Para insanların kölesi olacağına insanlar paranın kölesi olmuş...

sizce de her şey para demek mi? çevremdeki insanlara bakıyorum ve şaşırıyorum herkes nasılda paranın kölesi olmuş nasılda aç gözlü nasılda nankör olmuşlar ... çoğu kızımıza göre çirkin erkek yoktur fakir erkek vardır bakış açısını görür oldum.

Bana göre ise; para benim için sadece bir araçtır sadece ihtiyaçlarımı karşılayacak kadar olsun yeter fazlasında gözüm yoktur...Aslında aç kalmak zoruma gitmez ama sevdiğim adamın karakterinden fire vermesi zoruma gider.

siz hangisini diyenlerdensiniz;

para demek=mutluluk

Allah az verip aratmasın çok verip azdırmasın.

0|0
29

En İyi Erkek Görüşü

• Paraya tapınan insanların bedeli parasal bir karşılık bulur.

Para kazanmayı amaç değil yaşamı idame ettirmek için araç olarak kullananlar ise parasal bir bedele sahip değildir.

Bunu derinleştirmek mümkündür ancak temel budur.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 8

• Olması gerektiği kadar kazanayım, bir de huzurum olsun gerekirse kadın da olmasın...

Bak paraya tapmayacaksın elbette... Fakat öyle bir sistem var ki şu anda sen bu sistemin dışına çıkamazsın, başkası da çıkamaz...

Para her yerde, para için katliamlar yapılıyor, insanlar öldürülüyor, insanlar pazarlanıyor... Şuradan şu kadar koparayım da o umrumda değildir felsefe bu...

Herkes iyi ama para insanı değiştiriyor bu bir gerçek...

İlişkilerde bile para ön planda... Aslında para ilişkilerde de önemlidir fakat belli sınırın altında kalınca bir taraf tahammül edemiyor..

İdealler

Daha iyi bulma isteği

Parayla gelecek hiçbirşey beni mutlu etmez maneviyat ile gelen herşey beni mutlu edebilir...

1|0
    0|0
  • Parayı amaç olarak gören insanları hoş karşılamıyorum. Para sadece bir araçtır. Olması işe yarar lakin alın terinin önemini kavradıktan sonra. Malesef rüşvetin ve torpilin açmadığı bir kapının olmadığı bu devirde insanların böyle düşünmesine de çok şaşırmıyorum. Çünkü mutluluklarına giden yol paradan geçiyor. Para heç mutluluğa eşit olur mu?

1|0
    0|0
    • düzeni sağlayan kşiler insanlardır düzeni bozanlar da yine onlardır. iyi ki hesap günü diye bir gün var.

• kesinlikle öyle.

• Bu uüzden her yerde o kelimeyi kullanmamalısın :) Hoş kullan anlayana az rastlarsın zatrn. Ya da buna ömrün yetmeyebilir :D

• Dünyanın en kirli şeyi paradır.

Paraya tapan insan, onun kölesi insan özgür insan değildir bunun farkına bile varmaz..

Özgürlük hiçbişeyin boyunduruğu altına girmemektir,onun için herşeyi yaparım dememektir...

1|0
    0|0
  • Paraya tapan insana bende bir eşya gözüyle bakarım . Sadece çıkar için ilişkilerim olur paracı insanlarla çıkarım yoksa hayatımda tutmam maddeci insanı . Mutluluk=aile ve eştir benim gözümde para bunun son sıralarında yer bulur .

1|0
    0|0
  • para herşey değildir ama birçok şeydir...

1|0
    0|0
  • benim için mutlu bir yuva sonra para gelir

1|0
    0|0
  • paranın stın almayaacagı seyıde vısa satın alır

0|0
    1|0
  • vs vs ne kadar para o kadar karizma

0|0
    0|0
    • ya karakter?

• o yüzde Allah izin verirse diye bir cümle kullandım.

• varsın senin dedigin olsun

Kızlar Ne Diyor 2

• Para önemsiz diyenler atmasın şimdi para da önemlidir ama tapmamak şartıyla...

0|1
    0|0
  • parasız saadet de olmuyor ki canım ya

0|0
    0|0
Yükleniyor...