Gece gece biraz beyin jimnastigine ne dersiniz? :)

simdi önümüzde 10 kese altın var. Bu keselerin her birinin içinde de 10 adet altın var. Önümüzde ki 10 keseden biri sahte. Yani kesenin içinde ki 10 altının 10 u da sahte. Gercek kesede ki altınlar 100 gram gelirken sahte kesede ki altınlar 90 gram gelmektedir. Altınlar her yönü ile birebir aynıdır. Tek fark sahte altın ile gercek altın arasında 1 gram fark olmasıdır (tane basına) önümüzde hassas bir tartı var. Ama kural tartıyı sadece bir kez kullanmak. Tartı bir kez ölçüm gösterdi mi bir daha kullanma şansımız yok. Şimdi biz sahte keseyi nasıl bulacağız? arkadaslar soru basit ya da klasik olabilir hatta kimine göre anlamsız sacma da gelebilir. Cevap vermek isteyen buyursun istemeyen kakabaluk yapmasun lütfen... ve rica ediyorum google amcaya sormayın :)

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Altınları karıştır. Yani birinci keseden bir, ikinci keseden 2 ... onuncu keseden 10 altın al ve bir keseye koy. Bak bakalım kaç gram eksik çıkacak. Atıyorum 4 gram mı eksik çıktı ? O zaman 4. kese sahte.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Tartıyı bir kere kullanmasakk bulurdum. 3 kere kullansam ?

0|0
    0|0
  • Kalabalık yapasım var aslında.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• kolay 9 keseyi birden tartıya koyardım, ilk koymada 900 gram alıyorsam koymadığım kesedeki altınlar sahtedir, 890 gram alıyorsam sonu iki sıfırlı sonucu alana kadar bir keseyi çıkartırdım, sonu iki sıfır olan ağırlık görününce son aldığım kesedeki altınlar sahtedir

0|0
    0|0
  • başka bir tartı bulurum 10 kese altını da denerim. sonra doğrulamak için hassas tartıda tekrar denerim .

çok basitmiş

0|0
    0|0
  • soru saçma bilor musun

0|0
    0|0
    • bilmiorum yani bilmiyorum. Sen sacma olmayaninı sor kardesim

• istanbulmen'in cevabına bir göz at bakalım

• adam bakmıştır bir yerden

• nere koyduysan ordadır olum

0|0
    0|0