En değerli varlığıma idam cezası verildi siz ne yaparsınız?

her zaman söylenir tecavüzcüler,katiller idam cezasına çarptırılsın.idam cezası geri gelsin.idama karşı olanlara senin annen ablam tecavüze uğrasa ne istersin denir.idamın bir çözüm olmadığını düşünürüm.olaya şu açıdan baktım suçlular serbest kalsın demiyorum ağır cezalar verilsin diyenlerdenim .düşünün en sevdiğiniz kişi evladı olanlar evlatlarını düşünsün bunu içten düşünün canınızdan bir parça gibi düşünün sevdiğiniz biri bu büyük suçları işledi ve idam cezasına çarptırıldı.ne hissedersiniz elbet bir suç işledi cezasını çeksin ama idam edilmesine katlanabilirmiydiniz ya da aman ne olursa olsun diyip klavyeden ölsün be diyecek kadar soğukkanlı olabilirmisiniz.bunu şunun için sordum yazmak çok kolay ne yapardınız?

0|0
3|16

En İyi Erkek Görüşü

• 1- İçim acır

2- O işlediği suçu nasıl yaptı kabullenemem

3- Üzülürüm

4- Sitem ederim

Ama herşeye rağmen olması gereken olmalı, gereken ceza verilmeli, sonuçta bu suçu işlerken suçu işlediği kişilerinde canını yaktı... Herşey olacağına varır...

Basit mi görüyorum? Hayır, soğukkanlı olamam elbette ama bir suç var ortada...

0|0
    0|0
    • yani insan elbette içi acır anlatmak istediğimi anlayan nadir kişilerdensin sağol

Erkekler Ne Diyor 15

• Okuduğunuz kitapta çocuğun tecavüzcü olmasında ana ve babanın payı varmı? Eğer böyle bir pay varsa bence anne ve babanın vicdan meselesi yapıp (keşke böyle yetişmeseydik gibi) zanlının hak etmediğini düşüne bilirsiniz. Bana kendi kanımdan canımdan diye bir sebeple acıma duygusu mantıklı gelmiyor. Eğer siz anne babalığınızı yaparsanız, çocuğunuzu takip ederseniz, tecavüzü düşünmeyen ve kötü olduğunu idrak eden bir evlat yetiştirirseniz idamı isterdiniz. Ama "belki yetiştiremem" ihtimalini göz önünde bulundurursanız duyacağınız vicdan acısının büyüklüğünden bunu istemezsiz. (BENCE)

0|0
    0|0
  • katlanamazdım.ama yaptığı suça göre sessiz kalabilirdim.bir laf vardır babamı asar altında oturur ağlarım diye bu da o hesap

0|0
    0|0
  • İçeride adi suçla çürürken yıllarca ağlayıp bende onunla beraber çürüyeceğime idam edilsin 1 yıl ağlarım.başkasının anasının kızının ırzına geçecek evladım olacaksa ölsün zaten.

0|0
    0|0
  • antini kuntin suçlara idamın getirilmesi taraftarı değilim ancak 8 yaşındaki bir kıza tecavüz eden yahutta birisini günahsız birini öldüren insanda asılsın babam bile bunları yapıyorsa asılsın zerre içim titremez sen adalet merhamet yapmayıp adalet ve merhamet istersen kimse sana saygı duymaz sen birde şöyle bak adamın biri kızına tecavüz ediyor hemde daha 8 yaşındayken sen o adam hakkında ne düşünürdün...

0|0
    0|0
  • benim evladım falan türkiye ve türk düşmanıysa tecavüzcüyse benim evladım olamaz zaten reddederim insan diye bakmam dünyaya zarar birisi demek hiçbişey yapamayan yeteneksiz birisi olması bile daha iyidir yani kısaca vatana millete insanlara (tecavüz olarak) hayırsız zararsa benim evladım olmaz nolursa olsun

1|0
    0|0
  • İdam cezası verilmişise haketmiştir

Bana göre hakedebileceği eylemleri düşünelim.

Tecavüz(her alanı,her kapsadığı şey) , cinayet ve vatana hıyanet

Hele canice bir şekilde işkence ederse birisine veya bir çocuk öldürürse eğer kendi ellerime canını almazsam başkası benim canımı alsın.

0|0
    0|0
  • yani çok çok ağır cezalar olsun idam yerine o şekildede yine anası babası acı çekecektir ama merak edecek bişi yok zaten idam istenilen adamların nasıl yaşadığını biliyoruz artık rahat yaşamak için idamlık suçlu olmak gerekiyo türkiyede neyse konu dağılıyor ve ben buna mani olamıyorum :D

0|0
    0|0
  • ben sahsen ıdam cezasının olması kanaatındeyım vatana ıhanet ve tecavuz ıcın ıdam olmalı bu kardesımde olsa gayet rahatca bunu ısterdım dusunmem baska bırsey ufacık kızlara erkeklere tecavuz eden bı serefsızı beslesen nolur vatana ıhanet eden adamı beslesen nolur

0|0
    0|0
  • benim evlatım zorla tecavuz ve türk milletine merbi sıkarsa o benim evladım olamaz..şeratın kesti parnakta acımaz ozaman

1|0
    0|0
  • idam geri gelmesin tabi insan sarhoştur odur budur yapar bişiler ama bende ağırceza taraftarıyım

0|0
    0|0
  • idam gelsin tabi adaletin kesti parmak acımaz acırsa o sucu işlme kardeşim bu ülkenın yarısını asmak gerek zaten rahatlamak için

0|0
    0|0
  • Klavyeye gerek yok. Her yerde söylüyorum. Teröre ve tecavüze idam...

1|0
    0|0
  • zaten bu gibi suçları işlemişse ne kanımdır ne canım.

0|0
    0|0
  • cana can gerek diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • ölsün beya

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Senin gibi düşünmüyorum diye 'klavyeden yazmak' olarak nitelendirmen hoş değil.

Bende senin mantığını beğenmedim doğrusu. Ağır cezalar çekip, bir hücrede eriyip bitmesini düşünmek daha acı olurdu.

0|0
    1|0
    • hayır klavyeden değil çoğu kişi çok basit konuşuyor bu aynı düşüncede olmadığı için değil yazarken kolay yaşamak zordur anlatmak istediğimjn bu.

• tecavüzcülere içerde neler yaptıkları hakkındaki gerçekleri duysan, evladının o hallere düşmesini isteyecek anne tanımıyorum. Neyse; iyi geceler.

• ben o hallere düşsün demedim zaten.sadece bir kitap okuyorum bu konuyla ilgili ve kendimi orda düşündüm.neler yapıldığını biliyorum gerçekte .şuan bahsettiğim şey çok farklıydı anlaşıldığımı sanmıyorum. iyi geceler

• ben bir anneyim eger benim evladim tecavüz edecek kadar adi biriyse idam edilmesin idam kurtulus olur tecavüzcülere iskence edilmeli kolay kolay ölmemeliler o idamla kurtulur ama tecavüz ettigi insan ömür boyu yasayan bir ölü olur vatana ihanet zaten affedilemez

0|0
    0|0
  • Sen sogukkanliligini gec, canindan bir parca olarak gördügünü tecavüzcü oldugunu düsün ?

0|0
    0|0
    • ben onu düşündüm soruyu ben soruyorum zaten senin cevabını alıyım

Yükleniyor...