Evleneceğin insanı daha önce hayal kırıklığına uğratmış olmak hissi de aldatma kapsamına girer mi?

Malum, ileride hepimiz bir aile kuracağız. Yok efendim ben istemiyorum evlenmek falan diyorsanız da kendinizi kandırıyorsunuz demektir. Neyse, evlilikten önceki hayatta, yani bekar oldunuz, hâlâ hayatınızı adadığınız biri girmemişken hayatınıza, (cinsel anlamda) birlikte olduğunuz insanların ileride size pişmanlık verebileceği düşüncesine hiç kapıldınız mı? Yani sizin için aldatmak, bir zaman dilimi içerisinde, hayatını sizinle sürdüren bir insan (eş, sevgili) için mi geçerli sadece; yoksa evleneceğin insanı daha önce yaşadığın şeyler nedeniyle hayal kırıklığına uğratmış olmak hissi de aldatmak kapsamına girer mi? Cevabınız hangisiyse o cevabın barındırdığı kişiliği de açıklar mısınız?

Güncellemeler:
Eşiniz size gerdek gecesi "ben senden önce şu kadar kez ilişkiye girdim" dedi.Sonuçta evlenmişsiniz,hani paylaşamamayı geç,otobüste fren halinde biriyle sıkış tıkış olsa kan beyninize sıçrayacak kadar pinpiriklisiniz.Şimdi tiye alan arkadaşlara soruyorum;bu durumu dahi sakin karşılayamayacak kadar sahiplendiğiniz eşinizin başka biriyle düzüştüğünü bilseniz nasıl bir duygu içinde olurdunuz?soulmatesneverdie'in hatunu emüklemişler diyelim.Ya da mortuzluk'un kocası ondan önce 5 hatun götürmüş..
Kusura bakmayın böyle tabirler ve örnekler kullandım ama,adam gibi bir soru sordum cevaplarınız pek de ciddiye alınıp okunmuş gibi gelmedi.Eğer öyleyse güncellemeyi de ciddiye almadan okuyun.Yok ben ciddiye aldım ama o sırada kafam güzeldi düşüncelere de pek saygım yoktur benim diyorsanız güncelleme de soru kadar ciddi ve yerindedir.
Ben o aşağılama ifadelerini sizin gereksiz (anlam veremediğim) saygısızlığınıza cevap olarak kullandım. Ama görüyorum ki hâlâ anlamamakta ısrar ediyorsunuz. Yani, gerdek gecesi "kanlı çarşaf gösterisi" diye bir şey de vardı bilirsiniz. Bu durum kadının bakire olup olmadığının kanıtı olarak kullanılırdı. Buradan yola çıkarak diyorum ki; kadın (veya erkek diyorum ama erkeğin bakir olup olmadığı anlaşılamıyor) bakire ise o adamın namusu, değil ise yine namusu ama aldatmış muamelesi görüyor.

0|0
6|5

En İyi Erkek Görüşü

• Bence haklısın evlenince karının kocanın yüzüne nasıl bakacan ben olsam benim karımı zamanında düdüklemişler derim yediremem çocuğun olsa yüzüne nasıl bakacaksın yerine koysana zamanında annenin 5-10 kişiyle beraber olduğunu ... hadi eksileyin bakıyım

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 6

• kimin gelecekteki eşin olacağını en başından bilemezsin bu yüzden aldatmak olmaz bence.evlendikten sonra olan kesinlikle aldatmak olur ama öncesi sayılmaz.

0|1
    0|0
  • Yarın ölmeyeceğimiz ne malum? Gelecekte ki eşimi aldatmayım diye kimseyle göz gözede gelmeyim o zaman.

1|1
    0|0
    • Mesele göz göze gelmek değil. Cinsel anlamda birlikte olmak. Daha açık yazmalıydım sanırım.

• pişman olacagımı bıldıgım ıçın kımseyle bısey yasamadım cunku o sorumlulugu alamadım sahsen ama sadece cınsel anlamda.yoksa oturup ılerde evlenecegım kısıyı beklemıyorum oda benı beklemıyordur

0|1
    0|0
  • Bu sekılde dusunmedım.Tanımadıgım ınsanı aldatmak nasıl oluyor garıp:)

0|1
    0|0
    • Evlendiğin adam senden önce kaç kişiyle yattığını sana açıklasa ne düşünürdün o zaman onu tarif edebilir misin bana?

• Midem kalkardı.O benım ıcın dusunecekse bakıreyım.Derdim yok o yonden yana

• zaman izafiymiş.

0|0
    0|0
  • bu kadar mesnetsiz varsayıma ben ancak he der geçerim. he pinhan.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• ilişki yaşama durumuna, düzüşmek basitliğinde ve düzmek&düzülmek etkenliğinde&edilgenliğinde bakamadığımdan, tartışacak birşey göremiyorum.

hatun götürme veya hatun emükleme ifadelerinde, kanın beyne çıkmamama andavallığı hissettiğimden veya hiçbir zaman eşime veya kız arkadaşıma "ben öncesinde 10 kişiyi götürdüm, seni kaç kez emüklediler" andavallığında bulunamayacağımdan, gerçekten tartışacak birşey yok.

sonuçta kadın ve erkek, bu basitlitlikte değerlendirelemeyecek kadar kutsal ve yüce bir varlıktır. bu aşağılama ifadelerinle de, kendi basitliğini gösterdiğinden, bu basitliğe cevap vermem olanaksız. bundan sonrasında da ne güncellersen güncelle, herhangi bir cevap/yorum yazacak değilim.

sonuçta, mortuzluk'un dediği gibi: he pinhan, he.

1|0
    0|0
    • Ben yine de cevap vereceğim sanırım.

• Devamını buraya yazıyorum üçten fazla güncelleme yapılamıyormuş bilmiyordum.

• Evlenmiş bir kere o adamla. Ben bu durumu bu yüzeysellikten çıkarıp duygusal mantığa dayandırmak istedim. "Böyle bir şey var mı, olabilir mi, olabilitesi nedir?" şeklinde sordum. Ama sen yine küstahlığını ve düşüncelere (ki bu düşünce değil sadece bir soruydu) saygısızlığını ikinci yorumunda da (soulmatesneverdie) tekrar dile getirdin. Ben sana kendi düşüncemi belirtmediğimden kendi düşüncene zıt (var) olmayan bir görüşe saygısızlık yaptığının ve bunun ne derece ahmakça olduğunun farkındasındır.

• - kezo evlenmeliyiz.

- saçmalama kamil, bu nerden çıktı?

- kezo, ikimiz de gelecekteki eşlerini aldatan şerefsizlerden oluruz yoksa.

- ay kamilim, bu düşüncen beni öylesine etkiledi ki, tek taş almama öküzlüğünü bile görmezden gelebilirim.

- ben tria almayı düşünüyordum halbuse. demek ki tüm masraflardan yırttık.

- saçmalama kamil, o tek taş gelecek.

- kezo tamam. konuyu saptırmayalım.

0|1
    0|0
  • o kisi ile oldugun anda aldatmadiysan sadiksindir. oncesinde aldatmak ne yahu? cok sacma geliyor bana

0|0
    0|0
  • aldatmak nası kavramsa kafanda, ortada biri yokken bile ürkütebiliyor seni, geçmiş olsun

0|0
    0|0
Yükleniyor...