Erkekler neden askere gidiyorsunuz?

Bu kuzu kuzu gitmeleriniz yüzünden bir türlü yakanız kurtulmuyor bu gereksizlikten. Gitmek isteyen buyursun gitsin, bakın hem sözleşmeli erlik olanakları arttırıldı. Şimdi bir dolu kamil gelip "vatan matan bık bık" yapacak, buyurun gidin. Ama gitmek istemeyeni de zorla silah altına almayın. Anne babalar, siz de çocuklarınızı yollamayın. Onların hayatlarından çalınan 1 yıl, o psikolojide geçirilen 1 yıl ne demek biliyor musunuz? İleride çocuğum olursa kışlanın kapısının önünden bile geçirmem.

0|0
0|17

En İyi Erkek Görüşü

• Baştakiler beyinlerini kullansa, bizim askerlik yapmamıza gerek yok. Eskiden çok isterdim asker olmayı, büyüdükçe "Kimin için askerlik yapacağı ki? Madem çok kutsalö vatan millet... Bize hizmet edenlerin çocukları neden gitmiyor" diye sordum kendime ve olabildiğince erteledim.

Yazımın girişinde de söyledim ya, beyinlerini kullansalar bizim askere gitmemize gerek kalmaz. İsviçre gibi...

İsrail, Konya'nın yarısı kadar toprağı olan bir ülke. Kimse askeri operasyon düzenleyemiyor.

İsviçre'nin ordusu nerdese yok.

Örnekler çoğaltılabilinir.

Tarihte de görüldüğü üzere, savaşlar masada kazanılıyor.

1|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 16

• sinemlotti çok güzel yazmışsın farklı düşüncelere sahip değişiz lakin türkiye gibi statükocu bir ülkede çok zor bu dediklerin...kamu yaptırımı olan kanunen suç...hukuk devleti yerine kanun devleti olan bir ülkede çok zor birşey...hele örgütsüz bir toplumda mümkün değil...hani bir söz var ya seve seve ya da ske ske herkes t.c vatandaşı olduğu sürece bu saçmalığı yapacak...

1|0
    0|1
  • Askere gitmeyi düşünmüyorum.

1|0
    0|0
  • link ve link sana gerekli açıklamayı yapcaktır.özellikle 2.si

0|1
    0|0
    • Bu saçma salak dizilerle beyninizi yıkıyorlar zaten.

• Gelişmiş ülkelerde zorunlu askerlik yok. Yukarıda anlattığım sözleşmeli askerlik var. Zorunlu askerlik az gelişmiş ülkelerde yaygın.

• sonuçta ortada bir askerlik var ve bunu yapan insanlar var değil mi ?

• Sen o kuru g.tünü rahat rahat sallaya sallaya dolaşabil diye askere gidiyoruz arkadaşım... !

0|2
    1|0
  • bu vatanı kurtaranlar 4 sene yapıyordu bu askerliği ve bende gerekirse yaparımmm.. bizim adımıza konuşma... bu vatan için seve seve veririm canımı...KES SESİNİ OTUR ŞİMDİ YERİNDE..terbiyesiz.. küstah

0|0
    1|0
  • Güzel eleştiriler ama "halkı askerlikten soğutma" oluyormuş bunlar

Zorunlu askerliğin olduğu birkaç ülkeden biriyiz. Demokratikleşme falan diyorlar habire, içinde zorunlu askerlik olan bir anayasa demokratik değildir. "Vatana hizmet" başka türlü de gerçekleşebilir.

0|0
    0|0
  • sayın sinemlotti.benimde çocuğum var askere göndermek istemiyorum ama.şu en yakın komşumuz ırak varya hani hiç okuyormusunuz haberlerde falan daha 12 yaşındaki kız çocuklarını nasıl kullanıyorlar haberiniz var mıbi görseniz eminim siz bile asker olmak istersiniz.bunları burdan anlatamıyorum

0|0
    0|0
  • erkek olsaydın sen de seve! seve! giderdin, öyle elinin hamuruyla ahkam kesmesi kolay

0|0
    1|1
    • Seve seve? Çevrende kaç kişi var seve seve askere giden? Eğer seviyorsanız gidin yapın işte. Sözleşmeli erlik diye bir şey var dingil.

• Ha yani alışkınsın birilerinin sana "seve seve" bir şeyleri yaptırmasına da bundan hiç gocunmuyorsun öyle mi? Az biraz iradeli olun ulan.

• git babana sor bakalm niye gitmiş

• bu erkeklerın elınde değilki bu mecburidir bu gorevı yapmıyorsan tc vatandaşlığından bıle cıkartabılırsın ben seve seve gıttım söve söve geldim malesef boyle olmasını ıstemezdım ama askerlıkı cok farklı bı durum gidenler ve yasayanlar bılır..

0|0
    0|0
  • Tamam kardeşim sen çocuğuna yaptırmayacakmışsın işte sanane milletten

0|1
    0|0
  • bir yönden haklısın. imkanı olan parayla öder, yapmaz. ama ya imkanı olmayan ?

0|0
    0|0
  • ne yani asker kaçağı mı olak ?

0|0
    0|0
  • 75 milyonluk ufak bir ülkede bu kadar askerlik yapılması gereksiz. gönüllüleri bile göndersen yeter artar

0|0
    0|1
  • nerenin ajanısın söyle, hangi dış güçlerdensin, telliogullarımı seferogullarımı :/

0|1
    0|0
  • adam olmak için

0|0
    0|0
    • Kendine güvenin yok mu da başkasının boyunduruğu altında adam olmaya çalışıyorsun?

• Kendim için konuşmadım.

Aklı bir karış havada olan , hayatın farkında olmayan erkeklerin adam olması için iyi bir araç. Bazı insanlar burunları sürtünmeden bazı şeylerin kıymetini anlamıyor.

• tabi ne demezsin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...