Bu çocuğa günaydın demenin başka bir yolunu öğretmem gerek..

Herkese günaydın..Arkadaşlar 8 haftalık hamileyim ve sabah bulantıları öldürüyor beni her gün, kahvaltıdan sonra biraz geçse de bazen bütün gün sürüyor :/

Sorum, anne olan arkadaşlar yok mudur bunun bir çaresi? Anne olmasanız bile annenizden babaannenizden duyduğunuz bir şeyler vardır illaki ?

Çevremdeki herkes çaresi yok çekeceksin 3 ay diyorlar ama birde buraya sormakta fayda var dedim ? Hadi bir el atın soruma çocuğum doğunca el öpmeye getircem size söz :)

0|0
711

En İyi Erkek Görüşü

• Pişştt kızanım üzme anneni uslu uslu bekle orda zamanın gelince gelcen yanımıza zaten seninle çapkınlığa gideceğiz az sabret

Tamam konuştum ben onunla artık yapmayacak annesi .P

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 10

• 3-4 hafta daha çekeceksin sonra tamamdır

1|0
    0|0
  • Saglıklı olsun :)) sorunun cevabını bilmiyorum :(((

1|0
    0|0
  • Annelik gibi kutsal bir mertebeye erişmek çok özel ve güzel bir duygu olsa gerek, zaten 8 aylıkmış az kalmış Allah uzun sağlıklı ömürler versin, sorunun cevabına bişi diyemedim artık kusura bakma :)

1|0
    0|0
    • 8 aylık değil efenim 8 haftalık 2 aylık yani :) Teşekkür ederim yinede.

• eneee cidden ben yanlış okumuşum uykusuzluk böyle bişi işte :D

• 12 haftayı tamala az kalmış işte anneliğin=fedakarlık olduğu ilk günden böyle başlıyor

1|0
    0|0
  • Kesin cevaplarımdan biribi kaldırmışsındır sen, o yüzden bildiğim yöntemi yazmıycam <3

1|0
    1|0
  • İlaçlar var ama aşırı rahatsız eden bir durum yoksa tavsiye etmem istifra edersen bir müddet dinlen sonra yavaşca tekrar ye Allah analı babalı büyütsün..

0|0
    0|0
  • anaların hakkı ondan ödenmiyo ya allah yardımcın olsun

0|0
    0|0
  • Bi insanın içinde yeni bir insan oluşması ne kadar garip dimi?

0|0
    0|0
    • Fazlasıyla.. :)

• Ateyiz olsam şimdi imana gelirdim acayip düşüncelere girdim:) İnşallah vatanına dinine milletine hayırlı bir evlat olur. 7 ay sonra elinde bir prenses veya bir tosun pasa olacak dimi:) Ben bile heycanlandım:)

• İnşallah :))

• Allah hayırlı etsin :) bu bulantılar belli dönem olacak sonra geçecek ya

0|0
    0|0
  • ne ara evlendinde ne ara hamıle kaldın ks den cıkmıordn bekarken :

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• canım bende altı aylık hamileyim bir kaç sefer yaşamıştım gün boyu sürmüştü ve içimde kusmaktan bişi kalmıyordu ama çabuk geçti özellikle sabahları aç kalmamaya özen göçser ben sabah yemeyince midem bulanıyordu ve ara sıra bişiler atıştır allah yardımcın olsun

1|0
    0|0
    • Çıkaramıyorum da ben bişey yok midemde çünkü kuru kuru bulantı sürekli..Mutfağa girebilsem aç kalmıcamda giremiyorum ki :)

Senin de az kalmış kız, erkek?

• Öyle tabide merak ediyor insan :)) Amin sizede inşallah..

• Yegenim cok cadı nan benim gibi aynı yirimm onu <3

Melegim kardesim 3 yasında annem ona hamileyken hatrlyorum her sabah senin kadar kotü olurdu.. Kontrolde bir ilac vermisti doktor bulantı icin onu kullanmstı bir kac ay ve yararıda olmustu sanırım..

1|0
    0|0
    • Canım dün sordum doktorada 3-4 hafta sonra geçecek ilaç içemezsin dedi.Hani böyle dedim ya büyüklerden duyduğumuz bişeyler varsa diye şeyeettimdi ben <3

• Bende erkek olsun istiyorum erkek bebek daha az kilo aldırıyormuş :p ama kız gibi geliyor bana niye bilemedim :)

• Oyssh erkek olur nan insallah ;))

• Bulantıları yok etmenin bir yolu yok, anca bastırabilirsin. Bir kaç hafta çekeceksin

1|0
    0|0
  • Allah hayirlisiyla sagliyla dogmak nasip etsin.Ilk kizimda 9 ay yasadim bu migde bulantisi ben ve lavbo bir birdik :-). Yataktan kalkmadan bugday pusküt yersen iyi olur demislerdi ama denedim mi bilmiyorum sonra doktor bitkisel hap verdi ama onuda kulanmadim. Migde bulantisi iyi bur belirti kizim icin deyip zor olmuyordu. Allah yardimcin olsun. Ikinci kizimda baska sorunlar olunca pek hatirlamiyorim ama ilk aylar oldu gecer insallah!

0|0
    0|0
  • Tuzlu bişiler yemeyi dene :)

1|0
    0|0
    • Anlık geçiriyor oda sonra yine aynı :/

• Açım yahu yemek yemek istiyorum herşey kokar mı insana :(

sabahları tuzlu bişeyler yemekten başka çaresi yok bunun demek 1 ay daha böyle gidecek anlaşılan..

• sık dişini , az kaldı :(

• tuzlu kraker tket canım bulantını bastırır pek br yolu yok ne yazıkki

0|0
    0|0
  • 3 ay boyunca katlanacaksın mecburen canım. 3 ayda organ gelişimi tamamlanacak, ondan sonra Gaviscon ya da Talcid kullanabilirsin, doktorundan istersin bunları. Ama ilk 3 ay kritik dönemdir. İlaçların bebeğe yan etkisi olabilir, o yüzden ilaçsız geçirmen en iyisi. Kendini çok kötü hissedersen nane limon kaynat, bulantına iyi gelir. Ama onu da her gün yapma, 4 - 5 günde bir bardak olabilir, çünkü nane maydanoz gibi bitkiler fazla tüketildiğinde düşüğe sebep oluyor. Bir de kolonya koklamak iyi geliyor, ben öyle yapıyordum :) Tekrar hayırlı olsun. Hayırlısıyla kucağına alırsın inşallah.

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim canım 3 ayı tamamlama az kaldı öyle avuturyorum kendimi şimdilik :)

• Güzel kokular iyi gelir, bunu dene mutlaka. Ben özellikle geceleri parfüm sıkardım koluma, onu koklayarak uyurdum :) Yoksa bulantıdan uyuyamıyordum.

Yükleniyor...