Öğretmen atamaları ve sorunlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ülkemizdeki öğretmen atamalarının az olmasının nedeni sizce nedir?

Bu sorunların aşılması için neler yapılmalıdır?

Güncellemeler:
benim okuduğum okulda, hem orta okul hem lise de farklı derse farklı hoca giriyordu.

orta okulda bilgisayara din öğretmeni giriyodu, lisede beden dersine matematik öğretmeni giriyordu.

aslında bu da benim açımdan bir neden olarak gösterilebilir. ve daha böyle bir çok örnek vardı.

0|0
4|4

En İyi Erkek Görüşü

• devlet planlama teşkilatı diye biryer var, madem işe sokamıyorsun/veya ihtiyaç yok ozaman ünideki kontenjanları azaltacaksın hatta bazı eğitim fakultelerini kapatacaksın. sonra millet perişan oluyor okadar yıl okuyup işsiz kalıyor. gerek yoksa niye okutuyorsun. daha az okut hem daha kaliteli olur. bize doktor hemşire lazım onları 2 katına çıkarsın mesela eğitim fakültelerinin yerine. veya ne lazımsa. meslek yüksek okulları da artmalı ayrıca, ünvan önemli değil eğitim hayatın bittiğinde iş bulabilmek ve bu işin de ülkeye katma değeri olması önemli.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Mezun çok, ihtiyaç az.

Emekli öğretmenler, mesleği bıraksa gençlerin önü açılacak. En azından yüzlerce kişi bu sayede atanabilir.

Eğitim fakültelerinin bazı bölümlerine birkaç yıl öğrenci alınmasa yine ihtiyaç artabilir.

Çok da alternatif bir çözüm yok açıkçası.

0|1
    0|0
  • yaslilar daha erken emekli olsa isten ciksalar iyi olur

0|1
    0|0
    • bu konuda aynı fikirdeyiz. ama hükümet sağolsun emeklilik yaşını düşüreceği yere yükseltiyor. insanlar da emekli olunca maaşlarının düşeceğini biliyor, o yüzden emekli olmuyor.

• Bakudede durum ayni ,yas olmus 60 hala calisiyo gidip evinde otursana .2sene sonra ben napcam -_-

• eğitim fakültesi kontenjanları çeyreğine düşerse olur

0|1
    0|1
  • Su diyanete harcanan paralar egitime harcansa kimse magdur olmaz belki ufak tefek fef sorun olur.

0|1
    1|0
    • bunu düşünecek, uygulayacak kafa nerde?

• Az once ergenlerle kavga ettim hepsini toplama kampinda sabun yapmak istiyorum.

• sabun yerine yaksak ya, avrupa kamplarındaki gibi.

neden kavga ettin?

Erkekler Ne Diyor 3

• Yaşlı öğretmenlerin daha uzun süreli çalışması . Ama onların çalışma sebebide ekonomik sıkıntılar emekli maaşıyla geçinemiyorlar bazıları hala çocuk okutuyor oluyor . Önce ekonomik kalkınma sağlanmalı emekli maaşı ve asgari ücret yükseltilmeli ki yaşlılar çalışma gereği hissetmesin . Kolay kolay çözülebilecek bir sorun değil yani öğretmen atamaları .

0|1
    0|0
  • Öğretmen olup atanamıyoruz demek bence biraz garip. Hak ediyorlar onca bölüm varken öğretmen olmak niye

0|1
    2|1
    • bazıları sevdiği için öğretmen oluyor. bazıları yapacak meslek bulamadığı için.

• aşılamaz aga ne yapsın devlet öğretmen gereğinden fazla var artık yoldan kişi çevir si öğretmen şuan iyi alıyo yine

0|0
    0|0
    • öğretmenin çok olması da başka bir sorun. hiçbir iş yapamayacağını anlayan öğretmen oluyor.

• kesinlikle sonrada çıkar pretosto ederler niye atanamıyoz diye

• aşağı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık

Yükleniyor...