Babamın içine apartman yöneticisi, benimkine ise selda bağcan kaçmış. (Başlık çok lipton oldu ama içerik süper

Metalci ruhlu babama sokaklarda sinyalcilik yaptığı liseli dönemleri her hatırlatmamda, arka fonda çalan cem karaca- hep kahır şarkısının yerini barış manço'dan dönence parçası alıyor. Benim tüm hayat döngüm bu iki adam arasında gidip geldi.

Hiç unutmam 17 ağustos 1999 depremi gecesinde babamla teyibin önüne oturmuş bakışıyorduk. Arka fonda cem karaca-ıslak ıslak vardı. O zamanlar tabii babamla vakit geçirmek süper bir şeydi. Sonra deprem oldu, şarkı durdu. Zıpladım babamın kucağına, bekledik evdeki kolonun altında ailecek. Her neyse işte.

Büyüdükçe babamla zıtlaştık. Ergenliğim faciaydı. Anasını ağlattım babamın. Uyuz ettim durdum. Şimdi iyiyiz ama o çocukluğumda olduğu gibi beraber oturup rock dinleyemiyoruz. Çünkü ne yapıp edip benim sinirlerimi zıplatıyor. Bir tutturmuş ki "yavrum tamam daa, senin hayat planın ne?" E "anan zaa ikd de" diyesi geliyor insanın.

Planlı yaşamayı sevemedim gitti. Girdiğim işlerden hep disiplinsizliğim yüzünden ayrılmak zorunda kaldım. Kendimi problemli olarak görmüyorum bakın. Ben bunu seviyorum. Sıçarım işine, parasına. Mid point'te filtre kahve içeceğime gidip ismi bilinmemiş -popi olmayan- bir cafede çay içiyorum. Zaten mid point'de big mamas'da beni kasan, piyasa kaşarlarının avlandığı yerler. Ha bir de onlar da var. Piyasa kaşarlarıyla, aslında gaziosmanpaşa'da ikamet edip kiraladıkları cabrio bmw ile ataköy konaklarında dubleksim var izlenimi veren hedeler.

Ne biçim, ne riyakar bir dünyada yaşıyoruz. Çok garip ya. Mutluyken mutsuz rolü, mutsuzken mutlu rolü yapıyoruz. Bir aslımızı yansıtamadık gitti.

Di mi? Haksız mıyım? Haksızsam "haksızsın ulan i*ne spa" deyin. Ama tabii şimdi insanın kendine yaptığı acımasızlıklar koymaz. Ben kendime şerefsiz falan da diyebilirim. Ama siz derseniz üzülürüm. Şey gibi düşünün; hani sen kız kardeşine söversin, söversin ama başkası fitleyince panter kesilirsin. Öyle işte. Yani bana i*ne gibi kaka kelimeler yazmayın. Bunlar önemli şeyler. En azından benim için.

0|0
8|25

En İyi Erkek Görüşü

• Saçına sakız yapıştırayım mı ergen ruhlu liberal.

1|0
    0|1
    • Not: liberal in kelime anlamını bilmiyorum yiğidolar, kulağıma güzel geliyor sadece...asdfgh

Not2: Seni Allah'a Spa'm olarak şikayet ettim.<3

• Cem toker'in askerleriyis. Hot seni çok ösledim. Napıyosun :( hala kısların kalbini çalan çapkın bir kaptan mısın? Yoksa hızlı yaşamaktan yorulup kendine bir butik mi açtın <3 hiç bişey bilmiyorum artık hakkında:(

Erkekler Ne Diyor 24

Kızlar Ne Diyor 8

• Kesin haklısın.

Okumadım, istersen i*ne falan diyebilirsin.

De ama diyeceksen içten de lütfen öyle geçiştirme.

2|0
    2|0
  • Yönetimin düzeltmek için düşünüp durduğu ama yeterli kelime haznesinden mahrum olduğunu farkedip Sefiller'i açtığı an, başlığını okuduğu andır spa'm.

Öhe, girişten sonra detayın hakkını verelim biraz. Özetle sçs. diyebilirdim ama senin metalci babanı hiçe atamam. Hadi senin yine atılabilme olasılığın mevcut ama baba bu, atsan atamazsın. Öyle piç eder adamı yani.

Onu bunu bırakalım da, çıtır annenden konuşalım. Sana i*ne diyenin dudağını kopartıp vakumlama olasılığı mevcut yerlerine yapıştırma ihtimali <3 kısaca seninle iyi geçinmeyenin münasip yerlerine güzel şeyler!

1|0
    3|2
    • İlk defa bir soruma müdahele edilmeden kazasız belasız ertesi sabahını yaşıyor.ne garip bir duyguymuş. Meğer bu duygu insanın ağzından kelebekler çıkarıyormuş. Her neyse aman seni yirim ben. <3

• boş boş zırvalamış buda..

• panpa cocuklugumda babami senede bir iki görüodum tam anlamiyla tanistigimiz dönem ergenlik dönemime denk geldi bir de ona sor hayatini nasil zikerttigimi ama sonuna kadar hakliydum.

bu arada soru formatinda degil diye sikayet ettim ameke.

3|0
    0|0
    • Sırf uyuzluğuna yemek yemediğim günler :(

Nassı değil ameke. Boşuna mı sıçızladık son paragrafta !1!

• Colgatenin mis gibi gargarası var :( neden onu kullanmıyoruz biz bu gibi durumlarda :@

• Gaziosmanpaşa'da oturan ölsün zaten. Hele bayrampaşa...

1|0
    0|1
  • Potansiyelinizin farkına varacaklar ama çok geç olacak diye korkuyorum...

1|0
    0|0
  • "Mutluyken mutsuz rolü, mutsuzken mutlu rolü yapıyoruz. Bir aslımızı yansıtamadık gitti. "

bende bunu beceremiyorum becersem ne işler yapmıştım aynen katılıyorum

1|0
    0|0
  • kitap yazsan okurum şerefsizim

0|1
    0|1
  • o değil de "ee peki şimdi biz şimdi ne olcaz?"

0|0
    0|0
Yükleniyor...