Tanrı'nın olması için daha ne yapmak gerek?

İnsan içten içe kendini tanrının varlığına inandırmak ister.Çünkü her şeyini kaybetse bile yalnız kalmayacağını ümit eder.Ama onun olmadığını anlayınca artık nasıl eskisi gibi olabilir ki?Yada hayatta ne kalır ki eskisi gibi.Bu onun ihanetimidir yoksa insanın kendine artık söyleyemediği en büyük yalan mı?

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• Yaşamak için Tanrı'ya ihtiyaç yok.

0|0
    0|3
    • bu yaşa kadar inanınca birden gitmesi haksızlık olmaz mı?

• Bunda hayatın bir suçu yok. Ebeveynlerin suçu. Henüz ''mama'' demeye başlayan çocuğa Allah,kitap, peygamber bilgisi aşılarsanız inanır. Sorgulamadıkça da öyle kalır. Bu gerçek! Bende bu gerçekle, 4 yıl önce sorgulamaya başladıktan sonra karşılaştım.

Kızlar Ne Diyor 3

• ölüm vs olayini diyorsan önce inanilmaz ürkütücü geliyor yok olup gitme fikri ama o genelde simdiye kadar tam tersini düsünerek yasadigindan kaynaklaniyor.

sey var bir de tabi basin skistiginda sigiinacak bir süper gücün yok, haksizliga ugradiginda diger taraf vs tesellin yok.

ama bunlarin hepsi simdiye kadar tam tersi yetistirildigin icin. aslinda tam da karar verememissin arada kalmis gibi bisey sanki senin durum.

1|0
    0|1
  • tanrının esamesi insanlarda yokluğundan sebep:)

0|0
    0|1
  • ''Ama onun olmadığını anlayınca '' nasıl anladın bize de anlatsana ?

0|0
    0|0
    • emin değilim ama bu hissetmekle alakalı ve ben hissetmiyorum artık.

• inanmazsan hissetmezsin.tanrıyı hissetmek istiyorsan , ona ulaşmalısın.

Erkekler Ne Diyor 6

• sesleri çok iyi duyarsın yalnız hiç göremezsin bu sesin yok oldugunu ıspatlamaz sadece gözle görme olasılıgın yoktur gözle görürme formatında degildir

0|1
    0|0
    • bende öyle düşünüyordum ama artık düşünmek istemiyorum.ben işin bu boyutunu geçtim.inanmak istiyorum sadece

• aslında var olduguna inanmak mantık zincirini kırmana yardımcı olur hayal bile edilmeyecek üstünlüklerin olur

• Türkçede tanrı kelimesi güneşin doğduğu yer anlamında tanyeri

sizin bahsettiğiniz konuda ''insanın''kelamını ben kabul etmiyorum

insan olduğuma göre ve sen gibi düşünmediğime göre

kendi adına konuş

0|0
    0|0
  • Biz allah olarak adlandırıyoruz ve onun varlığına inanıyoruz..Onda başka bize yardım edecek kimse yok.

0|2
    0|0
  • Buradan, insanın yalnızlık duygusundan ve yok olup gitme korkusundan bir tanrıya inanma ihtiyacı hissettiği sonucuna mı varıyoruz? :)

0|0
    0|1
  • senin gibi hüsran olur sonu

0|1
    0|0
    • bunu hüsranlık ya da melankolik bir durumu açıklamak amacıyla yazmadım.sadece içimden gelen şeyin bu olduğundan eminim

• ya sen yanılıyorsan ?

• son söylediğin güzeldi. en azından sorgulamaya başlamak için küçükte olsa güzel bir adım

• tanrı diye birşey yoktur insanların icat ettiği bir palavra...isteyen inanır istemeyen inanmaz...

0|0
    0|1
Yükleniyor...