Gönlünüzden geçeni mi, mantıklı olanı mı tercih edersiniz?

üniversiteye hazırlanıyorum radyo sinema tv okuyup görüntü yönetmeni olmak istiyorum ama çevremdekiler iş bulamayacağımı,bulsam bile az paraya çok yorulacağımı, para kazanamayacağımı, hayatımın düzensiz olacağını özel hayatımın kalmayacağını söylüyorlar. sürekli beni vazgeçirme çabasındalar ve kafam fena halde karışmış durumda. eğlenceli, rahat olabileceğim sıradan olmayan bir hayat ve meslek istiyorum bu yüzden radyo sinema tv çok cazip geliyor sanata da ilgim var peki ben bunu okursam sizce pişman olur muyum

0|0
2|14

En İyi Erkek Görüşü

• sen kendi isteklerine göre yaşa boşver onları , onların isteklerine göre yaşarsan mutlu olamazsn mesala işin hoşuna gitmez mutsuz olursun sonra o bu ailenide olumsuz etkiler sen ne istiyosan onu yap

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Kafi derecede iş tecrübesi olan biri olarak söylüyorum ki gönlünden geçen olmalı.

Ama yine de iyi araştır, bazı güzel meslekler Türkiye'de ilerleme fırsatı sunamayabiliyor.

1|0
    0|0
  • insan sevdiği istediği işi yapmalı ileride pişman olmazsın para her zaman kazanılır önemli değil iç huzur tutkular v.s bunlar para ile satın alınamayacak seylerdir

17 yasımda karar vermiştim beden egitimi ögretmeni olmak istiyordum ailem beni iktisat fakültesine yönlerdirdi su an girdiğim işlerde mutlu olamıyorum

zamanı geri alabilmeyi o cocukla konusup tutkularının peşinden gitmesi gerektiğini söylerdim

1|0
    0|0
    • çok teşekkürler

• aynen kardesim insanı insan yapan degerler gitmiş

maalesef toplumumuzca erkeklerde para ve kariyer

kızlarda ise bekaret ve güzellik olarak ölçütlendirilmiş

seninle aynı düşünüyorum istediğin zaman bu konuları tekrar konusuruz elimden geldiğince yardımcı olmaya calısırım

• tekrar teşekkürler

• Ne istiyorsan onu oku. Pişman olmazsin. Cevrendekileri dinleme. Benim gibi 4 sene istemeye istemeye okuyacagina , git oku radyo televizyonunu gerekirse işsiz kal. Medya,tv,dizi,sinema gibi sektörlerde aç kalmazsin.biraz da yeteneğin varsa gerisi gelir zaten.takma kimseyi kafana hedefine odaklan :-)

1|0
    0|0
    • valla böyle şeyler duymaya o kadar çok ihtiyacım var ki :( sürünürüm diye çok korkuyorum

• Ne surunmesi ya. Takma kafana medya ve tv sektorunde iş cok.ille o işi yapacaksın diye bir şey de yok.üniversite okuyup aç kalan gordun mu sen.:-)

• evet gördüm hem de radyo sinema okuyup aç kalanı görünce insan korkuyor kız hala babasından harçlık alıyor iş yok

• Mantık şu bizce yaşadığımız dönemde. Her şey para değildir ama para her şeydir :) Hedefler doğrultusunda ilerlemek elbette mutluluk vericidir. Lakin olaylar tek taraflı daha doğrusu bizim düşündüğümüz doğrultuda ilerlemediğinden yelpazeyi geniş tutmak lazım :)

0|0
    0|0
    • önerin ne peki?

• sözelim edebiyat felsefe tarihi seviyorum resimle de yaklaşık 6 yıldır yakından ilgiliyim yeteneğim de var meslek olarak da ilgimi hep reklamcılık sinema gazete çekiyor çalışma ortamı ve rahatlık açısından böyle işlere yöneliyorum sıkıcı kıyafetler giyemem ya da ağzımda sakız varken çalışmak sorun olmamalı başımda dikilen dırdır eden bir patron olmamalı dergide çalışmak da isterim mesela çalışırken zevk almak istiyorum bireysel olarak ortaya çıkarabiliceğim bişey olsun ve yaratıcılığımı kullanmk

• Radyo ve Televizyonculuk ilgi çekici bir meslektir ama belirttiğiniz kriterlerle çelişen yönleri de mevcuttur. Amir -çalışan ilişkisi bazen ağır olabilmektedir. Sözel konuda yeteneğiniz varsa bu anlamda meslek tercihi yapmanız. Uluslar arası ilişkiler bu anlamda tercih edilir. Daha sonra Radyo ve Sinema. Matematiğiniz temel düzeyde varsa Psikolojiyi de öneririm

• mantıklı olanı gönlümün süzgeçinden geçirmeye uğraşırım

1|0
    0|0
  • Sevdiğin işi yapmalısın çünkü sevmediğini yaparsan hergün o yataktan isteksiz kalkıcak işe isteksiz gidicek ve lanet ediceksin . böyle düşünüyorum ben daha az kazansa bile insan mutlu olduğu işi yapmalı

1|0
    0|0
  • Bazısı şatafatlı bir hayatı sevmez aldığı paraya burun kıvırmaz ama işe küfrede küfrede değil güle oynaya gider. Sen buysan okumalısın aksi halde insanın düşüncesi son sınıfa doğru belli olur ve iş işten geçmiş oluyor

1|0
    0|0
  • Etrafı boşver bana sorarsan. Sevdiğin işte başarılı oranın daha yüksektir.

1|0
    0|0
  • özel hayatın kalmayacak derken ne demek istediler ya. ? oluştu

1|0
    0|0
    • genelde setler gece oluyor o bakımdan

• hayır eve geç gelme gündüz uyuyup gece çalışma durumundan bahsediyorum erkek arkadaşım olsa bu durumdan şikayetçi olur yani

• erkek arkadaşın niye eve geç gelmenden şikayetçi olsun kıcan degil ki, uyuyorum diyip çalışmana da bakabilirsin. hem şimdilik erkek arkadaşın yok. neden olacak olan adamın huyu suyunu şimdiden dert edinmişsin. ben müh. ama ikinci bir hayatım olsa yönetmen olmak için elimden geleni yapardım. ama sadece türkiyede çalışcaksan bu iş seni kurtarmaz. yutdışına açılman lazım. gözün kemiyorsa yapma derim.

• şıklar ilesenin durumu anlata bilir miyim

1|0
    0|0
    • sen oku tamam mı benden sanatavsiye cünkü okudukça anlayacaksın ki toplumu

ve kariyer ile sıkıntı etme zaten onlar sana gelirler ünv mutlaka gelir 1

standartlarımı bence düzgün bir şekilde yazsan hadi bakalımmmmmmm

• 2000 tl civarı kazansam benim için yeterli olur

• İnsan sevdiği mesleği, işi yaparsa daha başarılı olur.

1|0
    0|0
  • Kitap yazıyordum, şarkı yazıyordum ... O kırılma anında, konservatuvarı değil, mühendislik fakültesini seçtim. Sonuna kadar da doğru yapmışım, evet... Üç kitap, bir tiyatro oyunu, bir stand-up gösterisi yazdım, üniversite şenliklerinde sahneledim, dört yüz kadar da şarkı yaptım. Yani yapacak olduğum şeyleri yine de yaptım. Delilik yaparsan saygı duyarım. Ama bana kalırsa mantığınla hareket et.. Ya da şöyle söyleyeyim, para kazanma kaliteni ve ihtimalini yüksek tut.

0|0
    0|1
    • peki mutlu musun

• ama senin alan kültüre giriyor ve o da türkiyede ekmek parası sağlamaz bir etrafına bak herkes sabah akşam ekrana bakıyor aynı şey değil

• Devlet bana ayda 3400 lira veriyorsa senin televizyonun da, ekranın da, perden de, benim gitarım da umrumda olmaz. Hayat senin sandığın gibi toz pembe bir olay değil. Sana gaz verenler yarın öbür gün *ötleriyle sana güldüklerinde anlarsın demek istediğimi. Benle de aynısını yapacaklardı. Ama ben kitabımı yazdım, ondan da paramı yaptım. Mühendis olarak ta. Şimdi hepsinin çenesi de kapalı. Sen tamamen LPG moduna geçmişsin ama gazla gitmez hayat haberin olsun

• Hangisinde mutlu olcaksan onu yap.İlerde pişman olma

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Çevrendekiler doğru söylemiş. İyi para kazansan bile, düzenli hayatın olmayacak. Bunları göze alıyorsan seçmelisin. Umarım vereceğin kararda pişmanlık yaşamazsın

1|0
    0|0
  • gönlümden geçeni

0|0
    0|0
Yükleniyor...