Bu insan çok mu zeki sizce ?

- Bir filmi bir kez izlese baştan sona kelimesi kelimesini istemeden olsa ezberliyor. En ufak bir hata olmadan. Hayatı boyunca 50 film izlemişse 50 filmi baştan sona ezbere bildiğini düşünün.

- Telefonuna bir numara kaydettiği zaman ister istemez aklında kalması ve daha unutamaması. 20 e yakın kişinin telefon numarasını bilmesi

- 9 yaşında 5 ayda Kur'an-ı ezberlemesi.

- Geçen Kurban bayramında aldığı elmayı tarttığında kaç gram olduğunu hala hatırlaması.

- Bir parça Türkçe metni bir okuyuşta ezberlemesi.

- Hiç bilmediği bir makineyi inceleyip ne işe yaradığını tespit edebilmesi.

-Gördüğü her simayı unutmaması.

- Beklenmedik durumlarda hazır cevap verip karşısında ki kişinin nutkunun tutulmasına sebep olması.

- 400 sayfalık tarih kitabını okuduktan sonra ezbere 250 sayfa özet çıkarması. Tarihlerle beraber

Bu insan zekimidir sizce bu kişi ben değilim ama bir arkadaşım.

0|0
5|7

En İyi Kız Görüşü

• bence çok zeki...yerinde olmak isterdim

0|1
    0|1
    • İstediğinden pek emin değilim. Bu arkadaşım kendisi 9 yaşında iken kuranı ezberledikten sonra babası vefat etmiş. Sonra annesi kız kardeşini alarak kendisi ve diğer 2 erkek kardeşini terketmiş. Yengelerinin yanına geldiler. Yengeleride ona kötü davranıyor. Sonra okumak için gurbete gitti. Ama aklı çocuk gibi biraz. Yaşına uygun davranmıyor. Psikolojisi çok bozulmuş annesi onu terk etmesi üzerine kin duydu annesine. Bana derdi beni terk ettide neden kız kardeşimide benden ayırdı diye.

• Allah bir yerden alınca bir yerden veriyor işte ... aklını kullanarak bşyler yapmaya çalışsın... zaten genelde zeki olan insanlar farklı görünüyorlar okulda 3 tane ünv bitirmiş bir hocam vardı çok farklıydı

Kızlar Ne Diyor 4

• sadece kuvvetli bir hafızası var diyebiliriz

0|2
    0|0
  • Zekidir, haytalıkla ömrü gecirirse zekası bir işe yaramaz ama.

0|1
    0|0
  • zeki değil bence sadece hafızası kuvvetli .. Zeki olmak daha farklı bişey bence..

0|1
    0|0
    • Hafızayı saymasak bile zeki sayılır. Sanki konuşma için daha önce prova yapmışta öyle konuşuyor zannedersin.

• sadece şu ikisi zeka belirtir. ilki bir miktar eğitimde gerektirir.

--Hiç bilmediği bir makineyi inceleyip ne işe yaradığını tespit edebilmesi.

--Beklenmedik durumlarda hazır cevap verip karşısında ki kişinin nutkunun tutulmasına sebep olması.

hafıza, ezber zeki insanlarda bulunan bir özellik ama tek başına zeka belirtmez.

0|0
    0|0
    • Hafızasıda deha mı olmuş oluyor. Gerekli gereksiz ne var gördüğü her şeyi hafıza kaydediyor. sayılarda dahil.

• hayır diyorum ya! otistiklerin bile böyle hafızaları olabiliyor. ya da kimi takıntılı hastaların. hafıza zeka belirtmez. bir deha değildir. eğitimli her insan makinelerin işlevini çözümleyebilir. hazır cevaplılığında memleketinde yaşıyorum, hazır cevap insanın çok zeki olması gerekmez. pratik insan olması yeterlidir. saydıklarının hepsi bir arada sadece etkileyici olabilir.

Erkekler Ne Diyor 7

• Kanka kaçkere dedim yapma bunu diye sanada sır vermeye gelmiyo hee

0|1
    0|0
    • Aykut sen ne zaman KS hesabı açtın be ):

• onu anlayacak kadar zeki değilim :)

0|1
    0|1
  • Hızlı okuma ve mega hafıza tekniklerini öğren, sen de böyle olursun. Tabi bununki doğuştan olduğuna göre biraz farklı.

0|1
    0|0
  • Sen fazla etkilenmişsin dostum.

Hiç bilmediği bir makineyi inceleyip ne işe yaradığını tespit edebilmesi ne demek lan? Ya makinenin bileşenlerini tanıyodur, ya da üzerindeki kısa açıklamalar ve uyarıları okumuştur. Ciddi ciddi okuyodum ben de. Bariz saçmalamışsın anasını satıyım. Bebe tribünlere oynamış, sen de sazanlık etmişsin. Bu kadar basit.

0|0
    0|0
    • Hayır bildiğin daha önce görmediği bir şeyin ne olduğunu tahmin edebiliyor işte. Bizzat tanık oldum

• Etkilendiğimden yazmadım

• Ben de yazmandan ötürü bu sonuca varmadım, üslubun belli ediyo.

• Her yerde söyleme bunları CIA kaçırabilir :/

0|1
    0|0
  • Zekilik değil bu hastalık. Buna 'hyperthymesia' adı verilir.

0|1
    0|0
  • Biraz pratik zeka var

Biraz da hafıza kuvvetli

Muhtemelen analitik zeka zayıf

Eğer öyleyse zeki denmez diye düşünüyorum

0|1
    0|0
    • O biraz kısmından emin misin ? Aynı zamanda her olayda sebep sonuç ilişkisi kurabilen biri anlama kabiliyeti çok fazla. Birinin yalan söylediğini gözlerinden okur öylede uyanık biri

• Pratik zeka ile sorunlara pratik çözümler bulabilirsin

Yada ne biliyim kız tavlarsın vs hafıza da önemli tabi

Ama analitik olmadan köke inemezsin hiçbirşeyi kompozisyon halinde oluşturamaz ve inceleyemezsın kategorize edemez soniflandiramazsın

Beşiktaşlı muhammed gibi ya da galatasaraylı amrabat gibi sadece kendi eksenin etrafında döner durursun hiçbir zaman hagi ya da zidane olamazsın

Yükleniyor...