90 ları hatırlayıp , hatırlatacağınız birseyler var mı ? :)

Özellikle 90 lar dedim çünkü 90lı yılların en basında doğan biriyim ve birçok seyi hatırlamaktayım ;

sokaklarda aksamın koruna kadar oynar gece uyumaz annemlerle A takımını , gec uyumamam rağmen sabah 8 de kalkar Jetgilleri ızlerdım..

En buyuk zevkım gazetenin vermıs olduğu karton bebekleri yine kağıttan kıyafetlerını makasla keserek giydirmekti... O zamanlar barbieyı tanımıyordum bile daha güzel gelirdi karton bebekler...

Sizlerin var mı 90 lara dair hatırladığı seyler.

Güncellemeler:
22 yasındayım unıversıte okuyorum ama bırkac ay önce dayanamadım tahtakaleden atari ve süper mario oyunu aldım bıkmadan oynuyorum bu yasımda evlendiğimde çocuğuma da oynatıcam :)

1|0
12|20

En İyi Erkek Görüşü

• kaygısızlar... kara kutu atarisi sonra 8 bit tv atarisi(mario oynanan) tusubasa oynardık :) bakkala sakız almaya giderdik. bir sürü çikolata cips alır çıkardık. (10 kuruşa sadece sakız olurdu) leblebi tozu yerdik, çete olup yabancı çocukları döverdik,sokaktan geçen her amcadan para isterdik :D he muhallebi yerdik çekilişli bedava kazanırdık :) parklarda kafa göz yarar hastanelere giderdik. ilk okul 1.sınıfımın ilk gününde 8 kişi toplanıp parka kaçmıştık :) parklara ekilen çiçekleri (kasada dikilmeye hazırları) alır halama götürür satardım hahaha dini bayram ve kandil günlerinde gruplar halinde plan yapardık. 30 kişi isek 5 erli gruplar halinde sokak sokak dağılır para toplardık milletten. topladığımız o paraları ortaya koyar nekadar toplandıysa eşit miktarda böler atari salonuna giderdik parayı yerdik. ramazan ayında eve girince dışarı çıkamayacağımızı bildiğimiz için her iftarda camiye gider imama misafir olurduk :D hey gidi günler... bu saydıklarım ufak kısmı... ama 5 ile 8 yaş aralığında yaşadım bunları :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• 90 doğumluyum ve 2004 ylına kaar çocukluğumun en güzel yıllarını köyde yaşadım. Şehir merkezlerinde çocukluk nasıldı bilmiyrum ama benim çocukluğum baya güzeldi. 1. sınıfı köy okulunda okumuştum 1, 2, 3, 4, 5. sınıf öğrencileri tek bir sınıftaydı. Öğretmenimiz Hem sınıf öğretmenimiz, hem okul müdürümüz, hemde okulun hademesiydi :) 2. sınıfı orda okuyamadım malesef okul kapatıldı. Sonrasında orası bizim oyun alanımız oldu okuldan sonra maçlarımızıda orda yapar olduk bilyeyide orda oynuyorduk tasolarımızı, sporcu katlarımızı da toplayıp orda oynuyorduk :) bir insan sabah başlayıp akşama kadar aralıksız taso oyna mı ya ama oynuyorduk ertesi gün tasoyu attığımız kol çok kötü ağrıyordu ama güzeldi :) köyde bir kişinin bisikleti vardı sıra sıra binerdik hoş öğrenene kadar çook düşmüştüm ama :) sahi kavgalarımızda olurdu çocuğu teki taşla kafamı yarmıştı :( komşu köyün çocuklarıyla az mı maç yaptık sonu hep kavga gürültüyle bitiyordu nedense :)

1|0
    0|0
  • Teletabiler, temel reis , ninja kaplumbalar annem akşam ezanı olmadan eve gel derdi hep :D

dışarı çıkmama izin vermediklerinde kaçardım evden =))

En çokda hafta sonları annem sabahları kahvaltının yanında patates kızartırdı onu severdim tabi bu bilgisayarlarla tanışdık, ondan sonra arkadaşlıklar , o apartman köşelerinde oynadığımız tasoların hepsi mazide kaldı..

Çocukluğumuzun sokaklarda geçtiği son nesildik biz. Bu kadar afedersin , it,serseri,keş, ürememişdi. Akşama kadar bisiklet kullanırdık arkadaşlarla.. Apartmandaki komşularda bahçemizin çardağında oturur çay demler çekirdek çitler (özellikle kadınlar) beylerde geçip bir köşeye okey oynarlardı iy günlerdi, güzeldi :)) Ne eski insanlar ne eski samimiyet , ne eski komşuluk ilişkileri var...

1|0
    0|0
    • Mükemmel bir tespit. Okurken kotu oldum valla... Ah o gunlerımız.

• Şimdiki çocuklar herşeyi biliyor. O zamanlar çok güzeldi herşeyden önce huzur vardı, üst komşumuzun televizyonu hep karıncalı göstermesinden şikayet ediyordu hep :D İsmi dahi aklımdadır adamcağızın şimdi kim bilir kaçtane beyazı vardır saçında.. İnsanlar saftı o zamanlar şimdi hiç öyle değil evde bile otursak açıyoruz bir interneti dünyada neler olup bitmiş görüyoruz bu internet devletleri aşan bir şey oldu malesef. Fakat imkansız değil o günlerin geri gelmesi.. Şu ortamda zor.

• 90'lı yıların başında çocuktum,ortalarında genç bir ergen,o yıllardan size bahsedeyim biraz, sokakta tam 50 kafa saydığımı bilirim,bunların çoğu çocuk ve daha büyük abiler ablalar,kimi top oynar,kimi ip atlar,kimi kağıt basmaca oynar,kimi beştaş,birde kadınlar var tabi,ellerinde dantel,iğne oyası,çay demlemiş,çekirdek çıtlatıyorlar,işten dönen babaları da unutmamak lazım, 5 dk. da olsa mahalle maçına dahil oluyorlar...o yıllarda yeni arabaların hız kadranına bakardık kaç yapıyor diye,inşaata gelen kumun içinden yağlı çamur toplardık,at arabalarının arkasına asılırdık,sinek ilacı atan belediye araçlarının beyaz dumanına girerdik,çok güzel günlerdi kısaca,nostalji olarak kaldı mazide.

1|0
    0|0
  • 90'ların ortasında doğdum. O kadar boş, kaygısız ve rahat yaşıyordum ki çok az şey hatırlayabiliyorum o zamanlara dair. Yılbaşı olduğunda bütün aile bizde toplanır, beraber yemek yenilir, tombala falan oynanırdı mesela. Noel babaya inanırdım. Kapıya hediye bırakıp zile basarlardı, ben de noel baba getirmiş sanıp hediyeyi alıp mutlu olurdum. Ayrıca okula gitmeyi sevdiğim zamanlardı. Çünkü ders, sınav diye bir şey yoktu. Muhtemelen de ana okuluna veya yuvaya gidiyordum 99'da. Güzel, hoş günlerdi. Daha fazla şey hatırlayabilsem keşke.

1|0
    0|0
  • Hatırlamam mı? Masal hikaye hatları vardı arar arar dinlerdim. Gazetelerin verdiği maket evler arabalar olurdu. Sabah erken kalkıp He-man izlerdim. 90-91 gibi o zamanlar 3-4 yaşındaydım ama kara şimşek dizi vardı hatırlıyorum onu izlerdim. Susam sokağı vardı, alf vardı. Okulda kutu kolayı ezip top yapardık onunla maç yapardık her tenefüs. Sonra doksanların ortalarına doğru ateriler yaygınlaşmaya başladı. Başından kalkmazdım aterinin. Hey gidi günler be. Çocukluk güzeldi. Keşke hiç bitmeseydi...

1|0
    0|0
  • Misket yüzünden çocuklar arasında çıkan kavganın köyler arası savaşa dönüşmesi.Haberlere bile çıkmıştım.Artist gibi çocuktum beaa :D

1|0
    0|0
  • link

imza atarım hepsinin altına.

1|0
    0|0
  • ilk sevgili,ilk seks,ilk sigara,ilk sarhoşluk,üniversite yılları,gençlik,avarelik... 90'lar güzeldi benim için, ama şimdi çok yaşlıyım lan!

1|0
    0|0
  • tabi var atari salonları, cino var mino var :D edi ile büdü susam sokağı,taş devri,scooby doo bir süürü şey

1|0
    0|0
  • 2|0
    0|0
  • bende 92liyim 90ların sonlarını hatırlıyorum type kasetleri vardı abimim hep oynar bozardım :)

yine abimin bilyeleri vardı alır pencereden aşağı atardım (tabi sonuçları iyi olmazdı :D )

mahalle maçları vardı of ulan bee eve girmezdik :)

1|0
    0|0
  • Meybuz, misket, yakan top falan filan. Guzel gunlerdi bir daha geri gelmeyecek.

1|0
    0|0
  • Bende o kuşaktan sayılırım.He man -A takımı-Kara şimşek-Jetgiller-şirinler ve daha birçok filmler.Ama en çokta akrabalar arasında olan ilişkiler çok güzeldi. Şimdi herkes paranın peşinde.

1|0
    0|0
  • Ufuk Bigay-1 numara

1|0
    0|0
  • 80 ler olurmu :D

1|0
    0|0
  • Trt birde pazar 92 vardi program 93 yilina gecince pazar 93 oldu.pazarlar dehismedi ama

1|0
    0|0
  • 85 jenerasyonu her zaman 1 adım öndedir

1|0
    0|0
  • bana doksanlar dızısını hatırlatıyoo :-)

1|0
    0|1
  • atari en büyük eğlencemizdi :) keşke olsaydı şimdi oynardım özledim atariyi :)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• benim atarinin silahı bozuktu hep, hiç vurmazdı tvdeki ördekleri =/

bi de ruhsar vardı ne güzeldi o dizi, böyle mi olacaktı, ateş dansı falan..

İngilizce öğretmek için atv ve kanal d'nin çocuk programları birbirleriyle yarışırdı 90'ların sonunda.. Ozzy vardı atv de Kanald'dekilerin adını unuttum bak oysa en çok kanal'yi izlerdim

furby vardı, sanal bebek vardı.

Show tv'nin jenerik müziğinden de hep korkardım nedense.

Bi de Ercan Saatçi'nin kliplerindeki asabı tavrından ötürü müdür nedir o çıktı mı ondan da çok korkardım :)

Tasolar, meşeler..

Boş arsa ya da inşaat varsa ordan aldığımız kumla pasta yapar taşlarla da fındık falan yapardık üstüne :))

Caanım 90'lar be :))

1|0
    0|0
  • 90 lar çok güzeldi başında doğmuş ortasına çocukluğu geçmiş biriyim sokakta oynanan oyunlar, akşama kadar bisikletle mahalle mahalle gezmeler sabahın köründe sırf çizgifilm izlemek için uyandığımı çok iyi hatırlıyorum. Cips, kola, meybuz, leblebi tozu, sulugöz sakızlar ekmek almaya gidilen bakkalların para üstü ederleriydi ve hiç eve para üstü götürdüğümü hatırlamam :D

En küçük halime dair net hatırladığım şeylerden biride Barış Manço'nun Adam olacak çocuk programları hiç kaçırmazdım sonra Barış Mançonun öldüğü haberini gördüğüm günü hatırlıyorum acayip ağlamıştım :) Atari almıştık abimle hergün kavga ederdik bide üstüne gider arkadaşlarını eve getirirdi hiç oynatmazdı :D Komşuluklar bayramlar falanda çok hoştu kapının önü ayakkabıdan geçilmezdi ziyaretler 3 gün boyunca sürerdi. Çok güzel günlerdi ya şimdiki çocukların herşey elinin altında ama bana göre çokta iyi bişey değil kıymetini bilemeyecekler hiçbir şeyin şanslıydık biz :)

1|0
    0|1
  • link bunu özledim ben!

1|0
    0|0
  • 90'lı yıllarda İstanbul'da yaşıyorduk. Ailemle yaptığım boğaz turunu, İstanbul'da ki arkadaşlarımı ve komşumlarımızı asla unutamam. 2.5 yaşımı bile hatırlıyorum.

1|0
    0|0
  • 999.999.999 oyun var diye kandırdıkları ama içinde sadece mario sirk ve araba yarışı olan ateri oyunu.

1|0
    0|0
  • susurluk olayı ve ardından yapılan aydınlık yarınlar için 1 dakika karartma eylemi

1|2
    0|1
    • Bosna savaşı için açılan 900 lü hatlar ve toplanan yardımlar...

• Çılgın Bediş geldi aklıma şuan..

1|0
    0|1
  • link Bu video özetler hepsini :)

1|0
    0|0
  • o karton bebeklerden birinin adı nazlıydı hatta :)

1|0
    0|0
  • aaa jetgiller! :D unutmustumm, bn de hep izlerdim :)

1|0
    0|0
  • teletabiler vardı sabahtan akşama kadar izlerdim :)

1|0
    0|0
  • "Hagi" Unutulmaz <3

0|0
    0|0
Yükleniyor...