Kendinizi yeterince tanıyor musunuz.? Kendinizle Özeleştiriye açık biri misiniz.?

Kendinizi yeterince tanıyor musunuz.? Yoksa tanıdığınızı mı zannediyorsunuz.? Yani başka bir deyişle; olumlu ya da olumsuz kendinizle hiç özeleştiride bulundunuz mu.? Kendinizle yüzleştiniz mi, ne yaparsanız yapın, kendinizle bir olup aşamadığınız tutumlarınız, kaygılarınız var mıdır.? Kendinizle yaptığınız bir özeleştirinizi varsa bizimle paylaşır mısınız..?

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• çok düzenli biriyimdir. temizlik, düzen önemlidir. dağınıklığı hiç sevmem. rahat, kaygısız, umursamaz, vurdumduymaz davranışlara sinir oluyorum. leb demeden çorum diyenlerdenim. pratik biriyim. çalışkan ve hırslıyımdır. kendime iyi bakarım.

sinirlenince gözüm döner. 1 şey kötüyse herşey kötü gibi davranıyorum. yanlış biliyorum. ama öyle davranıyorum. mükemmeliyetçiyim ama ben de mükemmel değilken bu saygısızca geliyor. biraz da kıskanç biriyimdir. belki birazdan fazla.

1|0
    0|0
    • Sevgili Cenk. :) "1 şey kötüyse herşey kötü gibi davranıyorum" Al benden de o kadar.! aynını ben de yapıyorum, yanlış buluyorum ama istemdışı oluyor :( birşeyler yolunda gitmiyorsa bu hangi konuda olursa olsun, sanki yolunda giden tüm şeyleri de olumsuz etkiliyor gibi. kendini yorumladığın için teşekkür ederim. sevgiler ;)

Erkekler Ne Diyor 8

• Kendimi boşvermiş birisiyim. Sosyal hayata karşı fazla bir mücadelem yok ve geçmişten kalan alışkanlıklarım altında eziliyorum...

Zamanla bazı şeyleri aşmış olsam da yeterli seviye de değilim... Bu yüzden hem toplum ilişkilerinde zayıf kalıyorum hem de pek bir etkim de olmuyor...

Fazla konuşkan olmayışım, kendimi ifade edemeyişim de diğer bir eksim...

Çok şey istiyor olmama rağmen bunlara dair yeterli çaba gösteremeyişim de beni bıkkınlık ve sıkılganlıktan kurtaramıyor. Bu yüzden de ne bunları paylaşmaya yüzüm oluyor, ne de bunları paylaşsam da fazla sıkıcı olabiliyorum...

Fazla taviz verdiğim oluyor, çok kırılgan bir iradem ve duygum var...

Olumsuzluga gelemiyorum, illa haklı olmam gerek fakat bunu çok yansıtmıyorum...

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

cut.

0|0
    0|0
    • öncelikle yorumun için teşk. ederim Cakmaüye. ama farkındalık da güzel. kendinle özeleştiride bulunup, birçok şeyin farkındasın. bu senin adına güzel ve olumlu aslında. kendini tanıyor ama kendinle yüzleşmekten pek hoşlanmıyor gibisin. karışıksın. bence kendinle inatlaşıyorsun da diyebiliriz :) bence inadını kırmalı ve kendinle barışmalısın. farkında olduğun olumsuz tutumlarını olumlu hale getirmek senin elinde.!

• mersi kuzum :)

• biraz güven problemim var sanırım.hayatıma yeni giren insanlara pek yakın olamıyorum açıkçası pekde önemsemiyorum onları.ancak kendilerine beni çekicek bir özellikleri varsa yakınlaşabiliyorum ama çok uzun sürüyo bu.ama +10 senelik arkadaşlarımın hepsine gerçekten gözüm kapalı güveniyorum.herşeyimi koşarak anlatırım herşeyimi bilirler hayatımda alıcağım her kararı danışırım eleştirmelerini isterim.ama bu yeni tanıştığım biriyse eleştirisi tırnağım kadar önemli değildir dinlemem bile nası biri oladuğu önemli değil.bi kulağımdan girer öbüründen çıkar.böyle oluncada insanlarla yakınlaşmam pek kolay olmuyo.ama arkadaş diyebildiğim biri gerçekten benden hayatı boyunca istesede kopamaz bırakmam çünki arkadaşlarıma öyleki değer veriorum..tanımak arkadaş olmak benim için gerçekten kolay değil.bişeylerimi anlatıcak kadar güvenebilmem çok zaman alıyo. bu zamandada genellikle zaten bağlarımızı koparmış oluyoruz. işte öyle bir durumum var.

0|0
    0|0
    • sn. kayıpüye. yeni tanıştığın birilerine hemen güvenmemen çok normal, sana katılıyorum. +10 senedir görüştüğün güven duyduğun arkadaşlarına şimdi şu durumda güvenmen gayet doğal. ama hani sonuçta +10 yıl içinde senin güvenini kazanan, fikirlerini önemsediğin arkadaşların da o süre zarfında güven gelgitleri yaşatmış olmalıdırlar diye düşünüyorum. yoksa +10 yıl süre nasıl kazanacaktın ki onların dostluğunu :) yanılıyorsam düzelt lütfen beni. duygularını bizimle paylaştığın için ayrıca teşekkür.

• şunu yazmayı unutmuşum.lise yıllarındaki saflık yok şimdi.

dediğin gelgitlere dayanıcak insan çok az artık. insanlar evli hayatını yoluna koymuş falan filan.

bende pek anlatamadım sanırım.yeni tanıştığın birine güvenmemek olayı değil benimkisi.neyse.sende saol.

• rica ederim :) buradan okuyup ne kadar anlaşılırsa o kadar yorum yapabildim :) sen de sağolasın.

• Bu aralar bir boşvermişlik var üstümde, kendimi çok yorgun hissediyorum (: ...

İnsanlara bazen gereğinden fazla değer verip sonra da nefret ediyorum. Doğruyu biliyorum ama bazen yanlış da olsa düzeltmek için çaba sarfetmiyorum. Hayır demeyi öğrenmeliyim, daha az taviz vermeliyim v.s uzar gider (: ...

0|0
    0|0
  • evet tanırım ben..başaramayacağım hiç bir iş yoktur..yeterki isteyim..

0|0
    0|0
  • suskun bır yapım olmasına karsın kendımle cok fazla konusurum..zaaflarımı,kontrol edemedıgım duygularımı ıyı bılır ınsanlara karsı yaklasımlarımı bu dogrultuda gerceklestırırım..kendımı tanıyorum..elestırıye her daım acığım, yıkıcı olmadıgı surece..her aynaya baktıgımda daragacında gorurum kendımı ve asarım bınlerce kez...

0|0
    0|0
    • wuuu çok iyiymiş :) tamam kendini eleştirirken aynayı aracı olarak kullanabilirsin, hani kendi kendiinin gözlerinin içine bakarak eleştirmen harika.! :) fakat kendini de hem yargılayıp hem de infaz etmen olmadı sanki :) kendini birazda şımartmalı ve arasıra ödüllendirmelisin entropii.

• walla sagol yapmıs kadar oldun:P

• ehuheue :)))

• Var evet iyi tanirim kendimi ama asamadigim seyleri seninle paylasmam :)

0|0
    0|0
  • İnsan kendisini de kimseyi de tanıyamaz.

0|0
    0|0
  • hep eleştiri olmaz bazen özeleştiride olacak elbet :-)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• başkalarını tanımaya çalışmak yerine, öncelik olarak kendimizi tanımayı denesek daha mantıklı :) şimdi desem şu üyeyi nasıl bilirsiniz herkes birşeyler yazabilir, kendinizi nasıl bilirsiniz daha zor :) içimizdeki 'ben' i göremedikten sonra birbirimizi eleştirsek ne olur ?

mesela insan birini suçlarken kendinden o kadar da emin olmamalıdır ? bu durumda belkide kendisininde rolü vardır . sorun çok güzel o kadar uzun şeyler yazılır ki aslında .. kendini tanımak nedir ki olumlu ya da olumsuz özelliklerimi yazsam bile kendimi tanımış mı olurum yani hayır kesinlikle bu değil.. bu başka bir şey.. :)

1|0
    0|0
  • olumlu yönlerim çok olumsuz yönümü daha keşfetmedim:)

0|0
    0|0
  • -İnsanları rahatsız etmek her işe muhalefet olmak için yaşıyor gibiyim.Bazen kendi sesimden sıkılıyorum yeter ameke falan diyorum kendime

-Sonra yersiz gurur, g.tg.t kaprislerim var.Anlamadan dinlemeden çekerim kapıyı çekerim resti çıkar giderim

-Ağzımda bakla ıslanmaz. Arı sokasıca dilim durmaz asla.Hele biraz sevindim mi.ohoo

-Acayip alaycıyımdır.Bilerek yaptığım birşey değil sadece eğlence olsun diye yaparım aslında

-sevdiğim insanı yıpratmadan ,ona acı çektirmeden asla sevgimi göstermem hatta kaçarım

kaçmam da duygularımı saklayamayacak kadar toy olmamadan kaynaklanıyor

-Fazla uçarı olmama rağmen bazen çok utangaç olabiliyorum.hem de hiç utanılmayacak kişilere karşı

-bir işi de tam yapmam.hep yarımdır

iyi bir huyum yok sanırım. ama eniştem ''insanları mutlu etmek , ortalığı neşelendirmek için doğmuşsun kızım bırak şu şımarık kaprislerini'' demişti kim bilir belki doğrudur :((( mutlu ettiğimi hissediyorum bazen hiç birşey yapmadığım halde herkesi ama ne bileyim işte ergenlik vurdu başıma bir kaç senedir neyse :(

1|0
    0|0
    • olumsuz yönlerini ben analiz ettim sana bilahare yardımcı olacağım sayın ırmak üyeciğim .))

• senin yorumunun altındaki yorumla butonuna tıklayıp yazınca da diğer alttaki üyeye yorum yapmışım gibi oluyor ama :s

• ne alaka ya :/

ks de bir sorun var sanırım

Yükleniyor...