Türk Papa Olursa ne düşünürsünüz?

Bildiğiniz gibi Vatikanda görevli olan Türk kardinaller varmış bu demek oluyor ki günün birinde bir Türk Papa görebiliriz.Siz ne dersiniz böyle birşey olursa.

Bana sen kimsin diyenler olur söyleyim baştan evet Hristiyan Türküm saldıracaksan vs yazma eksile geç

Güncellemeler:
link

bu konuda yeni haber bulamadım ama iisteyen bakabilir türk kardinaller vatikanda görevli

0|0
3|6

En İyi Kız Görüşü

• bişey demem normal bir durum, Türk demek müslüman demek değil ki

0|1
    0|0
    • Türk demek müslüman demek değil ki

aferin bu tarz düşüncede ççok az insan var türkiye türkleri içinde..

• nasıl ? islam dinini en çok yayan millet Türklerdir,araplarla birlikte ilk müslümanlıgı kabul eden milletlerin başında gelir Türkler.

• Türkler müslümanlığı en çok yayan millet diye hepsi müslüman bilinmek zorunda değil. tabiki müslüman olmayanlarda çok fazla var ve bence bilen biliyo bunu.

Kızlar Ne Diyor 2

• hemen "kuran okusaydin müslüman olurdun" der kalben vs bugz edip allah cc panpadan helak etmesi icin dua ederim.

1|1
    0|0
  • Türklerin hepsi Müslüman olacak diye bir kaide yok.

Olabilir.

0|1
    0|0
    • Zaten hepsi değil.. SOn yıllarda türkiye de buna dahil oluyor türkiyede hristiyanlık ve gök tanrı inancı yayılmakta.. gagavuzlar ve sibiryada ki ibazı türk boyları hristiyan

azerbaycan ve kazakistanda aynı şeklde çok yaygın islam dışı inançlar

Erkekler Ne Diyor 6

• sahih hadislerle sabitken ayetlerin araştırmalarında türkler çıkarken islamın kılıcı arapların azgınlıklarından ve sapmalarından dolayı türklere verilmişken. hz. mehdinin 7 yıl avrupa da hüküm süreceği ve her bir köşesine camileri yerleştireceği islamı avrupaya hüküm kılacağı ve bunları yaparken askerleri türkler olacağı tüm islam alimleri ve hadislerce mümkünken ben pek bir türkü papa yapacaklarına inanmıyorum. çünkü onlar değilmiydi çanakkale zaferinde türkleri insan olarak nitelendirmeyen ve insan olmadığımız bilimselliğe dökmeye çalışanlar ?

ayrıca türk hrıstiyanlar elbette var macarlar gibi gürcüler gibi bundada bir sorun yok. herkes istediğine inanabilir.

0|1
    1|0
    • Fikirler seberstttir.. Türk kardinallerin olması papa olması anlamına geliyor.. Türkün dini islamdır diye de bir şey yok ülkücüler hayal dünyasnda yaşamaktadırlar.Hala daha hristiyan türkler vardır her geçen gün de artmaktayız çok şükür..

• haklısınız evet.. din değiştirmek vs bir ırka geçmek değil... din vatandaşlık kimliği değil tanrısal ilahi bir kimlik..

• Sen anak ulkuculere burdan kufur edersin klavye erkegi atilla bile hristiyanlara ne sacmaliyorsunuz tanrinin oglumu olur demistir yani hristiyanlik turkler icin bu kadar sacmadir

• valla türk papa olursa milleti okuyup üfler :) hikayenin geri kalanını biliyoruz..

0|0
    0|0
  • 300 milyon Türk'ün 295 milyon'u müslüman sayılır,gagauz Türkleri dışında(çok çok çok azlar)bütün Türkler müslüman sayılır,Türklükle Müslümanlık artık etle kemik gibi olmuştur ayrılamazlar,hatta avrupalılar önceden İslamı Türk dini olarak görürlerdi şimdide öyle,yani sanmıyorum öyle bişi olacagını.Ayrıca bir bayan arkadaşımızın cevabının altına Türk ülkelerde islam dışı inançlar çok fazla yayılıyor demişsin buna kendin bile inanmıyosundur bence.

0|0
    0|1
    • Türkler çoğunlukla müslüman ama hristiyan olanlarda var, ırk ve din farklı kavramlardır

• İşte türk islam sentezcisi bir şahış yine
      türklük islamla etle tırnak gibi olmuş masallarına ancak siz ülkcüler inanırsınız :)
      tuvalar tofalar gagavuzlar karamanlılar çuvaşlar yakutlar dolganlar hepsi gayri müslim türk halklarıdır ve artık islam türkler arasından rafa kalkıyor en güzel örnek kazakistan...

• kesin çocukken çekilmiş maşallahlı sünnet fotoğrafları çıkar skandal olurdu :/

0|0
    0|0
  • beni ilgilendiren bir durum göremedim

0|0
    0|1
  • olmasını çok isterim illa türk oguz olacak diye şart yok macarda olsa olur

0|0
    0|0
    • sen ancak hristiyan oldugun için kendi yalanlarına inanmak zortunda kalırsın hayalde ancak oda.

• @ayakta-ölen-adammm
      allahın kılıcı ne kadar saçma bir din gücünü kandan alan :))
      siz gidin kendinizi bombalayın uçurun sizi huri sapıkları sizi sertleşmiş memeli huri alacam diye hayaller deryasında yüzen sapıklar

Yükleniyor...