Tanımadığınız biri ile asansöre bindiğiniz zaman selamlaşır mısınız?

Tanımadığınız biri ile asansöre bindiğiniz zaman selamlaşır mısınız?

• Hayır
    64% (32)53% (29)58% (61)Oy Ver
  • Evet
    22% (11)36% (20)30% (31)Oy Ver
  • Şöyle ki;
    14% (7)11% (6)12% (13)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
34|31

En İyi Erkek Görüşü

• İşe yeni başladığımda patronumla aynı asansöre binmiştim adamı tanımıyordum bana yenimi başladın dedi hee dedim hayırlı olsun inş memnun olursun dedi bakacağız dedim, güldü adam asansörün kapısı açıldı asönsör bekleyen personel hoşgeldiniz fehim bey deyince ben çakozladım ama iş işten geçmişti :P

7|5
    1|0

Kızlar Ne Diyor 34

• asansörde gerildiğim kadar başka hiç bir yerde gerilmiyorum arkadas ya tanımadığım kişilerle küçük bir kutuda felan :S

0|2
    1|0
  • selamlaşmam. sadece haff bir gülümserim okadar.

0|1
    2|2
  • Evet.

0|2
    0|1
  • Şöyleki insanına göre değişir. Ama genelde gülümserim.

0|2
    1|0
  • asansörde yalnız görüp kendi capında asılan adamlar oldugunu düşününce selam versek nasıl yorumlarlar sen düşün

0|1
    1|1
  • Ondan once iniyosam iyi aksamlar vs. Derim

0|2
    1|0
  • Evet merhaba derim genelde..

0|2
    1|0
  • Samimiyete gerek yok elin adamıyla :)

1|1
    0|0
  • selamlaşırım.

0|2
    1|0
  • aynı asansöre binmem...

0|1
    1|1
  • Aynı apartman ve iş yerindeysek selamlaşırım ama, tanımadığım biriyse erkek olsun bayan o9lsun gülümserim. Çünkü gülümseme dost canlısı biri olduğumu gösterir...

0|0
    0|0
  • Yo soguk biriyim kendi arkadaşlarıma soğuğum tanımadığım insana mı sıcak davranıcam

1|1
    2|2
  • selamlaşmama ama çıkarken iyi günler/akşamlar falan derim :)

0|1
    0|0
  • yok selamlaşmam ama çıkarken iyi günler derim.anlamadığım bişey var bugün cevapladığım 3. asansör sorusu ne bu milletteki asansör merakı :D

0|1
    0|0
  • Tanımadığımla asansöre girmem..eyer bir tesadüf olursa bile selam Allahın selamı tabi veririm ister alsın ister almasın

0|1
    0|0
  • Biraz binen diğer kişiye de bağlı ama genelde gülümserim.

0|0
    0|0
  • Aynı apartmandaysak tabi selam veririm, ama farklı bir yerde gerek yok bu kadar samimiyetsiz sosyalliğe :)

0|0
    1|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • aynı apartmanda oturuyorsam evet.. onun dışında hayır

0|0
    0|0
  • Göz göze geldiyse hafifçe gülümserim.

0|0
    0|0
  • Hayır.

Yanlışlıkla evet'e tıkladım demek ki bilinç altım selamlaşmak istiyormuş.

0|2
    0|0
  • Kiminle bindiğime bağlı ama genelde selamlaşırım

0|2
    0|0
  • Selam verirse alırım.

0|0
    0|0
  • Hayır .

0|0
    0|0
  • bu Allah'ın selamıdır ama kişiye göre değişir gözüm tutmadıysa vermem

0|1
    0|0
  • Hayir

0|0
    0|0
  • Hayır ne münasebet

0|1
    1|0
  • Hayır.

0|0
    0|0
  • duruma bağlı

0|0
    0|0
  • erkekse tabi ki hayır ama bir bayansa sadece tebessüm ederim

0|2
    1|2
  • Kızlar Devam
    4

Erkekler Ne Diyor 30

• İnsanız sonuçta bir merhaba deriz :D

0|1
    1|0
  • Eğer erkek ise selamlaşırım.

Kadın ise, dönüp bakmam bile..

Çünkü;

1) Asansörler kadınlarla tanışma mekanı değildir.

2) Ne kadar iyi niyetli olursanız olun, "tacizci" yerine konulursunuz.

3) Hatun kişiyi "bana asılıyor" düşüncesine sevk edip k.çını kaldırmanın gereği yok.

3|2
    1|0
  • evet ne kadar yoz , yobaz ve geri kafalı bir toplum olduğumuz şuanki anket sonuçlarından ortaya çıkıyor.

birincisi, aynı ortama girdiğiniz bir insanla ne olursanız selamlaşmak, merhabalaşmak adabı muaşeret kuralları içerisindedir. Bu sadece asansör mevzuu değil her yerde geçerlidir.

ikincisi, bu ankete çoğu insanın selamlaşacağı kişinin karşı cinsten olduğu yönünde bir kafayla cevap verdiğine çok ama çok eminim, kesinlikle bu kafayla oy verenler aynaya baksın ve utansın. zira cinsiyetçiliğin alasını yapıyorsunuz. insan yahu karşınızdaki, niye her zaman hayata cinsel uzuvlarımızdan yola çıkarak bakıyoruz? bu bakış açısı sosyal toplumda erkek ve kadının normal birer arkadaş olabileceği gerçeğini bitirdi türkiyede, resmen toplumsal bozukluğa yol açtı. birbirimize*göt sikten başka bir türlü bakamıyor muyuz? ayıp diyorum.

üçüncüsü, o selam verirse ben de veririm mantığı. arkadaşım ölmedin ya? insanlık diyoruz. sonra gelmeyin komşuluk arkadaşlık kavramları bitti diye. onun senden ne eksiği var? ya da tam tersi?

dördüncüsü tespit üzerine, tatil yörelerine gittiğim zaman yabancı erkekler ve kadınlar yani insanlar yoldan geçerken bile selam veriyorlar, gülümsüyorlar hiç tanımasam bile, ben de selam veriyorum tabii ve uygar düşünmenin zevkini alıyorum oracıkta, pozitif hissediyorum kendimi.

of rahatladım be, sokayım türkiyenin gittiği şu bozuk sosyo düzenine. oyş saygılar.

1|0
    0|0
  • Mahallede gördüklerime selam vermiyorum asansördeki elin adamına mı vercem asdsd s

0|1
    2|0
  • selam vermem genelde ama selam verirlerse alırım ineceğim katta ise hadi iyi akşamlar genşler der giderim

0|1
    1|0
  • merhaba derim ya da erkekse büyük bir ihtimal selam veririm. Ama apartmanda herkes birbirini tanıdığı için genelde hal hatırda sorarım. şöyle bir şey var bide mesela yaşlı bir nene var beni her gördüğünde öperdi :) güler yüzlü olmak her zaman iyidir.

0|0
    0|0
  • Ben okadar kızla asonsöre bindim bugüne kadar selam veren gülümseyen olmadı :D

0|2
    1|0
  • Ritüeller bana göre değil.

0|0
    0|0
  • Aynı apartmanda oturuyorsak çıkarken iyigünler/akşamlar derim o kadar..

0|1
    1|0
  • Sadece ev ve ofis asansöründe selamlaşırım. Başka yerin asansörlerinde gerek duymam.

0|0
    0|0
  • Evet çoğunlukla. Sanırım tanımadığın biriyle bu kadar yakın ve kapalı bir ortamda bulunmanın psikolojik bir etkisi de olabilir.

0|0
    0|0
  • Türkiye'de selamlaşmam, yabancı ülkede isem selamlaşırım.

0|0
    0|0
  • hayırrr

0|0
    0|0
  • hayır

suskunluk hakım olur

0|0
    0|0
  • Buradaki kızlar hayır diyor da, o zaman çalıştığım ofisin bulunduğu binanın diğer katlarındaki bayanlar neden selam veriyor veya selamımı alıyor?

0|0
    0|0
  • içinde bulunduğum asansöre binmiyorlar ya hemen kapatıp suratlarını asıyorlar.erkekler bile bazen binmiyorlar benimle,iyi düşünmeye çalışıyorum güvenemiyorlardır belki başka bir açıklaması yok :D

0|0
    0|0
  • Ben direk sokuyorum

0|0
    0|0
  • hiç tanımadığım birisi ise nezaketen gülümserim

0|0
    0|0
  • Evet selamlaşım

0|0
    0|0
  • Hastalandığımda ünv hastanesinde yatmıştım hayatımda bukadar çok asansöre bindiğimi hatırlamıyorum :)))))))

0|0
    0|0
  • pek değil :)

0|0
    0|0
  • erkekse selamın aleyküm derim

0|0
    0|0
  • Medeniyet ile alakalı.Tabiki selamlaşırım.

0|0
    0|0
  • kaçıncı kata gitceğini sorarım sadece

0|0
    0|0
  • İkimizde bir kenara sıkışıp inmeyi bekliyoruz :)

0|0
    0|0
  • merthaba derim :D

0|0
    0|0
  • selamlamak ne ki öpüşmeden bırakmam :D güzel kızları :D

0|0
    0|0
  • gerek yok.

0|0
    0|0
  • şöyle ki eger gıdecegım yone gıdıyorsa selamlasırım

0|0
    0|0
  • Yalan söylüyorlar, hepsi asansörde sus pus.

0|0
    1|0
Yükleniyor...