Dünyadaki en büyük derbi sizce hangileri?

tanık olduğunuz ya da izlemekten keyif aldığınız keşke orda olsam dediğiniz dünyanın en ateşli derbisi sizce hangisi ?

• Real Madrid - Barcelona
    86% (55)71% (107)75% (162)Oy Ver
  • Boca Juniors - River Plate
    0% (0)17% (25)12% (25)Oy Ver
  • Manchester United - Manchester City
    8% (5)3% (5)5% (10)Oy Ver
  • Celtic - Glasgow Rangers
    2% (1)6% (9)5% (10)Oy Ver
  • AC Milan - Inter Milan
    4% (3)3% (5)3% (8)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

1|0
14|53

En İyi Kız Görüşü

• Messi ve Ronaldo' nun nasıl hiç durmadan, neredeyse kusursuz futbol ile birbirleri ile rekabet ettiklerini gördüm. Diğer oyuncular da aynı, top hiç durmuyor o maçta, neredeyse kimse gereksiz top kaybı bile yapmıyorken, bu kadar üstün futbol varken de skorlarda öyle 7-8 tane gol olmuyorsa demek ki büyük bir güç patlaması, profesyonellik oluyor her iki tarafta demek ki topu kontrolünde tutabiliyor. En pahalı futbolcular da bu iki takımda ise, sanırım Real Madrid ve Barcelona maçı kesinlikle en büyük derbi.. Hatta derbidir kendimden böyle emin söylüyorum :) Açıkçası diğer hiçbir derbiyi de izlemedim, FB-GS derbisi bilirim kendi adıma derbi diye, ama birden fazla defa Real-Barca izledim kararıma da inanıyorum :))

0|2
    3|3
    • güzel açıklama bir bayan olarak gayet iyidi.. ayrıca real barça takımları aynı şehirde olmamasına karşın oyuncu kalitesi olsun takım kariyerleri olsun dünyada derbi statüsünde ilk sırada olması şaşırtmamlı..ayrıca madridin derbisi atletico ile real arasında barcelonanın ise espanyol...

• hıım ok :)

Kızlar Ne Diyor 13

• Boca Juniors-River Plate tüm şıkları ezer...

0|2
    0|0
  • Milan'ın olduğu tüm maçlar. Forza Milan!

1|1
    0|1
  • Real Madrid Barcelona. Tanrım Ronaldoyu görmek ne demek biliyon mu?

0|0
    0|0
  • real madrid ve barcelona iddia bile oynarız arkadaşla :D

ama barcelona toplama takım oradan buradan real madrid iyidir :)

0|0
    0|0
  • Şıklardan A diyorum

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Aslına bakarsan Real'de ışık yok sadeece kalıplaşmış bu Real-Barça diye.

0|0
    0|2
  • real madrıd barcelona olumune kapısır

0|0
    0|0
  • real madrid barcelona derbisi sonra fenerbahçe-galatasaray

0|1
    0|1
    • hmm güzel ayrıca fb gs derbisini iredeleyen tek ülke türkiye..

• El Clasico tabii ki! :)) en büyük hayallerimden biri İspanya'ya gidip izlemek :)

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • galatasaray fenerbahçe :D

0|0
    0|0
  • anlamıyombenn

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 53

• Celtic-G.Rangers maçları 2000'li yılların başına kadar tüm dünyanın takip ettiği ender derbilerdendi...

Ancak G.Rangers'in 3. lige düşürülmesi hem İskoç Liginin hem de İskoçya Milli Takımı'nın resmen kalitesini sıfırladı.

El Classico bana artık zevk vermiyor izlemiyorum bile.

River Plate-Boca Juniors derbisi 10 numaradır,RP'nin taraftarı yeter.

Ama en kaliteli derbiler her zaman Premier League'den çıkar adamların neredeyse her hafta derbi.

Bir de PSG-Monaco da 2. yarı daha kaliteli bir derbi olacak

0|0
    0|0
    • büyük çoğunluğunda haklsın ek olarak da fransa liginde "marsilya psg" "saint etienne - lyon" derbileri çok iiydr..

• Derbi = aynı şehrin takımları arasında geçen müsabaka. Bu itibarla real-barça bir derbi DEĞİL. Dünyanın en büyük derbisi Celtic Glasgow ile Glasgow Rangers takımları arasında geçen derbidir. İki takım taraftarları ölümüne düşmandır. Katolik Celticliler ve Protestan Rangersliler arasında büyük bir nefret vardır. 2. sırada Boca-River derbisi vardır. Buenos aires'in 2 büyük kulübü olan bu iki takımın taraftarlarından Boca işçi sınıfını, river ise zengin aristokratları temsil eder. 3. sırada Roma derbisi olan SS Lazio ile AS Roma vardır.

Galatasaray-Fenerbahçe derbisi herne kadar büyük bir derbi olsada temelinde bir mantık bile yoktur. Saçmalığa dayanır rekabet. Kimse diyemez ki GS şunu, FB şunu temsil ediyor. Sadece kuru kuruya bir rekabet. NOT : FBliyim.

0|1
    0|0
    • adana demirspor adanaspor derbisi adanademirspor işçi sınıfını temsil eder adana spor ise zengin insanların takımıdır..türkiyedeki en büyük derbinin bu takımlar arasında geçtiğinin tanığı olduğum günden beri masmavi şimşekler :)

• Celtic-Glasgow Rangers dedimçünkü orada katolik-protestan gerginliği de var bu arada şıklarda inter milan-ac milan'ın yerine Roma vs Lazio olmalıydı.

0|0
    0|0
  • Hiç bir maç 6alatasaray'ı yendiğimiz kadar zevk vermiyor.

1|1
    0|1
  • manchester united manchester city diyorum

0|0
    0|0
  • derby samurai

çift bıçaklı

kara saplı

oynar başlıklı

yeeeii yeahhh

0|0
    0|1
  • Fenerbahçe Galatasaray

0|0
    0|1
  • Boca Juniors - River Plate daha felaket geçiyor.

0|0
    0|0
  • Galatasaraylıyım kadıkoyde febe maçına gittim.galatasaray tribününden izledim.

İmkanım olsa göztepe-karşıyaka maçına gitmek isterim isyan marşını dinlemek isterim

Aşağıdakilerden seçim yapmak zor ama kızılyıldız-partizan maçını izlemek isterdim

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • bu derbilerin hepsini siyasi, toplumsal veya başka bir tülü anlamları var aslında

bizim gs-fb derbisinin fikir ayrılığı anlamında hiç bir rakebeti yok mesea

0|0
    0|0
  • şu an için yalan yok real madrid barcelona , o maçın olacagı hafta ntv spor resmen cosuyor

0|0
    0|0
  • Real Madrid - Barcelona derbisi kadar heyecan verici bir derbi yok.

0|0
    0|0
  • fb gs maçı nerede

0|0
    0|0
  • KARI KOCA DERBİSİ TABİ Kİ :D :D

1|0
    0|0
  • fb-gs derbisi

0|0
    0|1
  • Boca Juniors - River Plate

0|0
    0|0
  • göztepe karşıyaka. harbiden zincirlerle sopalarla kafkafı bekliyor göztepeli esrarkeşler. ( not: eski göztepeli yeni etiler idman yurdulu taraftar)

0|0
    0|0
  • Gs-fb niye yok :)

0|0
    0|0
    • ondan daha iyi derbiler mevcut ama siz kendi görüşlerinizi de ekliyeblrsnz..

• madrid-barcelona dan snra tabii ki gs-fb bnce diğerleri faso-fiso bnce

• faso fiso dediğin derbilere kurbon ol adamım hiç değilse futbolun ne demek olduğunu görüyorsun ezeli rakipler olsalar bile birlerine saygılılar sen hiç deplasmansız derbi gördün mü evt türkiyede o yüzden bu derbi izleyen ülke sayısı 3*5 parmağı geçmez !

• Boca-River..

Barça-Madrid derbileri 90 lı yıllarda çok ateşliydi artık o eski ateşli hüviyetini kaybetti..

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • The merseyside derby; Liverpool v. everton

link

0|0
    0|0
  • Karşıyaka-Göztepe nerde ? :D

0|0
    0|0
  • Boca-River tabiki diğerlerini seçenlerin futbol tarihiyle pek alakası olduğunu zannetmiyorum.Roma-Lazio yok mesela aman aman.

0|0
    0|0
  • Dünya'nın en büyük derbisi Boca Juniors - River Plate'dir. Ayrıca söylemek isterim Real Madrid-Barcelona bir derbi maçı değildir. Bu arada HALA MADRİD :)

0|0
    0|0
  • adana demir spor - adana spor

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • adana demirspor - adanaspor çok iyi derbidir

0|1
    0|0
  • Real Madrid ile Barcelona maçını izledikten sonra her maçtan sıkılıyorum . Onlar kadar futbolu zevkli oynayan takım yoktur.

0|0
    0|0
  • real madrid-barcelona derbi sayılmıyor derbi olarak boca juniors river plate bence kan çıkar o maçtan :D

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    23
Yükleniyor...