Spor sonrasi kas agrisi o kaslarin calistigini ve gelisecegini gosterir mi?

Soru baslikta gayet acik. Ben spora ve spor sonrasi olusan kas agrisi ve yorgunluga bagimli biriyim. Cunku kaslarimin calistigini hissetmek hosuma gidiyor. Sizce bu agrilar ve bolgesel yorgunluklar (mesela bacak calismasi sonrasi bacakta hissedilen yorgunluk) gelisimin bir gostergesi midir?

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Kesinlikle evet.Ben genellikle yoğun antreman sonrası bütün vucudumda özellike bacağımda çok ağrı hissederim.Bu dönemde mutlaka düzenli beslenmek gerek.Yoksa kas yıkımı olur.Bu kas ağrıması olayı vücudun adaptasyon süreci yani çalıştırdığının göstergesi ve vücudun onu düzeltip kas inşa etmesinin belirtisi başka bişey değil.Ama biraz önce dediğim gibi çok düzenli beslenmek gerek özellikle özelikke bu dönemde ve tüm vücud ağrıdığında mutlaka en az 2 gün ağırlık çalışmamak veya spor yapmamak gerekir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• zamanla o ağrılar yok oluyor, bence geliştiğinin göstergesi, ama çok fazla yorma kaslarını zedelenme olabilir.. duş alırken 3 4 dk sıcak su, 3 4 dk soğuk su ile 5 defa falan tekrarlayınca bunu, kasların ağırmıyor ve dinlenmiş gibi hissediyorsun kendini, kaslara iyi geliyor sanırım bu

0|0
    0|0
  • Evet kesinlikle

0|0
    0|0
  • kas gelişmesinden kaynaklanıyor

0|0
    0|0
  • ben ona kısaca hamlama diyorum çok aşırıya gitme ödem yapar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• acı yoksa gelişim yok

0|0
    0|0
  • spor sonrası ağrı kasları ufak çok ufak yırtmandan kaynaklanır proteinli beslenmen lazım spor ardından ki o yırtılan yerler hemen oluşum olsun kas olsun çok sağlam yemek yemen lazım çoğu sitede beslenme programları var spor tek başına yeterli değil

0|0
    0|0
  • hayır. ama agrıya da baglı. genelde asırı yüklenme sonucu kas yanması olusur. kas yapmaz kasın dokusunu zedelersin. bu da birikimi geriye dogru götürür. profesyonel spor yapanlara bak. hergün spor yapmazlar. en az bir genelde iki gün kasın kendini toparlması icin vucutlarını dinlendirir ve bol bol vitamin destegi alırlar.

0|0
    0|0
  • ben ona hamlık diyorum. uzun süre çalışmayan kasların birden çalıştırılması sonucu ortaya cıkar. başka da bir şeyi göstermez.

0|0
    0|0
  • aynen acı nerdeyse gelısım ordadır

0|0
    0|0
Yükleniyor...