Sizin gordugunuz sarıyla arkadasınızın gordugu sarı aynı mı?

dogadakı tum renkler dogaya aıt... ınsan yapımı deıl yanı

pekı o halde..ılk ınsan ın cocukları oldu... adem sarı yı ısaret ettı cocuguna ... oglu onu ademın gordugu renk gıbı algılamadı yesıl olarak algıladı ama babası sarı dedıgı ıcın yesıle sarı dedı... dıer oglu kırmızı goruyordu belkı ama o da sarı olarak kodladı...ve bu gunumuze dek boylece surup gıttı..

mılyonlarca farklı rengın oldugu bır dunyada yasıyoruz aslında ama bılıncınde deılız...

bu teorının aksını kım ıddıa edebılır?

0|0
5|2

En İyi Erkek Görüşü

• Kültür, bakış açısı gibi farklılıklar insanları medeniyet zirvesine doğru çıkaracak güzelliklerdir.Ne kadar farklı şeyler olursa dünyada o kadar iyi biçimde geri döner insanlığa.Bu farklılıklar üzerindeki baskının kırıldığı yerlerde sanat patlaması olur diye düşünüyorum ve doğal olarak böyle bir durumda "insanlık" daha da ilerler.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• onlamı ugrasacaz yahu. sarı işte

0|0
    0|0
  • Bunu ben de hep düşünürüm. Bana göre de hepimizin gördüğü renkler farklı benim mavim senin yeşilin olabilir. Bundandır ki herkes farklı renkleri birbirine yakıştırır.

0|0
    0|0
  • tümden gelim tüme varım işte birşeyi 40 kere söyleyince oluomuş denilmesinin sebebide bu :P

0|0
    0|0
    • hahahha

yedı mılyar kısının soyledıgını varsayarsak neden sorguluorum kı dıme:)

ama felsefenın de guzellıgı bırada ıste..acaba yanılıo olamaz mıyız ki biz:)

• hııııııııı

ben de ne soylıceını bılemeyınce harfler bırbırıne karısıo dıe dusunmustum hep... demek onlar klavyenın karmasık kahkaha seslerı:)

• ona verilen bir sıfattır...evrensel olabilmesi için

0|0
    0|0
    • hala evrensel ztn...kıme sorsan sarıyı sana gosterır..ben algıdan bahsedıorum

• geçen birisi doğuştan kör birine renkleri nasıl anlatırsınız demişti ve ben böyle bir yorum yapmıştım kendi düşüncelerim olduğu için bu hep aklıma takılırdı çok düşünsek bunu kafayı yeriz sanırım

yalnız bunu sen mi yazdın kafandan yoksa bunu iddia edenler mi var

0|0
    0|0
    • bu tartısmayı bır arkadasımla yaptık da kolay anlasılsın dıe bu ornegı ben yzdım sımdı

Erkekler Ne Diyor 1

• Bilmem belki.

0|0
    0|0
Yükleniyor...