Türkiye Komünist Partisi: Andımızın Kaldırılmasına Karşıyız!

TKP'nin yanın organı HaberSolda, andımızın kaldırılmasına karşı olduklarını yazmış, bir TKP üyesi.

haber.sol.org.tr/yazarlar/omer-faruk-eminagaoglu/yeni-andi-bilen-var-mi-81230

Ne düşünüyorsunuz?

TKP, milliyetçiliğe doğru gidiyor sanki

0|0
7|16

En İyi Erkek Görüşü

• 1- Ömer Faruk Eminağaoğlu TKP üyesi değildir. Sol gazetesi yazarıdır. Sol gazetesinde sadece tkp üyeleri yazmaz. parti görüşüyle tam bağdaşmayan yazılar sol gazetesinde ve haber sitesinde yayınlanabilir. bu yüzden eminağaoğlu'nun görüşleri parti görüşü olarak lanse edilemez.

2- linkteki yazıda, kaldırılan andın ortaya çıkış ve değişim süreci anlatılmış. andın kaldırılmasına karşı olma durumu söz konusu değil. aksine, yazar andın 1970'lerde değiştirilen yeni şekline karşı olduğunu belirtmiş.

sonuç olarak tkp'yi eleştireyim derken desteksiz sallıyorsunuz (: tkp sosyalistlerden gelen tutarlı eleştirilere açıktır. fakat bu şekilde zorlama karalamalara kapalıdır. herkese kolay gele.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• türk olmayan bir insanın her sabah türküm dmesi anlamsız zaten. doğuda yıllardır andımız okunmuyo siz okunuyomu zannediyodunuz ben vanda 3-4 sene kaldım 2009 da geldim hemen dibimizde okul vardı ilk öğretim daha bir sefer duymadım okuduklarını ha keza diğer yerlerde de öyle. ben TÜRKÜM fakat bu dediğiniz milliyetçilik değil ırkçılıktır.

1|0
    1|0
  • Onlarında ne olduğu belli değil . Bir pkkya özgürlük mücadelesinde desteğimiz tam diyorlar bir andımız diyorlar . İki tarafada yaranmaya çalışacak kadar düşürdüler kendilerini . Oysa solcu olmanın özgürlük savaşıyla terör farkını ayıracak kapasitede olsalar bugün Türkiye'deki solcular pkk sempatizanı olmaz ama kafa yok işte .

0|1
    0|0
  • Yıllarca papağan gibi çocuklara her sabah

Türküm, doğruyum, çalışkanım cart curt cart curt

Ulan ne doğru adam var ne çalışkan adam var ne namuslu adam var ?

Böyle boktan şeylerle nesil yetişmez.

Kalktığı çok iyi oldu.. Hiç de kaltılmazdım... Hele soğuk kış günlerinde o mini mini yavruları dışarıda bekletirlerdi

TKP, CHP ya da diğer partilere, memlekte faydası olmayan boş beleş işler peşindeler.

1|2
    3|1
  • Bunun milliyetçilik ile ne alakası var?

0|0
    1|2
  • Kürtler okumasın, Türk hissetmeyen etnik topluluklar da okumasın...

Türkler'in andımızı okumasını yasaklamak niye?

1|0
    0|0
  • hülooğğcular ve kürtler harici herkes karşı tabi

0|0
    0|1
  • Türkiye Komünist Partisi, bu yaptığı davranışla, CHP'nin oylarını kendi üzerine çekmeyi hedeflemiş, adeta Türkiye Kemalist Partisi olduğunu göstermiştir. Gerçekten komünist olan bir partinin, böylesine milliyetçi bir andın kaldırılmasına tepki göstermemesi gerekirdi.

0|0
    0|0
    • TKP, BDP bunlar marksist değil zaten. Tabanı milliyetçi partiler. Hadi BDP sosyalist olduğunu kabul etmiyor, biz özgürlükçüyüz diyorda: TKP tuhaf gerçekten.

• Kemalistlerde kültürel milliyetçi, bu TKP ezikleri de. Kardeş kardeş yaşasınlar .)

• Türkiye komünist partisini kim taksın ya..Milliyetçiliğe gitse ne gitmese ne etkisiz elemanları gündem yapmayın bir avuç moskova uşağı işte..

0|2
    1|0
  • sanki değil gayet milliyeti bir havadalar komünist olduklarını söyleseler de yıllardır ulusalcı zihniyetle arasında hiç bir fark yok bence

1|1
    0|0
    • aynen öyle.komünist partinin sağ eğilim gösterdiği tek ülkeyiz ne kadar ironik

• yok tek sayılmayız yunanistan komünist partisi de bizim sözde komünistlere benziyor

• Ömer faruğun hayatında tkp diye bir kelime bile geçmemişken , bunu tkpnin üzerine atmak ne kadan da saçma. Tkp hakkında haberleri okumak istiyorsanız kendi sitesinden öğrenin link

0|0
    0|0
  • milliyetçilikten çok miili değerleirn korunması. bunu her vatansever düşünür.

0|0
    0|0
  • Komünist kelimesinden gerisini okuma ihtiyacı duymadım.

0|2
    2|0
  • iyice saçmalamaya başladı bu tkp. zaten chp'nin oy toplama merkezine döndü iyice che posteriyle çekip oylar bölünmesin diye chp'ye yönlendiriyorlar.türkiye kemalist partisi oldu bence tkp

0|1
    2|1
    • Eline sağlık.

Böyle komünizm olmaz.

Komünist olmasam da, böyle komünizm olmaz.

• kaldırırsın tabi yaa ne öyle her sabah yağmurda karda

0|1
    1|1
  • TKP'nin doğru yaptığı iş mi var zaten solcuyuz diye geçiniyorlar milliyetçi davranıyorlar her zaman

0|0
    2|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Buna karşı çıkmanın milliyetçi olmak ile alakası yok.

Bazı değerler vardır ve toplum tarafından benimsenir.

İnancım olmamasına rağmen bayramlarda büyüklerin ziyaretine gitmem gibi...

Andımız aslında kaldırılmalıydı.

Ama bunu yapan yapmaya yeltenen zihniyet çürümüş, kokmuş ve hin.

Muhtemelen buna destek veren bir açıklama olmuştur, linke bakmadım.

2|1
    0|3
  • partiler de, fikirler de değişebiliyormuş demek. şimdi tkp, sempatizanlarına karşı olan mahçupluğunu kim bilir nasıl telafi edecek, bakalım.

0|0
    0|0
  • Sırrı Süreyya'nın, neden TKP'ye sövdüğü buradan belli oldu

1|0
    0|1
  • Genede, marksistlerin birbirine girdiğini görmek hoş :)

0|0
    0|0
  • Andımız=milliyetçilik

kavramı ne zmanadan beri var Türkiye de?

0|0
    1|0
  • Bunun milliyetçilik ile alakası yok .

0|0
    1|1
  • milliyetcilikle alakası yok bunun bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...