İnsanların dış görünüşleri

İnsanların dış görünüşlerine göre yargılamak nedir?

Güncellemeler:
Tip olarak

giyiniş olarak

çok fazla yargılıyoruz öyle değil mi

insanların karakterlerini öğrenmek yerine

yaptığımız saçma sapan yorumlar

buna çok kızıyorum

0|0
8|6

En İyi Kız Görüşü

• şekilci bakış açısı

ön yargılı, yüzeysel tipler

ben de çok sinir oluyorum, daha tanımıyorsun hakkında bilgi sahibi değilsin ama ahkam kesiyorsun

kendini bir halt zannedip diğer insanları aşağılamaları onların ne kadar acınası olduklarını gösterir

önemsememek görmezden gelmek yok saymak gerekir

hak ettikleri şekilde davranılmalıdır

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Bir elmaya bakıp bunun rengi sarı ben ısırmam deyip o tattan mahrum kalmaktır.İnsanı insan yapan nasıl göründüğü değil nasıl düşündüğüdür.

0|1
    0|0
  • Haklisin fakat insan giyim tarziyla zaten cogu zaman ifade etmektedir yoksa tabiki yargilamamak lazim ama yinede oyle

0|1
    0|0
  • Fazla ön yargılı bir davranıs. Insanin icine göre yargılamak gerek.

0|1
    0|0
  • bencillik

0|1
    1|0
  • toleranz göstermemek !

0|1
    0|0
  • Gıyım tarzı falan bana onun hakkında bılgı verebılır ama pek de önemsemem umrum dısı.

0|1
    0|0
  • hobim

0|1
    1|4
    • Sen eskiden burada moderatördün hatta seninle bir süre muhabbet ettik o zamanlar sorunsuzdun şu sıralar birşeyler yaşamışsın...

ve garip muhabbetler içindesin

ne oldu diye sorasım var ama pekte ilgilendirmiyor

neyse fazla hobi iyi değildir birgün kendi görünüşün fobin olur..

• Basitsin sadece hadi kızım

kalbin pislikten yosun bağlamış

herkes işine baksın

• Bu tür kızları alıp bir yere koyacan sora hepsini yakacan topunu bu dünya brz kendini beğenmişlerden kurtulur...

Erkekler Ne Diyor 6

• Bir olay anlatayım.Peygamberim Ebu Zer r.a sahabe efendimize soru sormuş.Ya Eba Zer şu mescidimde senin gözünde en üstün insan kimdir?Sahabe efendimiz ''şu adam'' diyerek elbisesi yeni,pırıl pırıl olan kimseyi göstermiş.Peki şu mescidimde senin gözünde en alt seviyede olan insan kimdir?Yine sahabe Ebu Zer hazretleri ''şu adam'' diyerek üstü başı yırtık kimseyi göstermiş.Peygamberimiz senin gözünde en alt seviye olan, üstü yırtık kimse bu mescidimin içindekilerin hepsinden daha üstündür demiş Peygamberimiz.

Bir Hocadan dinlemiştim.Hoca Efendinin söylediği aklımda böyle kalmış.Yanlışım varsa özür dilerim.

0|1
    0|0
  • İbnelik :)

0|1
    0|0
  • Önyargı sorunsalı

0|1
    0|0
  • Ulan bundada tap i*ne tipi var uzak durun demek bir dış görünüşle yargılamaktır...

0|2
    0|0
  • Doğru değil ama çoğu kez elde de olmuyor.

0|1
    0|0
  • dış görünüş derken ? yani tip olarakmı kıyafet stil olarakmı

0|1
    0|0
Yükleniyor...