine baktığımız için. Allah herkese acil şifalar versin.

Kişilik olarak ise EGO'dur.

0|1
    0|0
  • Anlaşılmamak

1|0
    0|1
  • Holiganlıkta öyle

0|0
    0|1
  • Internetttt

1|1
    0|0
  • çağımızın en büyük hastalığı hissizleşmek ve dolayısıyla ruhsuzlaşmak bence...

0|0
    0|0
  • teknoloji kesinlikle

0|1
    0|1
  • Bence çağımızın hatta tüm çağların en büyük hastalığı tahammülsüzlük.

0|1
    0|0
  • din.

1|1
    1|1
  • Bencilliktir. Kendinden otesini goremiyen birinin cevresinede faydasi olmaz. Eee cevresine faydasi olmayanin zaten kendisinede faydasi yoktur aslinda. Derin konular, kafa yorar simdi..

0|1
    0|0
  • egoizm,aslını inkar etme ,avrupa(batı)özentiliği,teknolojik bağımlılık,dinden uzaklaşma...

0|0
    0|1
  • inete, telefona bağımlığı, hareketsizlik, gösteriş, doyumsuzluk, bilinçsiz tüketim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• Kapitalizm diyenler olmuş. Eşitlik edebiyatını ben de çok sevsem de, kapitalizm hastalıktan ziyade oluşturduğumuz düzen. İnsanlık bunu yapabilmiş. Her şeyi yazmış, çizmiş; hatta çok güzel işlemişiz bu anti-kapitalizm konusunu ama kalemimiz bile Faber Castell.

Yani, illa ki birileri birilerinden üstün olacak. Sen aslt veya orta sınıfta ömrünü geçirdiğin için sana güzel gelir ama bir de şöyle düşün; yemeğimizi bile bir sürü şube sayesinde devlet dağıtıyo ve her akşam gidip rahatça herkes aynı yemekten yiyo. Para babalarını bir tarafa bırakıp orta sınıftan değerlendirme yapalım hadi. Beyin cerrahı da aynı üç armutu yiyecek, aynı üç armut için sıraya girecek; sokaktaki apaçi de. Apaçi neden istemesin di mi bu düzeni? Ama beyin cerrahı kabul edemez. Doğası bile izin vermez buna.

Ha dersen ki napalım lan salak, kapitalist mi olalım biz de diye; derim ki sen sırf tüketim çılgınlığına veya yapılan reklamlardan ötürü girdiğin aptalca heveslere yenilerek en basit örnek olarak Apple gibi firmaları zengin etme yeter. İnsan gibi yaşayıp gitmek lazım bu düzende.

0|1
    0|0
    • oha lan sonunda bu konuda aynı benim gibi düşünen birin buldum

ben de aynen böyle düşünüyorum kardeş

• Bana kalsa bu lakırdılar zaman kaybı ama toplumdaki "Eşit olalım, olleeeey!" anlayışı yüzünden düşünmek zorunda kalıyoruz böyle şeyleri.

• vefasızlık

0|1
    0|0
  • Bireysel olarak stres. Birçok hastalığın tetikleyicisi. Toplumsal olarak tepkisizlesme. Yani koyun gibi olma!

0|1
    0|0
  • çağımızın en büyük hastalığı telefon bağımlılığı..

benim en büyük hastalığım az biraz çekingenliğim.

0|1
    0|0
  • Facebook'ta bu soruya İnternet diyebilecek 1 milyon kişi bulabileceğime inanıyorum. :P

0|1
    0|0
  • sistemin kendisi bir hastalıktır.

0|1
    0|0
  • ahlaksız ve karakter ve erdemlere onem vermeyerek yetısen yenı nesıller

0|1
    0|0
  • capitalism:a love story

ve

bağnazlık ikisi de dünyayı yakıp kavuruyor.

0|1
    0|0
  • Kanser ve Aids

0|1
    0|0
  • teknolojiye olan bağımlılığımızdan dolayı insanlara olan beraberliğin çoğalması... asosyal olmak diyebilirim

0|1
    0|0
  • ırkcılıktı bence

0|1
    0|0
  • valla adama sorsalar dilinimi keselim parmaklarinimi herkez der dilimi kes. su internet cikti cikali iletisim sifir insanlar nerdeyse konusmayi unuttu ebu gube takiliyor alem neydi eski gunler lan:)

0|1
    0|0
  • İletişimsizlik, yalnızlık , en basit örnek abi evden üniye gidiyorum yolda karşılaştığım insanlar kafalarını cepten , tabletten kaldırmıyor. Göz teması bile eksik o derece

0|1
    0|0
  • iletişimsizlik

0|1
    0|0
  • Çağımızın en büyük hastalığı? Çok geniş bir soru. Daraltmak gerek.

0|1
    0|0
    • makro cevap ver sen de hocam herkes gibi

• Mikro boyutta tartışması nano seviyede güzel bir muhabbet oluşturabilirdi.

• o çok vakit alır be hocam

sanayi devriminden gir fordist sistemden neoliberal politikalardan çık

major depresyon, kronik hastalıklar samsung s3 galaxy falan uzun iş

• Cehalet. Tüm sorunların kökenine in, neden diye sorgula, hep aynı kapıya çıkar; cehalet.

0|1
    0|0
  • İletişimsizlik

0|1
    0|0
  • depresyon tek kelimeyle

0|1
    0|0
  • şüphesiz bilgisayar ve akıllı telefon denen insanı kendisine köle eden aletler

0|1
    0|0
  • Ego yarışı

0|1
    0|0
  • Depresyon ve işkoliklik ha bir de şıtres :D

0|1
    0|0
  • Modern çağın hastalığı; ''Sıkılmak''

0|1
    0|0
  • kişilik sorunları, buna bağlı olarak cinsel sapkınlıklar (LGBTT), sosyal düzensizlikler.

İnsana çocukluğuda iyi bir kişilik kazandırılmış olsa pek çok problem ortadan kalkar...

0|0
    0|1
Yükleniyor...