Geçmişi mi daha çok düşünürsünüz, geleceği mi?

Geçmişi mi daha çok düşünürsünüz, geleceği mi?

Aslında geçmiş gitti bitti çare yok ona, düşünmenin ah vah etmenin hiç bir faydası yok, gelecek ise halen avuçlarımızda.

0|0
25|67

En İyi Erkek Görüşü

• Bence geçmiş ve gelecek diye bir şey yoktur sadece sonsuz bir şimdi vardır içinde bulunulan an vardır. O yüzden asıl olan içinde bulunulan anın tadını çıkarmak bulunduğumuz koşullar çerçevesinde oynadığımız bu hayat oyununda ki pozisyonumuzu iyi belirlemektir. Çünkü hayat öyle bir oyundur ki her an taktik değişikliği yapılabilecek ve yapılan en küçük bir hamlenin büyük sonuçlar doğurabileceği bir oyundur. Geçmişte yaşadığımız oyunları (yani yaşadıklarımızı) unutmamalıyız. Çünkü oynadığımız her oyun bizim için bir deneyimdir. Bu deneyimler bizi gelecekte karşılaşacağımız yeni oyunlara karşı hazırlıklı olmamızı sağlayacaktır.

Belki kaybettik belki de bir çok zafer kazandık. Şunu da unutmayalım ki geçmişte ki oyunlar bitti ve tarihte bir anı olarak yerini aldı. Onlara bağlı kalmadan ama onlardan da kopmadan yeni zaferlere doğru koşmalı yaşanmışlıklar çerçevesinde yaşanacaklara umutla bakmalıyız. Önemli olan andır. Gelecek sadece geldiği anda içinde bulunacağımız bir durumdur. Geçmiş ise bu duruma bizi getiren en önemli olgulardır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 66

• Şimdiyi...

0|0
    0|0
  • vala askerlikte her ikisini de yad ediyosun düşünüyosun. Geçmiş için ulan nerden nereye geldim diyosun ilerisi için de lan bir bitsin bir döniyim şunu yapıcam bunu yapıcam diyosun ama günler geçtikçe insanın morali de değişiyor inş çabuk geçer de dönerim İstanbuluma

0|0
    0|0
  • vallahi bence insan psikoljisi geçmiişi çok düşünür sürekli fark ara bir önceki senelere göre geçmiş insanın peşini bırakmadığı için çok düşünülüyor

0|0
    0|0
  • Geçmişle yaşamamak gerek ama geçmişide unutmamak gerek gerektiğinde geçmişten ders çıkarmak gerek geçmişi yad etmek gerek

0|0
    0|0
  • işte ben o düşünme işini pek beceremiyorum bam güm yaşıyorum hayırlısı bakalım

0|0
    0|0
  • Gelecek de daha gelmedi...

Sabaha uyanacağımızın garantisini kim verebilir?

En güzeli, carpe diem, anı yaşa...

0|0
    0|0
  • Her güne gözümü açtığımda yeniden başlıyorum hayata yeni kararlar alıyorum hayatım adına. Nasıl bir hayat yaşamak istiyorsan onu belirle ve bugunden başla temellerini atmaya . Kolay olan güzel, zor olan da kötü değildir. Biraz çaba ve emek harcamak lazım güzel yaşayabilmek için.

0|0
    0|0
  • Çoğunlukla maziyi...

0|0
    0|0
  • gelecek geçmişin ayakları üzerinde yükselir.

geçmiş temeldir, gelecek onun üzerine çıkılacak katlardır.

ikisinide orantlıl düşünmek gerekir . az ya da çok değil.

0|0
    0|0
  • gelecek avuçlarımın içinde değil de ben geleceğin avuçlarındayım sanki link

0|0
    0|0
  • Geçmişe hiç bir müdahalede bulunamayız, bu yüzden önemi yok gibi pek. ve geleceği düşünmek her zaman yapılması gereken bir eylem.insanlar bir adım atarken, bunu gelecekte nasıl sonuçlar doğuracağını düşünmeli, ona göre hareket etmelidirler,yanlış tercihleri yüzünden pişman olmak istemiyorlarsa..

0|0
    0|0
  • Geçmişi daha çok düşünürüm fakat geleceğimin daha önemli olduğu için geçmişdeki tecrübelerimi gelecek hayatımda kullanırım...

0|0
    0|0
  • gelsin biri gitsin biri silicem gelmişi geçmişi <3

0|0
    0|0
  • Şimdi ki ya da bir kaç gün sonrasını nedense plan yapamıorum insan ortalama 70 yıl yaşıyor ben 23 yaşındayım yani hayatımın 3 te 1'i ni bitirmiş biri ne hayal eder ki oysa saniyeler snrasının garantisi yokken...

0|0
    0|0
  • Geçmişi düşünür geleceğe önem veririm.

0|0
    0|0
  • Şimdiki zamanı

0|0
    0|0
  • Carpe Diem.

0|0
    0|0
  • Geçmiş geçmiştir artık önümüzdeki maçlara bakıcaz...

0|0
    0|0
  • Geçmişi düşünürüm gelecekte aynı hatakara düşmemek için

0|0
    0|0
  • Geçmişim yok geleceğimi s***

0|0
    0|0
  • Geleceği tabi ki

0|0
    0|0
  • Ne yaşadığımı değil ne yaşayacağımı düşünürüm ama belli bir yaştan sonra ne yaşadığım daha önemli olur tabii ki.

0|0
    0|0
  • kaldır kadehi eyyy hayat ! önce gelişine sonra gidişine dibini bulunca gelmişine geçmişine...

0|0
    0|0
  • Geleceği daha çok düşünürüm, geçmiş korkutur ve geçmişten kaçarım.

cut.

0|0
    0|0
  • dün geçti, yarın gelmedi ani yaşamak lazım

0|0
    0|0
  • Bu aralar geleceği daha fazla.

0|0
    0|0
  • Geleceğimden çok geçmişimi düşünüyorum :S

0|0
    0|0
  • gelecegın mıtolojısını yaratmak adına

bugunden baslarım an'ı yasayarak

gecmıs ı dusunmek sadece zaman kaybı dıe dusunuyorum 1308 (^.^)

0|0
    0|0
  • gelecek tabikide geçmişi düşünürek ayrılan vakit öldürülmüş vakittir geçmiş bitti asıl olacaklar şimdi sonra yarın öbür gün falan filan :D

0|0
    0|0
  • geçmişten tecrübeler almak için uğrarım oraya.şimdi ise an'ı helal yönden yaşarım.yarına çıkmaya garantim yok,ama gerçekleşmesi kolay olana hayaller kurmayı çok seviyorum,mutlu ediyor beni.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    36

Kızlar Ne Diyor 25

• Geçmişi düşünürüm panpa.

0|0
    0|0
  • Insan oglu herzaman kendine aci cektirmeyi seciyor nedense

Gecmis gecmis diye

0|0
    0|0
  • Geçmişi de oldukça çok düşünüyorum geleceği de...

İkisi de bugünümün bir parçası..

0|0
    0|0
  • Geleceği düşünürüm ama bu oturup şunu şöyle yapmalıyım çünkü bunu istiyorum tarzında bir düşünme değil. Daha çok hayal kurarak geçiririm. Geçmişi de pek sallamam. Çabuk unuturum kötü olayları

0|0
    0|0
  • keşke herşeyi geride bırakıp önüme bakarak yürümeyi başarabilsem ama imkansız bu yeni syfa açıyon silmeye kalkıyon ya defterin yırtılıyo ya izi kalıyo (:

0|0
    0|0
  • şimdiki durumlara daha çok düşünmeye yöneldim galiba carpe diem anı yaşa

0|0
    0|0
  • geçmiş artık geçmiş bitmiş geleceği daha cok düşünürüm

0|0
    0|0
  • Gecmisten dolayi gelecegimin kotu olmasi korkutur beni, gec kalmak ya da kaybetmek korkutuyor

0|0
    0|0
  • geleceği tabikide.. geçmiş bir kac aniyla dolu sadece oraya dönüp durmanın bir manası yok

0|0
    0|0
  • Geleceğimi düşünürüm hep.

0|0
    0|0
  • Geleceği düşünürüm olan olmuş sonuçta üzülsemde değişmiyor geçmiş:)

0|0
    0|0
  • geçmişide sokayım geleceğede

1|1
    1|3
  • önüne bakmadan yol alamasın geleceği tabikide

0|0
    0|0
  • gelecek gizem onda...

0|0
    0|0
  • tabiki geleceği

0|0
    0|0
  • geçmiş şu ara .

0|0
    0|0
  • Geçmişe çare yok sadece geçmişle ilgili ders alırım geleceğe bakarım ...

0|0
    0|0
  • geçmişin gölgesinde geleceğe bakıyorum...

0|0
    0|0
  • Geleceğimi düşünmem gerek ama ben hep arkama bakıyorum geçmişi unutamıyorum

0|0
    0|0
  • teyzee geleceğin kalmamış zaten senin .

0|0
    3|2
  • Geçmişi düşünürüm nokta

0|0
    0|0
  • Geçmişe hapsolmak geleceğe sunulmuş bir bahanedir...

0|0
    0|0
  • Adı üstünde, geçmiş. Önemli olan gelecektir.

0|0
    0|0
  • Gelecegı düsünüyorum, gecmıs bıtmıstır.

0|0
    0|0
  • ikisinide düşünüyorum nerde hata yaptım ve gelecekte nasıl işleri yoluna koyabilirim diye

0|0
    0|0
Yükleniyor...