Yürüyüş sonrası bacak ağrısı

Düzenli spor yapıyorum haftada 4-5 gün yani vücudum ham değil. Üstelik yaptığım sporlar bacak kaslarımı yürüyüşten kat kat zorlayan egzersizler. Ama yolda, asfaltta vs. spor amaçlı olmayan 4-5 km gibi bir yol yürüdüm mü bütün gece bacaklarımın sızısından ölüyorum. Bu niye böyle? Zeminle alakalı bişey mi kaldırımlar falan sert zemin olduğu için bacaklarımı mı yoruyor, hızlı mı yürüyorum neden olabilir?

0|0
5|9

En İyi Erkek Görüşü

• Magnezyum eksikliği bence. Ya multivitamin kullan ya da maden suyu tüket fazla. Eksik magnezyumu çözdüğünde kaslarında ağrıdan eser kalmaz.

1|0
    0|0
    • Ama yürüyüşten daha ağır sporlar yapıyorum o zaman hiç böyle ağrılar olmuyor. Eğer magnezyum eksikliği olsa o zaman da ağrı olması gerekmez miydi? Bahsettiğim hafif tempolu gezinme yürüyüşleri.

• Teşekkür ederim :)

• Rica ederim :)

Erkekler Ne Diyor 8

• Yeterli su içmiyor olabilirsin.

Damarlarında, dolaşım sisteminde bir rahatsızlık olabilir.

Bir doktora görün bence.

1|0
    0|0
  • 4-5 km çok fazla ve hergün de yürüyorsan elbette yorulursun.2 km yürümen yeterli.Haftada bir yürüyüş yapsan yeterli bence zaten günlük yaşantımızda bir şekilde yürüyüş oluyor..

1|0
    0|0
    • Yok spor olarak başka şeyler yapıyorum yürüyüş günlük alışveriş falan yaparken mesela yapılan zun gezintiler spor amaçlı bir yürüyüş değil.

• Vücudumun gözünden baya gaddarmışım ayol haklı ayaklanmakta :)

• Vücuduna laf söyleme ded :) Haklı tabi :)

• sigara içiyor musun?

1|0
    0|0
    • Hayır.

• Tam romatizma ağrısı gibi bişey bu ya diye sızlanıyodum deme öyle şeyler :)

• tamam işte, online randevudan romatojiden randevı al bir git muayene ol bence, artık bu işler kolay eğer durumun varsa özele git, çünkü sızadan ölüyorum demişsin bence git yani

• Bence ayakkabına dikkat etmelisin abla. Ayakkabı çok kötü önemli ayakların yorulmaması açısından..

1|0
    0|0
  • Diz kapaklarında kaşınma oluyormu bazen ?

1|0
    0|0
    • Yok sadece üst bacaklarımda ağrı oluyor. Spor yaptığımda yok sadece sert zeminde yürüdüğümde. Zeminden sanırım.

• o olur korkulacak birşey yok

iyicene alışması lazım sonra o ağrı gelmez

• Yürüyüş yolu yok memlekette.

0|0
    0|0
  • masaj lazım

0|0
    0|0
  • bi önerim var yürüme...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Beni de yurumekten cok ayakta durmak yorar.

1|0
    0|0
    • O da beli fena yapıyor sorma.

• ayakkabı değişikliği.önceki günde yürüdüyseniz eğer onun yorgunluğu ya da yolun şekli etkiliyor..yol şeklinden kastım;yokuş aşağı ya da yukarı olması dediğiniz gibi asfalt etkisi vb...

1|0
    0|0
    • Ayakkabı değişikliği de olabilir evet bacakları çok yoruyor o da.

• kesinlikle...tüm vücut ağırlığı biniyor çünkü..en rahat 2 ayakkabınızı dönüşümlü olarak kullanın..

• Evet olabilir

0|0
    0|0
  • benimde öyle oluyor ağrı dizlerimde özelilkle

0|0
    0|0
    • Benim de diz, üst bacak bölgesi. Ne pis bir ağrı o ya.

• Hayir spordan sonra esnetmen lazim bacaklarini vs. ondan oluyordur birde magnesium ic.

1|0
    0|0
    • Spor olarak başka şeyler yapıyorum sonrasında stretchingimi de aksatmıyorum. Ama bahsettiğim gezinti tarzı hafif tempolu yürüyüşler. Magnezyumu deniycem birişi daha söylemişti. tTeşekkürler.

• öncesinde streching yapiyormusun peki? hem önce hem sonra yani

• Spordan önce yapıyorum evet hem önce ısınma sonra da esneme yapıyorum laktik asiti atmak için. Bu uzun yürüyüşlerin ardından da yapmalıyım belki de. Ben gezinti amaçlı yürüyorum diye vücudum da ha tamam spor değilmiş diycek değil ya :)

Yükleniyor...