Yarın Van 7.2 ile yıkılacak!!!

Yarın 76 öğretmene mezar olan,

Yarın çığlıkların yeri ve göğü inlettiği,

Yarın umutların yerini gözyaşlarına bıraktığı,

Yarın 27 saniyede Van'ı yıkıp toprak yığınına çeviren 7.2 depreminin yıldönümü...

Deprem gerçeğimizi hep ve çok hızlı unutuyoruz. Yarın Van depreminin yıl dönümü...

Deprem ve Van hakkında yorumlarınızı alabilir miyim?

0|0
6|5

En İyi Kız Görüşü

• Allah beterinden korusun. 17 Ağustos'u yaşadıktan sonra daha da korkar oldum depremden. Ölenlere Allah rahmet eylesin inşallah. Kalanların da başı sağ olsun, Allah yardımcıları olsun.

0|2
    0|3

Kızlar Ne Diyor 5

• Yapılacak ne kadar yorum kaldı ki? 7 tane Van kurulabilecek kadar yardım toplanmasına rağmen Van'da daha yaprak yeşermedi,üstelik kaldıkları prefabrikler boşaltılır Suriye'li vatandaşlara tahsis edilecekmiş. Çocuklar orada yıkanamadıkları için hastalıktan ölüyorlar. Soğuklar geldi,barınma vede ısınma problemleri hiç ortada yok. Açlar,sefiller. Tarım yok,hayvancılık yok ,hiç üretim yok. Tayyip'in vede Acun'un annesinin adını yaşatmak için iki tane okul tamir etmeyle bitmiyor koca şehrin sorunu. Van diye bir şehir bence yalnızca haritada var artık. Orada bir yaşam yok..

0|3
    0|4
  • Cok hakli ve duyarlisin... unutmayalim ve hatirlatalim.. bunu ve benzerlerini de...

0|2
    0|3
  • Rabbim rahmet eylesin.

0|2
    0|3
  • Bilmem kaç tane van kurulabilecek para ortada yok. Oraya yardıma giden tırların durdurulup boşaltılmasını ve dağıtılan çadırların alınıp satıldığını söylemek istemiyorum bile. Gerçekten çok üzücü ama olaylar sonrası yaşananlar daha üzücü..

0|1
    0|3
  • Allah rahmet eylesin sabır versin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• deprem sadece binaları değil umutları,hayalleri de yıkıyor aynı zamanda.16 ağustos akşamı ertesi gün çıkacağı ilk resmi maçın heyecanlıyla yatan ve ertesi gün sadece futbol sahası değil onunla beraber hayalleri de suya gömülen birisi olarak,Van depremini yaşayan insanların duygularına ortak olmaya,yaralarına merhem olmaya çalıştım.

orada ki insanların durumu daha zordu tabi kışın gelmesi,karlar altında kalan enkazlar,soğuk hava ve terör örgütünün yardımları engelleme çabaları gibi bir çok zorlukla karşılaştılar ama hep deriz ya 1 müsibet 1000 nasihattan iyidir diye ülkem yine doğuyla batının sadece haritada ayrıldığını aslında hepimizin bir olduğunu hatırladı.

ölenlere allah rahmet eylesin,geride kalanların başı sağ olsun.

0|1
    0|1
  • 17 Ağustos' u yaşamadım ama 27 Haziran 1998 de Adana daki depremi hatırlıyorum. O zaman apartmandaydım çok şükür yıkılmadı ama çok kötüydü. Sonra Van daki deprem sonra Türkiye dışına çıkarsak Japonya daki deprem ben bir çok şey gördüm. Aslında insanlar depreme doğa olayı olarak bakıyorlar.Ama H.A.A.R.P ı duyduktan sonra bunların artık bir doğa olayı olmadığı anlamam çok zor olmadı.Çünkü Nicola Tesla nın yaptığı bir alet sayesinde deprem yaratmak mümkün oldu. Sonra bunu bir takım insanlar alıp kitle imha silahına çevirmeye başladılar. Alaska daki bu alet kullanılmaya başlandığında gökyüzünde bir takım garip olaylar oldu. Bu bazılarına göre komple teorisi ama ben bunun insan eliyle yapıldığına inanıyorum. Ve neden bize karşı kullanılan bir takım silahlara karşı bizim elimiz kolumuz hala bağlı anlamış değilim.

Allah yardım etsin hepsine onlar bizim vatandaşlarımızdı.Tabi bizim yapabilecek hiç bir şeyimiz yok. ama ben yarın bir gün daha büyük depremler olacağına eminim.

0|0
    0|0
  • Benim ailem o depremi yaşadı. Zorluklarını çok iyi bilirirm. Ölenlere ALLAH rahmet eylesin. Üüzlmeyen katı yürekleri de ALLAH ıslah etsin. Bugün bize yarın size. Unutmayın

1|0
    0|1
  • Deprem ve HAARP ilişkisi: link

Bu tarz şeylere komplo teorisi olarak bakanlar HAARP projesinin sitesinden 19 ağustos depremine ait sismolojik kayıtları görebilirler ya da göremezler: link

0|0
    0|0
  • Üzüldüğümü pek söyleyemem ama bazen diyorum acaba çok mu kalpsizim.

1|2
    3|2
Yükleniyor...