Eskrim neden yeterince ilgi çekmiyor?

oysa ki ata sporu sayılır. ülkemizde herşey futbola endeksli sanki. bence 2 ihtimal var ya birşey olur yaralanırız diye korkuyorlar ya da çok feminen bir spor gibi geliyor. yoksa mutlaka ilgi çekerdi.

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• Çok asil bir spordur aslında.. Ufakken merak sarmıştım kısa bir süre. Şövalye ruhluyum, ondan herhalde..

Bir de çocukluk yıllarımda, atari salonunda Samurai Shadown oynarken, hep Charlotte'u seçerdim. Sanırım, onun etkisi büyük:

link

link

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Futbol dısındaki bütün sporlara uzağız..Futbola endeksliyiz onuda spor olarak gördüğümüz için değil fanatiklik olgusu için seviyoruz .. Eskrim bana pek feminen görünmüyor bu arada :)

0|0
    0|0
    • sonuna kadar doğru düşünce bende taekwondo ile ilgileniyordum ama bir şey görmedik en fazla altın taktılar boynumuza :) malesef bir tek futbolun değeri var

• Spor oldugu icinde değil fanatizm,iyi bir reklamı var,iyi paralar dönüyor falan ..

• Öğreneceğim yerler olsa gitmek isterdim...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Bunu mu demek istediniz? eskrim

Takım sporlarının her zaman izlenebilirliği daha yüksek olmuştur.Bir de yapılabilirliği daha kolay olan sporlar sevilir.Mahalle arasında gazoz kapağı,kola kutusundan,kozalağa kadar her şey futbol topu yerine geçebilir.Top oynamak için ayrıca bir ekipmana gerek yok.İnsan kendi yapabildiği sporu da izlemeyi daha çok sever.Kendini bir Messi yerine koyabilir böylece mahalle maçlarında,halı sahada

Ama eskrim için ekipman gerekir.Olmadı bir sopa bulup yaparız derseniz,tarafların kafa göz dağıtmasıyla son bulabilir.

Yapılabilirlik önemlidir.

0|0
    0|0
  • Pahalı olduğu için olmasın .

0|0
    0|0
  • kültürümüzde yok olabilr mi?

0|0
    0|0
  • spor haberlerinde bile 4 büyüklerin futbol haberlerinden baska birsey olmayan bir ülkede diger sprolar gelismiyor maalesef..

bir futbolcuya verdikleri parayla 2 voleybol takımı kurabilecekken, parasızlıktan(!) amatör bransları kapatmıslardı bri ara yazık cok yazık...

0|0
    0|0
  • bizimkisi kılıç kalkan oyunu eskrim çok aşırı batı tarzı Türkler yeteneklerini serbestçe sergileyebileceği sporları seviyor eskrimde kurallar çok disiplinli şekilde olduğundan diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • eskrim falan bizi bozar.top tekmelemek daha kolay.

0|0
    0|0
  • Pahallı ve her an her yerde yapılabilecek bir spor değil..

0|0
    0|0
  • yaygın olmamasından her yerde eskrim öğreten salonlar yok

0|0
    0|0
  • Okçuluk da ilgi çekmiyor mesela.

0|0
    0|0
Yükleniyor...