Kendinizi beyinsiz hissettiniz mi hiç ?

23 yaşındayım.liseden sonra zamanımı akıllıca kullandığım söylenemez. sevgilimin isteği üzerine üniveristeye başladım bu yıl. salak biriyim ama İstanbul kazandım şans eseri. okumam şart diye geldim ama buraya adapte olamadım.18 yaşındaki insanlar hepsi zeki birikimli başarılı. konuştukları şeylere bile fransız kalıyorum. güya onlardan büyüğüm benim daha kültürlü olmam lazım ama ben bildiğin salağım. adamlar dersin tek kelimesni kaçırmıadan anlıyorlar ben bir kelime anlasam öpüp başıma koyacam. sizce ne yapmalıyım ? bırakayım mı?

0|0
6|9

En İyi Kız Görüşü

• farklı bir ortama geldiğin için adapte olmakta zorlanmışsın bir süre sonra hepsinin geçtiğini farkedeceksin sabretmelisin

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Bak benim annem 40 yaşından sonra ev ekonomisi bölümünü bitirdi, aynı zamanda çalışıyordu.

Derslerinin iyi ya da kötü olması salaklık ya da bu aptal olduğunu göstermez, lisedeyken benlede dalga geçiyorlardı meslek lisesi iç mekan tasarımı ve ressamlığı mezunuyum, yok sen çizemessin edemessin gibilerinden alay ediyorlardı son sınıfta güzel bir iş yerine gittim hem orada çiziyordum hemde evde.

Bunların gözüne sokdum onları gerçekden çok hırslanmışdım bana sen hangi mimara çizdirdin bunu diye soruyorlardı iş yerindeki mimarlar mihendisler hep takdir ederleridi beni, hatta iş yerinden ayrılırken allahaısmarladık derken herkese müdür çıkartıp bana para verdi senin çalışmandan çok memnunuz diye kendimi bu şekilde övmeyi sevmem fakat örnek veriyorum...

Arkadaş çevren, aile , imkanlar , okul ortamı hepsi ya iyi yönde motive eder ya da kötü.

Erkek arkadaşın doğru söylemiş, okursan yarın birgün evlendiğinde koca kahrı çekmezsin, bir kadının ekonomik özgürlüğünün olması çok önemli bir şey. Çoğu erkek de çalışan kadınları tercih ederler... Yapman gereken dersi dersde dinleyip eve hiçbirşey getirmemen ödev dışında.

Onlar ergenlikden yeni çıkmış insanlar tam deli çağları onların, ben bu yüzden hep kavga, hep muhalefet içindeydim onlarla.. Öyle insanlar var ki maddi durumu yüzünden okumak istedikleri halde okuyamıyorlar ki senin elinde böyle bir imkan varken değerlendir.

1|0
    0|0
  • insanları idealize ediyorsun... balık uçmak bilmez, kuş yüzmek bilmez... ağızdan çıkan kelime; onları alim, seni de fransız etmez... bunun gibi şeyler işte

2|0
    0|0
    • çok güzel yazmışsınız sağolun. bu arada bir ara tüm şifrelerim 46ayran46' ydi. görünce şaşırdım :)

• tevafuk diyelim :) senin ki de ilginç bir şifre anlayışıymış :)) bak bende senin şifreleme olayına fransız kaldım mesela ;) bu hayat böyle işte, mesela; apolitik, limon company, burger king, gençliği de fransız kalmak gibi bir deyimi kullanana fransız kalır :)) neyse sen mutlu ol yaa bence, bu saatte uzakta bir insanın mutlu olduğunu bilmek mutlu edici bir şey, ya da neyse bunun gibi şeyler işte

• teşekkürler. mutlu olun inşallah :)

• vazgeçtiğinde yenilirsin devam et bir de kendine böyle kelimeler söyleme

1|0
    0|0
  • seni otobüs mü ezdi :D

0|0
    0|0
    • anlamadım ki :( salağım ya :D böyle karamsarım diye mi dediniz?

• Kendini ezik görüyosun diye dedim :D ezildin mi hesabı ve kes şu salağım diyip durmayı . Sen çok şanslısın ve çalışarak üstesinden gelirsin , kendini onlardan aşşa görme . Bak profil fotoma hiç orta okul mezunu tipi var mı :D

• ara verdiğin içindr ççzamnla kenedeni zorlarsan beyin alışacaktr

0|0
    0|0
  • bosver sen akıllı kızsın belli

0|0
    0|0
  • bırak tabi kafa basmıyosa yorma iş hayatına atıl

0|0
    0|0
  • Bence tam tersi denemeye çalış başarırsın istersen kafanı derslerine ver..

0|0
    0|0
  • hayır tabi ki, okumak istiyosan bırakma ama sevgili zoruylaysa oku da diyemem, ya 17-18 yaşındaki bebeler konuştukları saçmalıklarla dolu laflar kültür sayılamaz bence, derslerine de sadece biraz daha çalışmalısn çünkü ara vermişsin ama onlar daha geçen yıl gördü o konuları belki

1|0
    0|0
    • evet istiyorum elbette ama hazırlıksız geldim böyle şeylere, kendimi hala küçük sanıyodum galiba.

• alışırsın, arkadaş edin birlikte ders çalışın konu anlatmasını iste

Kızlar Ne Diyor 5

• Hayır bırakma. Bol bol kitap oku. Onlar senin en iyi yardımcın olacak.

0|0
    0|0
  • Aah ahhh senin eline gecmis okumk biraksam mi diyosun keske senin yerinde ben ooolsaydim hayt bana bu sansi verseydi neleri mi feda etmezdim sen de aklini basina al aptal olma zamanla alisirsin sende sadece isteeee yeter

0|0
    0|0
  • evet şuanda hissediyorum

0|0
    0|0
  • bende kursa gidiyorum kursta ilkokul mezunu kişi bile anlatacağını heyecanlanmadan anlatabiliyor yani heyecanını yönetebiliyor ben yapamıyorum heyecandan anlatacağım şeyi anlatamıyorum sinir oluyorum buna.

0|0
    0|0
  • Vazgecme sakın daha 23 yasındasın. Bugun 50 yasındakı bır kadının acıktan tarıh okumaya basladıgını öğrendım. Kadınıda takdır ettım, düsün yanı 50 yasındakı kadın okumak ıcın cırpınırken sen daha 23 yasındayken acaba bıraksam nasıl olur dıye dusunuyorsun.

1|0
    0|0
Yükleniyor...