Türkiye'de Aydın olarak gördüğünüz kişiler kimlerdir?

Her memleket farklı görüşlerden aydın insanlarla bezenmiştir ama bizim ülkemiz de sanki biraz be de kalmış zenme kısmı tam olmamış gibi.

Sizin meslek ya da ideoloji olarak ayırmaksızın aydın dediğiniz kişi ya da kişiler kimlerdir?

Kamu ve Oyuna hep sitem içindeyim.

0|0
4|6

En İyi Kız Görüşü

• aydın insanlar?biraz düşündürüyor beni.aydın olmanın önce bir tanımını yapmalıyız.örneğin saçı başı dağınık kalıplaşmış bir model ile aydın olunuyorsa o zaman aydınsız olsun bu ülkemiz.elinde sapanla taş atan sen bir aydın düşünebilirmisin.ben aslaa.aydın diye geçinenlerin bir çoğu aydınlığın kara perdesi aslında.

0|0
    0|0
    • Belirli bir kalıp haline getirmek tek bir düşüncenin ürününü çıkartır diye kavram izahına girmedim ancak yapılabilir elbette.

• doldum bir an.kusura bakma.elbette gerçek aydın olanlara sözüm olamaz.

Kızlar Ne Diyor 3

• İlber Ortaylı aydın denilen insandır benim için soruyu okuduğum gibi aklıma gelen ilk isimdir.Daha niceleri var da aklımda değiller şuanda.

0|1
    0|0
  • Aytunç Altındal ve İlber Ortaylı

0|2
    0|0
  • Rutkay Aziz'dir. Sığır yaradılışlı toprak ağalarının memleketinde, mütevazi bir entellektüel olduğunu için pek sevilmez.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• benim aydın dedigim kişiler köşe basında içen şarapcılar :)

0|0
    0|0
  • öyle biri mi var?

öyle biri vardı da bizden mi sakladılar?

0|0
    1|0
  • İlber Ortaylı şahsi görüşüm.Yani uluslararası ilişkilerde bu duayenden nasıl yararlanmıyorlar aklım almıyor.

0|0
    0|0
  • İlber Ortaylı.

0|0
    0|0
  • sezai karakoç

0|0
    0|0
  • ekonomı dalında denız gokce

0|0
    0|0
Yükleniyor...