Kapat

Erkekler neden saç uzatmıyorsunuz ; Tabularınız mı var , yoksa mahalle baskısı mı ?

Türkiye erkeklerine yüzdesel olarak bakarsak büyük bir bölümünün saçları kısa , uzun saçlı erkek oranı o kadar az ki ..

Bugün kampüste uzun saçlı bir erkek gördüm , bir saç bir erkeğe o kadar mı yakışır anlatamam

Ayrıca uzun saç en çirkin erkeğe bile çekicilik katıyor ( en azından benim için böyle )

Peki neden Türkiye ' de yaşayan erkekler saç uzatmıyor ?

Yakışmayacağını mı düşünüyorsunuz , mahalle baskısı ya da tabularınız mı var ?

Ya da Türk kızlarını eleştirmekten topu kendinize çevirmeye vakit mi bulamıyorsunuz ?

Bir kaç örnek verecek olursak :

link

link

link

Yakışıyor yani , aranızda saçı uzun olan var mı ;

hiç uzatmayı düşündünüz mü , neden uzatmıyorsunuz ?

0|0
11|62

En İyi Erkek Görüşü

• uzun saçlıyım. 2009 yılından beri uzatıyorum. bir kere sıkılıp kestirmiştim pişman oldum tekrar uzattım. böyle düşünen bir bayan olduğunu görmek beni çok rahatlattı. sonunda "erkek adamın saçları kısa olur" gibi kalıplaşmış cümle kurmayan bir bayan gördüm. adamsın 5 yıldız.

1|1
    0|1

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 61

• benım bı ara omuzlarımdaydı ama fiziğimde 10 numaraydı takım elbıseyı gıyınce saclar omuzlara dogru salınınca 10 numara oluodu askere gıderken kestırdım sonrada daha uzatmadım o halım fotograflardan goruorum arada bir way be dıorum ozamankı saclarıma bak ;)

1|0
    0|0
  • bakımı zor o yüzden

1|0
    0|0
  • 2 sene uzun saçla gezdim diyebilirim. Mahalle baskısı bana sökmez. Ben namaz kılan adamım. Kulağımda küpe, çenemde bir karış sakal camiye girip çıkıyorum. Kimseden de tek laf duymadım. Ama bakımı çok zor. Her Allah'ın günü yıka et canından beziyor insan. Özellikle kışın.

1|0
    0|0
  • çArşı uzun saça karşı

1|0
    0|2
  • Söylediğin Şey Sizin İçinde Geçerli Değilmi? Neden Kısa Saçlı Kızlar Az Türkiyede?

Yakışmayacağını mı düşünüyorsunuz , mahalle baskısı ya da tabularınız mı var ?

Ya da Türk Erkeklerini eleştirmekten topu kendinize çevirmeye vakit mi bulamıyorsunuz ?

:D ;)

1|2
    0|0

• Nerede yaşıyorsun sen , gel bizim buralara kısa saçlı kız gör

• Sen Nerde Yaşıyorsun Ne Kadar Kısa Saçlı Bayan Varsa O Kadar Da Uzun Saçlı Erkek Vardır Bence.

Bence Kısa Saç Bayana Uzun Saç Erkeğe Yakışmıyor.

Bodrumda Yaşıyorum.

• Saçlarım uzundu 1,5 sene öncesine kadar , gerek dökülme probleminden gerek iş güç hayatına atılmamdan dolayı kestirmek zorunda kaldım uzun saçlı saha teknikeri pek hoş karşılanmıyor da bizim sektörde .

1|0
    0|0
  • Yakışacak adam var yakışmayacak adam var sende kara kaşlı kara gözlü esmer birini uzun saçlı hayal edebiliyomusun? ben edemiyorum bile ondan uzatmıyorum o kadar :)

1|0
    0|0
  • zamanında saç uzatmış biri olarak söyleyeyim,

bizler sizin kadar iyi bakamıyoruz saçlarımıza, alışkanlığımız yok çünkü. bakamadığımız için de hayli yıpranıyor.

işe girerken sıkıntı, görüşmeye girerken sıkıntı, askere giderken sıkıntı.

türkiyedeki saç uzatmama nedenleri ise genellikle tutuculuk ve yobazlıktan ileri geliyor, bu topraklar böyle ne yazıkki, atam bile değiştiremedi.

1|1
    0|0
  • türk kızlarının eleştirisi? kim sker eleştirileri ben şahsen uzattığımda oldu 3 numara yaptığımda oldu...tabularıda takmam...ben uzun saç bence çok güzel bir tarz ama bakımı işin zor kısmı o yüzden kısa tutuyorum bu aralar yoksa skimde değil başkası...

0|2
    1|0
  • kızlarda hiç saç uzatmıyor yaa hep kısa saç omuzlarda :/

1|0
    0|0
  • Bi ara müzik grubumdaki arkadaşlara özendim uzatmayı denedim ama saçım dalgalı ve kolay elektriklendiği için çok uğraştırıyordu burun ucuma kadar uzattım sonra baktım olmuyor kestirdim :) Ayrıca her erkeğe yakışmaz

1|0
    0|0
  • Ben belli yere kadar uzatıyorum, bu denli uzatmam, kendimde sevmiyorum ve:

-Bakımı güç

Hem uzun saç seven var kısa saç seven var o da görecelidir...

cut.

1|0
    0|0
  • Benim saçım uzun, fakat gerçekten herkese yakışmaz. Mesela babam her zaman kızar ama dinlemem, küpede takıyorum, dövmede yaptırıcam inşallah. Beden benim, kim karışabilir?

1|0
    0|0
  • çalışıyoruz ya biz

1|0
    1|0
  • Bi ara yolda yürürken uzun düz saçlı birini gördüm kadının saçlara bak dedim arkadaşa,uzun saçlı yolun diğer tarafına geçerken bir baktım sakallar sarkıyo suratından...2 gün kızlardan tiksindim :D

1|0
    0|1
  • 2.5 yıldır uzatıyorum. saçlarımla mutluyum :) aile akrama arkadaş ortamında hep bir makara konusu oluyorum ama bir kaç kere laf soktuktan sonra sıkıntı kalmıyo. :) uzun saç candır..

1|0
    0|0
  • Hiç düşünmedim, düşünmüyorum hatta düşünmek dahi istemiyorum. Çünkü normal uzunluk bile bazen beni rahatsız etmekte.. Üstelik uzatsam Bob Ross gibi olacağıma inanıyorum..

0|0
    0|0
  • Yakışan uzatıyor ben uzatsam yakışmaz bana :)

1|0
    0|0
  • uzatıyoz uzadığı kadar :D

1|0
    0|0
  • Bana kısa saç yakışıyor bir ara uzatmıştım ama linkte verdiğin kadar çok uzun uzatamadım ama işte yakışmıyor fazla uzun saç bana. Uzun saçın bakımı da ayrıca zor.

1|0
    0|0
  • bir sene kadar uzatmıştım sonra dayımın zoruyla kestirdim, hem benim sacım dalgalı disiplini zor oluyo :D

1|0
    0|0
  • Etekte giyelim mi?

0|1
    1|1
  • uzun saçlı düşünemiyorum bile artık kendi mi bir ara ne ruh haliyse saçlarım aynı bunun gibiydi 5 6 yıl önce saçlarımı buna benzetmiştim aynısıydı ah askerlik ah hepsine kıydı..

0|0
    0|0
  • Yoo tamamen tarz meselesi yakısan uzatsın ben sevmiyorum

1|0
    0|0
  • Yakışıyor.Hemde hiç ya da ben beceremiyorum.bir kere denedim yüzüm kayboldu :D

1|0
    0|0
  • sevmiyorum

1|0
    0|0
  • aslında uzatmak istiyorum. girişimlerde de bulundum resimdekiler kadar uzun olmasa da ama uzadıkça dökülmeler arttı ve çevremdeki kızların hemen hemen hepsi bana 3 numara saçı yakıştırdığı için genelde kestiriyorum.

0|0
    0|0
  • işimden dolayı uzatamam kı hem yakısmaz ksıa sac ben

1|0
    0|0
  • Çok yavaş uzuyor ve çok fazla dökülüyor.

1|0
    0|0
  • valla alışkanlık meselesi uzatana karışmam ama ben uzun sacı sevmıyorum

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    31

Kızlar Ne Diyor 11

• Eğer saçlar kaliteli ve düz ise , temiz tutulabiliyorsa, insanda bakarken dokunmak ve okşamak hissi uyandırıyorsa ben erkekte uzun saç severim..Eşimin de saçları düz ve kaliteli ve bu isteğimi kırmadı ve uzattı..Ne yalan söyleleyim bakmaya ve dokunmaya doyamıyorum..dediğin gibi uzun saç bir erkeğe bu kadar mı yakışır..

1|0
    0|1
  • çoğuna yakışmıyor. ayrıca bakım lazım. uğraşmazlar

1|0
    1|0
  • linkler çok güzel bende uzun saç severim ama sokakta gördüğüm uzun saçlı erkeklerin çoğuna yakışmıyor.

1|0
    0|0
  • türk erkeği zaten feminendir içeride. uzatmaya gerek duymuyorlardır herhalde

2|1
    0|2
    • bari burda bize laf atmayın be

• bende bana küstün sandım, tamam asosyallikten kurtulmaya çalışıcam ama zor olucak, cesurum, sadığım, şovalye ruhluyum ama özgüvensizim

• bu özgüven meselesini ne görüntüyle, ne entellektle, ne cool olmakla ne zor olmakla halledebilirsin. Bunların hepsi sahte. Sen diğer erkeklerin parayla dahi sahip olamadıkları gerçek özgüvenin peşinde koşacaksın. Ama ne yapacağını sen bul.

• Linkleri çok beğendim :) Bence de uzun saç erkeklerde çok güzel ama herkese yakıştığını da düşünmüyorum şahsen.

1|0
    0|0
  • hiç hoş değil bence

1|0
    0|0
  • bakımı erkek için zor olduğu içindir. bir sebep de :)

1|0
    0|0
  • pipim düşer korkusu olabilir gibi

1|0
    0|0
  • uzun çirkinlere yakışmaz haliyle geneli mağlum tercih edemezler

1|1
    0|2
  • kısa olunca daha seksiler

1|0
    0|1
  • bence uzun saç çoğu erkeğe yakışmıyor zaten uzatmasınlar