Kapat

"AKP-Fethullah Gülen ittifakı; Kuran'ın emri" Siz ne düşünüyorsunuz?

Prof. Ahmet Akgündüz'ün dediğine göre, Kuran'da: AKP ile Fethullah Gülen'in birlik olması gerektiğine dair ayet varmış. Allah böyle emir vermiş ikisine.

Haber: link

Ne düşünüyorsunuz :D

0|0
10|30

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 29

• Ben de sarhoş olmak adına o kadar uğraşıyorum. Sanırım zemzem içmeye başlamalıyım. Baksanıza daha etkili.

1|0
    0|0
  • Bazıları beyinden bahsetmiş bu adam bir profesör profesörü de geçtim.bir üniversite de hem de yurt dışındaki bir üniversite de rektör demek beyni bu sitede yazan 18-24 aralığındaki bir çok kişiden daha gelişmiş.Kuran-ı Kerim'e göre uygun olan cemaat ile hükümetin işbirliği içerisindeyim demek istemiş.bu kuran da AKP ile Fethullah Gülen'in birlik olması gerektiğine dair ayet var diye algılanamaz.Kuran'da yalan söylemiyor diyor.birisi ahmet'e yalan söylememen gerekiyor kurana göre derse onu alıp sanki özel bir kişiye hitap ediliyormuş gibi Kuran'da ahmet'in yalan söylememesi gerektiğine dair ayet var diyebilir misine çevirebilir misin aynı hesap.

1|1
    2|1
    • Yazdıklarını üstüme alınmıyorum :) Ben yorumda bulunmadım çünkü.

Ben aynı şeyi KANALD'de de izledim. Bundan bahsediyordu. herkes yanlış mı anlamış sence?

• sağol ben tartışma için yapmıyorum aslında sadece düşüncelerimi ifade etmeye çalışıyorum yoksa polemiği sevmem.bazı kişilerin yorumlarına verecek cevabım olmasına rağmen cevap vermiyorum da zaten.bırakınlankızı nickli üyenin ''Profesörün kastettiği İslam düşmanlarına karşı bir ve beraber olun ayetini veren Kuran varken sizin birbirini yemeniz Kuran'a aykırılık teşkil ediyor anlamında..''yorumu mantıklı geldi tahminimce öyle bişey demek istemiş sol gazetesi çarpıtmıştır.

• Evet, o dediğine de ''mantıklı, olabilir'' diye yazdım zaten onun altına

• “Gezi'yi dinsizler, PKK’liler, sarhoşlar, faizciler ve CHP zihniyeti tertipliyor”. Buna şüphe yok zaten. Ha ben bunlardan değilim ama Geziciyim, çapulcuyum diyen varsa da beyinsizdir.

Akp-Gülen ittifakı içinde tümdengelim olayı var. Elbetteki Kuran'da Akp ve Gülen geçmiyor. İnananlar kardeştir ve birlik(ittifak halinde) olmak zorundadır. Bence bu anlamda düşünmüş.

1|0
    0|0
  • Allah belalarını versin bunların ABD islamcılığını türkiyeye sokmak için elinden geleni yapıyorlar

bak bunu yapanlar 1919 -1922 yılları arasında aynısını diyenleerdi gericiler hep emperyalizmle işbirliği içindedir arkadaşım o yıllarda nasılsa bu yıllarda da böyledir

1|0
    0|1
    • Akp'nin ideolojisi liberal islamcılık gibi bir şey zaten. Liberalizmde ABD'nin ana ideolojisi

• kominizm olsa inan bana bu kadar tehlikeli olmazdı baksana dünya kadar yandaşzengin türedi diğer tarafta fakirleşti

• şu dini terk etmekte birkez daha nekadar haklı olduğumu gördüm

bu tür adamlar kuranda şifre arayıp olmuş olayları ahanda burda var bak allah 1400 yıl önceden bildirmiş yavşaklığıyla şarlatanlıkta sınır tanımadıkça daha çooook şeyler duyucaz bunlar gün yüzüne çıkanlar birdi çıkmayanlar var

bunun gibi davarların yüzünden bir arpa boyu yol gidemiyoruz bu ülke nereye gidiyor kardeşim bunlar gibi yobazlar bu ülkede yakında türk kelimesini bile yasaklıcak araplaştırakcaklar kimliğimizi unutacaz tıpkı osmanlının olduğu dönemdeki gibi 1200 yıl boyunca türk kimliği yasaklandı tekrar hortlatmak istiyorlar hepsinin canı kendi cehennemlerine...

1|1
    1|2
    • Şimdiden adını kağıda yaz ver sana torpil yaptırrım

• soran arkadaştan özürdileyerek soyubola cveap vermek iztiyorum zira mesaj bölümü kapalı

allah ile aldatan muhammetin kendisi güzel kardeşim allah la kontak kurdum diyerek tüm insanlara adlattı ve kendisnin isteği gibi ayet geldi diyerek evlatlğının karıısan göz koydu inanmayan insanları kılıç darbesiyle başının gövdesinden ayırıd

ayet indirdi zina eden ayşeyi akladı

ayet indirdi ganimetin 5 de 1 ne kondu

ayet indirdi kadnı dövemk serbest dedi

ayet indirdi köle olan cariyeleri istediğini

• mike bilirsini dedi

ayet indirdi köleliği meşrulaştırdı

ayet indirdi kadına miras ta az pay verdi

ayet indirdi kendiseni inanmayanı öldürün dedi

kim aldanmş bakim erkek egemen bir toplumda kadınn yeri bile yok

brakın kardeşim islam dini sevgi barış kardeşlik dini safsatalarını

islam dini kan terör nefret ve kin üzerine kurulmuştur

• Haberin kaynağı olan site Rektörün sözlerini çarpıtmış sen de iyice içine slçmışsın..Bir ilahiyat profesörü kalkıp gündelik siyaset için Kuran ismen şunu şunu emrediyor anlamında fikir belirtmez..Bazı gezi zekalılar Kuran'da kişilere cemaatlere özel ayetler olduğunu düşünebilir..

Profesörün kastettiği İslam düşmanlarına karşı bir ve beraber olun emri veren Kuran varken sizin birbirini yemeniz Kuran'a aykırılık teşkil ediyor anlamında..

Aynı profesör gezi parkına katılanların dinsiz pkk lı ayyaş faizci ve Cehape zihniyeti olduğunu söylemiş..Gezi parkında ki çapulculara karşı cemaatle Akepe'nin kendi aralarında çatışmasını dinsizlere koz olarak yorumlamış..

O siteye haber salın bu millete Alevi-Sol propagandası işlemez geçti bitti o günler..Bu arada Fetullahçılar da kendini nimetten saymasın o cemaatin büyük kısmı menfaatçidir hizmetçi değil..

0|1
    2|0
    • Ben sadece haberi aynen koyup, ne düşünüyorsunuz dedim. Biraz daha sakin ve heyecanlı olmadan yazsan daha güzel olur.

Sadece komünist sol gazetesi değil. Televizyonda da buna dair konuştuğunu söyleyen haber izledim. Google'da bunu aratırken bu haberi buldum koydum

• Bak bunu da sormak lazım :) Denk gelirsem sorarım

• Bence sorma..Çünkü bazı insanlar dar beyinliyse gözlerini sağa sola açamıyor ve alışkanlıklarından vazgeçemiyorsa gerçeği altın tepside de sunsan kabul etmezler..Kuran'da kendiyle çelişen hiçbir ayet bulamazsın son derece titizlik ve özenle inen ayetlerin hepsi birbiriyle bağlantırılır..O yüzden ateizlere diyorum cımbızla ayet çekip durmayın..

• Fethullah gülen cemaati islamın ve kuranın emirlerinin karşısında bir cemaat bazı ayetler için o ozamana ait bir ayet dolayısıyla bugün için lav olmuştur dedikleri gibi Allahın kesin olarak yasakladığı bazı eylemleri diyalog adına yapan bir cemaat.öyle bir ayet olmadığı gibi hadi hatırları için var kabul edelim kastedilen cemaatin bu cemaat olmadığına eminim.ayrıca kuranı kerimi yere fırlatıp kuranın sahipsiz olduğunu hükmü kalmadığını söyleyen ve bir yandanda sahte göz yaşı döken bir adamı müslüman olarak kabul etmem mümkün değil.

0|1
    1|1
  • bu ahmet akgündüz geçenlerde alevilere en aşağılık şekilde hakaretler eden şerefsiz değil mi?

1|3
    0|2
  • link derim ben onlara sadece saçmalık

0|0
    0|1
  • Iste oraya girerlerse carpilirlar. Kuran temiz kalsın bari.

1|0
    0|0
  • güzel paylaşım :D

0|0
    0|0
  • bu insanları anlamak gerçekten zor Allah'ın dinini ne hakla yalan sözlere alet ederler gerçekten bu insanların yerinde olmak istemezdim. Şüphesiz Allah'ın azabı çok kötü olacaktır.

0|0
    0|0
  • Ben bu konulara fransızım fazla düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • hangi ayetmiş bu?

haşa tövbe haşa Allah Kuranda bunlara mı yer vermiş.çok ciddi konularda gayriciddi haberler yapılıyor akp sempatizanlarınca.

1|0
    0|1
  • başta haberin kaynağı yok yani haber asılsız hangi gazeteci yazmış belli değil

site kimlere ait belli değil belli ayrıca hangi ayetmiş yazmadığına göre de yalan haber

o yüzden birşey düşünmüyorum

0|2
    0|0
    • Yalan haber değil. Bunu söyleyen kişinin bizzat konuşması var. Hemen işine gelmeyince yalan haber diye sallama

• Ben televizyonda da gördüm. Orada geçiyordu konuşmasına olduğuna dair. Linki bulursam atcam

• linki bulursan at ama altında haber ajansı yazıyor olsun böyle yalan haberlerin linkini atma

• Acaba Kuran'da benim için de bir şeyler var mı?

1|0
    0|3
  • yaw beyni küçük insanlar hakkında yorum yapmalayım allah aşkına kemal kılıçdaroglu peygamberin soyundan geliyormuş bırak bu işleri devlet şu işleri gençlerr

0|2
    0|1
  • Takılmayın boyle seylere

0|0
    0|1
  • Benim acilen enerji bakanı olmam lazım

Bu yoklukta beni başbakan bile yapabilirler

Baksanıza bir meyve kasasi prof olmuş :-)

1|0
    0|2
  • daha neler çıkacak bu hurafelerın yuzunden

0|0
    0|1
  • Erkekler Devam
    9

Kızlar Ne Diyor 10

• Bunlar ne kullanıyorsa aynını istiyorum.

Kafası acayipmiş.

2|3
    0|2
  • hani sadece atayizler kuranla dalga geciyodu ):

2|0
    0|2
    • Komik ya cidden komik

• O yobaz kesimin düşünme yetileri olmadığından bu şekilde denilenerek Kuran'ı alaya alındığını dahi algılamıyorlar

• rte nin götünün gılıyız :)

• Şimdi gel, böyle kafada yazı yazan adamları duyanlar alay edince kız.

0|1
    0|0
    • Ciddi ciddi inanmış kadın buna br de...gel de anlat şimdi anlatabilirsen

• Buna inanan binlerce milyonlarca insan var...

Geçen gün otobüste bir kadın erkeklerin gözlerinden yayıla ultraviole ışınların(!) kanser yaptığını ve kanser olan kadınların örtünmedikleri için bunu hak ettiğini söylüyordu...Aynı beyin işte...

1|0
    0|1
  • peki gülen veya akpden bu ne terbiyesizliktir diye bir aciklama yapilmis mi? muhim olan kismi o.

1|1
    0|2
    • niye açıklama yapsınlarki adamlaran hedefi o arabulucu lazım yaknda büyük arap ve islam ipratorluğunu kuracaklar sen bu ülkede türküm bile diyemeyeceksin...

• Bunu diyen gerizekalının önde gidenidir

Kendilerine göre yorumluyorlar utanmasalar yakında kendilerini peygamber ilan ederler bu da Kuran' da yazıyor derler

1|1
    0|0
    • akpli vekiller zaten tayyosa peygamber diyo. tayyosun dogdugu yer de mubarekmis. tayyosun ciktigi tv yere konmazmis mübarekmis vs

• dinci yobaz kesim herseye atlayip dinimle dalga gectirmm derken bunlara sessiz kalmasi nasil bir celiski öyle.

• aynen onu diyorum (:

• ruh hastası olduğu için öyle kenarda bırakmak lazım takılsın

0|1
    1|1
  • -Yalan haber .

0|1
    0|1
  • Kendisi inanmış mı bu söylediğine ?

1|1
    0|1
  • bense ıkısınden bırının deccal olduğnu düşünüyorum.bence oyleler.

1|0
    0|1
Yükleniyor...