Hiç ehliyetsiz araç kullandınız mı ya da kullananlar var mı etrafınızda?

Hiç ehliyetsiz araç kullandınız mı ya da kullananlar var mı etrafınızda? Yakalansanız ne yapardınız? Bayramın son günü 16 yaşında biri yüzünden kaza yaptık kardeşimle, abisinin motorunu almış önümüzden hızla geçmeye kalkıştı, fren bile yapamadık o sadece düşerken biz koca motorla sürüklendik, o hastaneden yürüyerek çıktı benim bacağım motorun altında ezildi kalıcı sakatlık yok çok şükür ama bacağım mosmor ve topallıyorum şu anda... Polisi çağırdık beklerken aile geldi hepsi sarhoş vaziyetteydi ehliyetli biriyle yer değişsinler diye yapmadıkları kalmadı ama 3.000 TL cezayı yediler tabii ki insan canı bu kadar sorumsuzluğa maruz kalmamalı hala sinirliyim görsem elimden alabilen olmaz

Güncellemeler:
verilen cevaplar çok kötü geldi bana bu kadar sorumsuz olmamalı insanlar

0|0
11|14

En İyi Erkek Görüşü

• 16 yaşında bir ergen hız ve artistlik merakı var kendini motorun üstünde bired pit falan sanma durumu :) 18 girdiğim gün ehliyete başvurdum hiç kullanmadım ehliyetsiz

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• geçmiş olsun.

0|0
    0|0
    • ben birkere ehliyetsiz çıkmıştım çocuğa çarpmamak için direğe çarptım suç çocukdaydı ama ehliyette olsa bişey fark etmezdi can gittikten sonra

• öyle çünkü eğer ölmüş olsaydı haklıda olsanız haksızda olsanız hapis cezası alırdınız

• ben yılalrca kullandım

0|0
    1|0
  • Büyük geçmiş olsun...

Maalesef bilinçsizlik bizim kanımızda var, gençtir diyip veriyorlar anahtarı, salıyorlar yollara... İlla bir kaza olacak ki ancak kafaya dank etsin ama o da değil, 10 kere de kaza yapsa gene o aracı verirler, gene verirler...

0|0
    0|0
    • Öyle bir şey ki biz ana yoldayız o ara yoldan direk karşıya geçiyor. Alelade küçük bir motor dakarla s.dik yarıştırıyor düşünsene, ortadan çarpsak hem hem biz sakat kalırdık. Kaza yaptığımız yolda bu insanların sorumsuzluğundan dolayı sürekli birileri özellikle de çocuklar ölüyor

• Trafikte sorumsuz, kurallara uymayan çok insan var maalesef.

Geçmiş olsun. :(

0|0
    0|0
  • Go kart aracı sürdüm o olur mu ?

0|0
    0|0
  • Mahalle aralarında kullanmışlığım vardı. Ama ben hep dikkatli ve yavaş kullanmışımdır. O yüzden bir tane kediyi ezmek dışında bir vukuatım olmadı.

0|0
    0|0
  • 17 yaşındayken izmir-ankara yolunda polise ve ardından jandarmaya yakalandım. Neyse ki iyi anlarına denk gelmiştim, ses çıkarmadılar.

Kullanmam doğru değildi ama emin olun o zamanki sürüş pratiğim ve tecrübem birçok ehliyetliden daha çoktu

0|0
    0|0
  • 1,5 sene kullandım bikere yakalandım Allah razı olsun polis bırakmıştı ceza yazmadan

0|0
    0|0
  • 14 yaşımdan beri kullanırım 4-5 yıl kullandım...

0|0
    0|0
  • Bencede.

0|0
    0|0
  • ehliyetim olmadan asla... çıkmadım yola

0|0
    0|0
  • Kullandım, kullanan var.

0|0
    0|0
  • ehliyet benim için bir gösterge olamaz. yaşı küçükmüş, gerizekalıymış, şanslıymış o kadar. muhtemelen 3000 lira cezayı da umursamamışlardır.

0|0
    0|0
    • geçmiş olsun bu arada.

• sana bişey olmazdı ama. hatta jip kullanmak en iyisi.

• Jip zaten araba da bana bir şey olmazdı ama o ölysedi biz suçlu olurduk

Kızlar Ne Diyor 11

• Ehliyetsiz araç kullandım ancak trafikte değil.

Mesele ehliyet sahibi olmakta değil. Kursta 12 saat direksiyon dersi almış 18 yaşında bir gençle, babasının arabasını ara sıra kaçıran 16 yaşındaki bir gencin arasında sadece ehliyet farkı var, biliyorsun.

Kurslar trafiğe değil sınava öğrenci hazırlıyor.

O yüzden kızmıyorum ehliyetsiz sürücülere. Tescilli katilleri var bir de bunların. Sorsan almış ehliyeti ama çarpışan arabalarda kalmış aklı.

0|0
    0|0
  • Ehliyetim yok ve hiç trafiğe çıkmadım.Birkaç kez babam çalıştırmıştı trafiğe kapalı bir alanda baktı ki olacak gibi değilim vazgeçti...

Araba kullanabilecek birisi değilim sanırım.

Kızıyorum o ehliyetsiz insanlara,sevdiği bir insanı trafik kazasında kaybetmiş birisi olarak ihmalkar olanlara,insan canını umursamayanlara çok kızıyorum...

0|0
    0|0
  • Lise 1 de okurken bir pazar sabahı annemin arabayı çaldım :) bahçelievlerden çıktım eskiden merterde ulusoy vardı tam oraya geldim polis çevirdi :) ehliyetsiz çok araba kullandım çok şükür hiç kaza yapmadım

0|0
    0|0
  • ehliyetsiz arac kullananlara hapis cezasi gelecekti gelmedi sanirim. parayla ilgili bir sey olsa nasil aksatmadan yururluge koyarlar ama! kardesimi kandiriyorum hapse girersin diye. eve her gdisimde tartisiyoruz bu yuzden. belgesini alana kadar da bu despotlugu yapicam. gecmis olsun barbi umarim cabuk iyilesirsin.

0|0
    0|0
    • anne ve kendisine 1400 er tl para cezası verildi, ama ben yeterli olduğunu düşünmüyorum. Bu şeklide yapanları yaşları tutsa bile trafikten men etmeleri gerek

• kesinlikle öyle. gel gör ki parra parra parra...

• para para para keşke çözse akıllandırsa insanları

• Ehliyet ile alakası yok bunun...

0|0
    0|0
  • Ben kullandım direk direğe tosladm :d

0|0
    0|0
  • Tabi ama artistlik olsun diye degil, 2 kere sinavi kaybetmis biri olarak ucuncusunde pazar gunleri sessiz sakin yerlerde park falan deniyordum.

0|0
    0|0
    • Onu yapmak lazım zaten, direksiyon derslerinde de bunu yapıyorlar ama bilip etmeden trafiğe çıkmak yanlış. Yokuşta kalkmalara çalış bu arada sınavda önemlidir

• Pardon içerigi okumadan cevaplamanin sonu iste :)

Cok geçmis olsun, boyle kazalari duydukça Tr sistemine lanet ediyor insan :(

• Teşekkür ederim

• kullanıyorum.ehıyetı almaya vakıt olmadı ya alıcam kısın ınsallah

0|0
    0|0
    • ehlıyetı olupda dıkkatlı kullanmayan ınsanlarda var ehlıyetın olup olmaması sorun degıl ve olacagı varmıs artık bırde gecmıs olsun

• geçmiş olsun .kullandım ama yanımda babam vardı .

0|0
    0|0
    • Kaza yapmış olsaydınız baban da sen de ceza alırdınız

• Polis falan mısın abla

0|0
    0|0
    • Neden sordun? Bu şekilde düşünmek için polis mi olmak lazım? Sorumluluktur bu, senin canın beş para etmeyebilir (üstüne alınma genel olarak söylüyorum) ama karşıdakini tehlikeye atamazsın

• kursta ne kadar öğrenirsem öğrenirim zekiyim ben

• pratik farklı, kursta teoriyi öğretirler sadece

• Gecmıs olsun. Hayır ehlıyetım yok suanda arabada kullanmıyorum o yüzden kullanmamda asla korkarım bu tür kazalardan rısk alan bırısı degılım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...