Şükrederek Nasıl Mutluluğa Erebiliriz?

Hani bazen bir yazı okursunuz ya "Afrikalı Çocuklar"la ilgili falan ve sonra gerçekten dertlerinizin gereksiz olduğunu anlarsınız. Ben de böyle beni tatmin edicek cümleler arıyorum arkadaşlar bana öyle bir şey deyin ki dertlerimin aslında hiçbi şey olmadığını anlayayım.

0|0
1|10

En İyi Erkek Görüşü

• Senden benden çok daha kötü durumda olan insanlar var, gerek ülkemizde, gerek Dünya' da...

Hani derler ya, beterin beteri var diye, gerçekten öyle...

Yıl 2013, hala çöpe atılarak israf edilen ekmekleri yiyen insanlar var.

Bunun dışında, açlık çekmiyoruz, klavyenin başında düşünüp okuyup yazabiliyoruz, nefes alabiliyoruz.

Bütün bunları yapamayan insanlar da var bu dünyada ne yazık ki...

Bu şekilde düşünerek, içinde bulunduğum durum ne olursa olsun, her zaman, halime şükrederim.

Nefes aldığımız sürece, umut vardır...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Şükrederek sabredersin...

Mesela dersin şu benden kötüymüş halime şükür... Hayır hayır bu değil... Bu çünkü sadece laf...

İçten içe şunu düşünmelisin, o orada aç imkanları yok denecek kadar az, benim durumum var gene imkanları değerlendiremiyorum ama şimdilik yine de değerlendirebilirim gibi...

Dertlerin ne bilmiyorum ama mutlaka çıkış yolu vardır, sadece adım atamadıgın veya gözüne çok uzak görünen şeyler olabilir isteklerin ve beklentilerinin fazlalıgından ötürü...

Benim hayatım kötü, senin hayatın benden iyi görünür bana... Hepimiz kendimize en büyük sıkıntılıyız fakat aşılamayacak şey yok.

1|0
    0|0
  • Bir Şey Yap .. Güzel Olsun.

Çok Mu Zor? O Vakit Güzel Bir Şey Söyle.

Dilin Mi Dönmüyor? Güzel Bir Şey Gör. Veya;

Güzel Bir Şey Yaz. Beceremez Misin?

Öyleyse Güzel Bir Şeye Başla...

Ama Hep Güzel Şeyler Olsun.

Çünkü "HER İNSAN ÖLECEK YAŞTA...

~Şems-Tebrizi~

Başkalarının bahtiyarlığına imrenme. Çok kimseler var ki, senin hayatına gıpta ediyorlar

~Mevlana~

"Neye nasıl bakarsan o da sana öyle bakar.." Hz.Mevlana

"Şükür etmedikten sonra 'Dünya'ları yesen ne fayda!.. ŞÜKÜR' le başladıktan sonra; bir kuru ekmek değmez mi 'Dünya'lara...''

Şems-i Tebrizi

1|0
    0|0
  • Şükretmek, olumlu düşüncenin temelini oluşturan en önemli kişisel eğilimdir. Bu nedenle düşüce gücünün bireyin lehineşükran düşünce gücü | Mutluluğun Temel Kaynağı Şükretmek Düşünce Gücü işletilmesi açısından şükran eğilimi önemli rol oynamaktadır.

Şükretmek elimizdeki ile mutlu olmayı, mutluluk durumu ise, elimizdekinden daha fazlasına ulaşmamız için gerekli yaşam motivasyonunun kaynağıdır. Bir diğer deyişle şükretmek; mutluluğun ve başarının kaynağıdır.

1|0
    0|0
  • arkadaşlar yazmışlar belli ki sen de biliyorsun ama duymak istiyorsun. Fakat ben başka birşey söyleyeceğim. Afrikalı çocukları,eli kolu olmayan insanları, anasız babasızları..vb. gördüğünüzde önce onun için dua edin sonra halinize şükredin. Direk Allah'a şükür ben bu durumda değilim demek bana bencillik gibi geliyor. Bu arada derdinin ne konuda olduğunu bilsem belki sana daha çok yardımcı olabilirdim

2|0
    0|0
    • yalnızım asosyalim biraz yani arkadaşlarım var ama aynı şehirde değiliz, yalnızlıktan çok sıkılıyorum her şeyi kafama takıyorum

• Bugün,bu dertlerinin fazlasını arayacak ve onu yazabilecek ellere sahipsin.Sahip olmayanlar bunu nasıl yazabilirlerdi.Derdini açıklayabilecek dile sahipsin,ya o dile hiç sahip olmasaydın.

1|0
    0|0
  • ALLAH a şükret verdiği her derdin mutlaka bir sebebi senin için bir yanlıştan döndüğünün belirtisi oldugunu bil mutlulugun içinde bol bol dua et

1|0
    0|0
  • şükrederek mutluluğa erebiliriz

0|0
    0|0
  • bana gre sukretmenin temelinde iktisat var

ne kadar cok sukredersen o kadar cok zenginlige kavusuyorsun

yanimutlulugun anahtarı galiba herseyde azla yetnme ihtiyacına var olan ihtiyac

cunki sahip oldugun hersey sonra sana sahip olup seni yönetiyor

ona kendini köle yapıyor.

farketmesende

1|0
    0|0
  • Montla sıç... Tüm dertleri unutturur...

0|0
    2|2

Kızlar Ne Diyor 1

• Çok istediğim bir master programına girme hayalim vardı ve onun da olması başka darda olduğum şeyin çözülmesine bağlıydı. Ya olucaktı ya ucu ucuna kaçıcaktı ve son anda oldu. Sonrasında eğitimim sırasında ne zaman şikayet edip söylendiğimde ya da ders çalışmaya üşendiğimde hep o master a girmemi engelleyecek problemi hatırladım :) Olana kadar nasıl üç buçuk attığımı olmasaydı nasıl üzüleceğimi düşünüp sızlanmaktan vazgeçtim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...