Arkadaşlar vücut geliştirmede çalışmadığın günler protein kullanılmalımı ne kadar olmalı biliyor musunuz??

arkadaşlar haftanın 4 günü kas çalışıyorum çalışmadığım günlerde yine aynı şekilde protein alcazmı ?

0|0
2|12

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeşim asıl protein ihtiyacı vücudun dinlendiği günlerde olur. Biliyorsun ki spor salonunda çalışırken kasları aşırı derecede zorlayarak kas hücrelerinin yırtılıp bozulmasına yol açarsın. Bundan sonra dinlendiğin günlerde, sen uyurken dahil olmak üzere vücuduna aldığın proteinlerden hasarlı hücreler tamir edilirken yenileri de yapılır. Kas bu şekilde büyür ve gelişir. Sen kasları tahrip ettikten sonra tam vücut tamir ve gelişme aşamasındayken protein almazsan vücudun sermayeden yer. Yani kendi proteinini yer. Bu sana bir gelişme sağlamaz.

Aksine zararlıdır.

0|2
    0|0
    • anladım kardeşim o zaman ben yapmadığım günlerdede protein alıcam çok sagol kardeşim yani çalışmadığım gündede protein almam lazım ki gelişsin büyüsün

• çok çok çok sagol kardeşim :)

• Rica ederim:)

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 11

• kesinlikle alacaksın yoksa yıkıma girer uymadan önce kazein protein alcaksın süt we ürünleri uzun wadede kana karıscak uykuda aç kalmasını önlüyceksin normal zamandada et türünde tüketeceksin

gilliatt arkadasımızın anlattıgı gibi gelişim gösterir zaten kas sen yıpranmıs kası onarıyosun wicut eskisinden daha güçlü yapıo oda büyümeyi sağlıyo acıkcası sen bol bol protein tüket korkma proteinsiz büyüme olmaz zaten :D

0|1
    0|0
  • gereken anabolic reaksiyon vucuda almadıgın sürce zaten animal man olamıcaksn o yüzden düzenli proteinini kullan gitmedigin günlerdede

0|1
    0|0
  • Evet kesinlikle almalısın. Çalışmadığın günlerde normal öğünlerinin arasına denk getirmeye çalış protein alımını. Her önüne gelen markayı kullanmanı önermem içeriğinde bazı ağır metaller barındırdığından dolayı tehlikeli olabilir bazı kıytırık markalar

0|1
    0|0
  • evet almalısın, zaten kaslar çalıştığın günler değil, çalışmadığın günler gelişme gösterir.

0|2
    0|0
  • diğer arkadaşlarda çoğu iyi öneriyi yazmış zaten bende biraz yorum yapayım..sabah kalktığında vücut proteine açtır.kalkar kalkmaz imkanın varsa en geç 40 dakikaya gerekli proteini al. 1 öğünde 30-35 gr mı aşma derim.maximum sindirim hakkında birçok asılsız haber kulantan kulağa dolaşmakta..vücut yapmak biliyosunki aynı doğadaki gibidir..yavaş yavaş..gıdım gıdım işler..sabırlı ol..gece yatarken ben süt yerine hakiki ve kaliteli olduğuna inandığım lor peynirini öneririm..hergün 4 adet kaju fosfor ve birkaç kritik vücutsal materyalini karşılamış olur..gelelim asıl soruna..sen vücuduna döngülü şekilde haftanın 4 günü ağırlık idmanı uyguluyosan onada istediğini vereceksin.hergün on yada off gün fark etmeksizin kilonun 2katı yada 1.75 ile çarpımıyla elde edilen sayı kadar gr cinsinden protein alacaksın..

0|0
    0|0
  • al ama bir kez al iki kez değil

0|1
    0|0
  • Her adama göre değişir..

Şahsen ben, çalıştığım günler ne kadar alıyorsam, çalışmadığım günler de aynı proteini alıyorum..

Antrenörüne sorarsan iyi olur..

0|0
    0|0
  • Yanlış yönlendirmiyeyim ama benim gördüklerim calıstıkları günler ve calıstıkan hemen sonra alıyorlardı.

0|0
    0|0
  • Her gün protein almalısın,kesinlikle yatmadan önce protein,casein,ve uyandığın gibi protein al.

0|0
    0|0
  • vucut sısırmeyı sevmem bolgesel calısırım...

0|0
    0|0
  • dengede tut hocana sor gıdıorsan bır kulube

0|0
    0|0
Yükleniyor...