Söylenen bir söze inanmanız için ne olması gerekiyor?

Bir söz,bir laf düşünün ona inanmanız için ne olması gerekiyor?

Hani bazen biri çıkar bir şeyler der kimi zaman inanırsın kimi zaman inanmazsın...ya da hani duymak istemezsin de kulak misafiri olursun da duyarsın...

İşte böyle bir durumda o lafın doğruluğuna inanmanız için ne gereklidir?

• Söyleyen kişiye güveniyorsam yeter
    54% (7)57% (8)56% (15)Oy Ver
  • Öyle araştırıp etmeden inanmam
    31% (4)29% (4)30% (8)Oy Ver
  • Bir şeye gerek yok hemen inanırım
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Ne olursa olsun inanmam
    15% (2)14% (2)14% (4)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
7|21

En İyi Erkek Görüşü

• O 'an' bir yargısal düşünürüm..

karşımdaysa göz bebeklerının içine kadar işlerim bakışlarımı.. anlarımda..

bu böyle bir şey..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• söylediğim kişi en güvendiğim kişide olsa sorgulamadan inanmam çünkü bir kişiye güvenmek yalan söyleyemeyeceği anlamına gelmiyo eğer öyle olsaydı ademle havva cennetteydi hala.

0|0
    0|0
  • -Zaman geçmesi

-Zaman geçerken buna dair birşeylere gözümle şahit olmam

-Buna dair şeylere duyum olarak bir kaç kez daha rastlamam lazım

-Az daha detay lazım

-Bu konuşulan konu ile muhattap olup onu sınamam lazım...

1|0
    0|0
  • olay 1 adamın duruşu karakteri dürüst kendine güvenen yaşadıklarını anlatan başkasının yaşadıklarını kendi yaşamış gibi anlatmayan birisi. sözüne güvenirim sıkıntı yok.

olay 2 adamın durusu karakteri mal kavramını tamamıyla kapsayan 2 kelimesinden biri yalan oldugu belli olan siz bişi anlattıgınızda ertesi gün aynı şeyin onun basına gelmiş olması kadar tesadüflerle dolu bir adamın sözüne tabiki güven olmaz.

çevremizde böyle envail çeşit insan mevcutken ben sadece kafamı sağa sola çevirip sigaramı içmekle meşgulum.

0|0
    0|0
  • Söyleyen kişiye bakarım,birde söyletene,

Söylediği söze, yaptığı hareketlere..

Sözün kafaya yatması lazım örnek olarak;

-İyilik yap denize at.

Nedeni insanların nankör olması(birçok genel)

Bu yazıyıda bir yerde okumuşdum dikkatimi çekmişdi.

Erkeklerin odun olşunun sebebi kızların tutanacak bir dal arayışının olması,

Erkeklerin öküz olmasının sebebi ise bütün yükün erkeklerde olmasıdır.

Her ne kadar biraz kabaca bir şey olsada doğruluk payı var.

İnanmamız için görmemiz gerekmez, aklımızıda göremiyoruz ama var.

Yani kısacası hayatı yalan olan birisinin onun sözlerine konuşmalarına inanmamızı kimse bekleyemez. İnsanlar gerçeği söyler ama sadece sinirlenince ve kafayı bulunca, cocuklar ise yalan söylemez. :))

0|0
    0|0
  • ya söyleyenin güvenilir olması lazım ya da söylenen sözlerin itham edilen kişinın o işlemi yapabileceğini bilmek gerekiyor kısacası kişiyi tanımak lazım

0|0
    0|0
  • her şeyin bir açıklaması olduğuna göre güvenmek önemli. tabi güven kırıldı ise yine de dinlemek ve düşünemk önemli

0|0
    0|0
  • mut söyleyen kişi benim için güvenilir sözünün eri biri ise inanırım. Bunun dışındaki kişilerin de dediklerini sorgularım doğrulatmaya bakarım

0|0
    0|0
  • onu dinlemem ve konuy akse etmesi yeterlidir

0|0
    0|0
  • Bazen inanmış rolü yapmak inanmaktan daha kafi.Hava da kapalı olunca hep edebiyat yapıyorum :/

0|0
    0|0
  • oyum A. söyleyen kişiye saygım varsa inanırım.o yeterli.ama huyum kurusun saygı duymadığım insanları dinlemiyorum bile.düzeltmeye çalıştıgım bir yanım.

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Söyleyen kişiye güveniyorsam yeterli

0|0
    0|0
  • geçici olarak inanmış gibi yaoparım ama o kişiyi bilmem için zamana brakırım zaman içinde özünü ortaya koyar bence

0|0
    0|0
  • Akıl denen birşey var.Araştırırm

0|0
    0|0
  • Akıl mantık. En güvendiğim insan bile gelip abuk subuk bir şey söylese şüpheci yaklaşırım. Küsüratlı sallarlarsa boş anıma gelebilir ama.

0|0
    0|0
  • " UmursamaZ tavrım ONLİNE " (=

0|0
    0|0
  • Araştırıp kendim görmeden kimsenin ''Allah bir'' dediğinden başka hiçbir söze inanmam.

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • bana 20 tl sık ne desen inanırım :)

0|0
    0|0
  • Emin birisi söylüyorsa ve akla yatıyorsa inanırım.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Lafı söyleyen kişi benim için çok önemli. Kimin hakkında söylendiği de önemli.

2|0
    0|0
  • Hükümsüzlük(geçersizlik) ün bir koludur yokluk.yani onu hiç duymamış gibi davran.d

0|0
    0|0
  • Lafı dinlerim. kendi içimde bir düşnürüm. ne körü körüne inanırım nede inanmamazlık ederim. ikisi içinde bir ihtimal bırakırım.

0|0
    0|0
  • inandırıcı olması ? yani uçuk bişeyse nye inanim

0|0
    0|0
    • Uçuk olan şey doğruysa? Seni nasıl inandırabilirim? Uçuk şeylere çok büyük ön yargılarla yaklaşıyoruz. Bu yüzden gerçek olan şeylere inanmıyoruz ve doğruları karşı tarafa inandıramıyoruz.

• Aslında bunun cevabını alırsam kötü amaçla kullanıla bileceğinin de farkındayım. :D İrdelememen iyi oldu.

• Söyleyen kişiye güveniyorsam yeter, güvenmiyorsam araştırırım mutlaka..

0|0
    0|0
  • hiç ilgilenmem duyarsız kalmak en iyisi nötr yani...

0|0
    0|0
  • Pentıne katılıyorum, kımın kım hakkında ne söyledıgı önemlı. Benı alakadar etmeyen durumlarda nötr kalmayı tercıh ederım zaten. Inanıp ınanmamam mühım degıldır o tarz seylerde.

1|0
    0|0
Yükleniyor...