Koşuyla kilo vermek mümkün mü?

Haftaya koşuya başlayacağız. Haftada 4 gün 40-45 dakika olarak planladık. Yediklerime de dikkat edeceğim tabi. Un,tuz,şeker,gazlı içecekler vs yok. Bol su. İstediğim kiloya indikten sonra da spor salonuna başlayıp şekillendirmeye yönelik çalışmayı düşünüyorum. Sizce doğru mu düşünüyorum? Yani bu şekilde kilo vermem mümkün mü?

0|0
5|13

En İyi Erkek Görüşü

• Bayanların spor planlaması hakkında derin bilgim yok ama sana birkaç tavsiye verebilirim. Koşunu dakikadan ziyade belirli bir mesafeyi hedef alarak yapabilirsin. Fakat bu mesafeyi en kısa sürede bitirmeliyim gibi bir kaygın olmamalı. Belirli bir tempo tuttur, koşuya başlarken ve bitirirken bu tempo aynı kalsın ama her gün tempoyu kendini zorlamayacak şekilde bir tık arttırmaya çalış emin ol faydası olacaktır. Koşudan sonra kendini birden soğutmamalısın. Açma germe yapıp sonrasında mekik ve şınav faydalı olacaktır. Elbette ardından iyi bir beslenme de olmalı. Dediğim gibi kendini bir anda zorlamamalısın. Kolay gelsin...

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim önerileriniz için, dikkate alacağım. Yakınlarda gidebileceğim spor salonu sınırlı. Gittiğim yerlerde de hocalar ilgisiz, yine kendi başıma kalıyorum. O yüzden böyle bir yöntem düşündüm. Isınma ve soğumanın önemi büyük farkındayım. :) İlk günler hızlı yürüyüş şeklinde başlayıp sonra koşuya geçmeyi düşünüyorum. Kademe kademe yani. Tekrar teşekkürler.

• Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu. Açıkçası sağlıklı bir vücuda sahip olabilmek için spor salonuna gitmek zorunda olduğunu veya olduğumuzu düşünmüyorum. İnternette bununla ilgili birçok site var. En basitinden örneğin Body building sitelerinden bu konuyla ilgili araştırma yapabilirsin. Bu gibi sitelerde yemek planlamasından tut, evde egzersiz metodlarına kadar birçok bilgi ve döküman mevcut. Araştırmanı tavsiye ederim :)

• Birkaç aydır birçok şey öğrendim zaten spor hakkında. Youtube'dan falan takip ettiğim bir sürü yer var. :)

Erkekler Ne Diyor 12

• yağlar 30 dk dan sonra yanmaya başlar. normal tempoda 45 dk yağ yakımının başlangıcı için yeterli bir süre. Yediklerinize de dikkat ederseniz olur bu iş. Ancak ara öğünleri de ihmal etmeyin. sabah mutlaka kahvaltı yapın, öğün atlamayın, akşam 12 gibi uyuyorsanız yemeğinizi en geç 20.30 gibi yiyin. tatlı yerine sütlü tatlıları tercih edebilirsiniz ancak bunu sabah ya da öğlen yaparsanız akşama kadar yakabilirsiniz. spor akademisinden mezun oldum ve kendimi bu konuda halen geliştiriyorum. öğrendiğim çok ilginç bir şey var ve bende uyguladım gerçekten işe yarıyor ve mükemmel sonuç veriyor. DNA testi ile artık ne tarz beslenme yapacağınız ve hangi çeşit egzersizi yapmanız gerektiği ortaya çıkıyor. Yani bu da demek olur ki sizin koşu yapmanız belki işinize yaramayabilir. O nedenle bu programa katılmanızı öneririm. başarılar.

1|0
    0|0
    • Cevabınız ve önerileriniz için teşekkür ederim. Yağ yakımının 30 dakikadan sonra başladığını bildiğimden çok kısa tutmak istemedim sporu. Öyle tatlı krizlerine giren bir insan da değilim, şerbetli tatlı zaten sevmem. Benim için kolay olacak yani o kısım. :) Protein ağırlıklı beslenmeyi düşünüyorum, kas kaybı olmasın yağ yakımı hızlansın diye. Bir de L-Carnitine var tabii, koşu öncesi kullanmayı düşündüğüm. Bakalım bir deneyip göreceğiz 1 aya sonuçları. :)

• L-carnitine in sıvı olanını tercih edin bence. Aslında şifre nerde biliyor musunuz? Alışkanlıklarını değiştirmekte. Ama siz zaten değişmeye karar vermiş görünüyorsunuz. Bence başaracaksınız :)

• Çok teşekkür ederim cevabınız için tekrar, moral oldu baya. :))

• devamlılık önemli. 45 dakika koşacaksın o kada kondisyonun varmı? 45 dakika hafif tempo ile koşsan bile 4 km eder yaklaşık en hafif haliyle. 1 ay böle devam etsen mutlaka kilo verirsin. ama kaç kilosun ölçülerin ne ne kadar vermek istiyorsun aksatmadan günlük yapacakmısın önemli olan bunlar.

0|0
    0|0
    • Boy 1.69 Kilo 68. Haftada 4 gün olmak üzere 2-3 ay böyle devam etmeyi düşünüyorum. Zaten 45 dakikanın tamamı koşu şeklinde olmaz, yapamam sanırım öyle. 10 dakika koşu 1-2 dakika dinlenmek için yürüyüş olabilir. Ya da bu şekilde başka yöntemler falan.

• benzer yöntemler olabilir. ama başlangıçta seni çok zorlayacaktır benden söylemesi kilona göre. ilk başlarda vazgeçmek için büyük istek duyacaksın içinde ama bunu yenmen gerek 4 ayda 58 e inersin. ilk başta 2 kilo verirsin sıkı başlayınca, sonra bekler, yağların yumuşaması gerekir, yumuşayınca büyük ihtimalle 1 ay sonra filan 3-4 kilo daha verirsin. temponu bozmazsan 4 aya 58 bence ama çok önemli yeme içme uyku spor düzeni vs. koşarken terlemen lazım mutlaka

• Acelem yok zaten ya. Bakalım dediğiniz gibi mi olacak. :) Teşekkürler cevap için..

• dediğin besinleride tüketmezsen kesinlikle basarı saglarsın

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim cevap için, moral oldu. :)

• Yanlış Yapıyorsununuz Hanımefendi,

Size Bir Sır Vereyim Benim Yıllardır Uyguladığım Bu Ve Greg Plitt Gibi Vücudum Var

1-Gayen Kilo Kaybıysa Haftada En Az 3 Gün Tüm Vücudunu Baştan Aşağıya Ağırlık Antremanlarıyla Çalıştır Koşuyla Ve Kardioyla Değil.

2-Asla Şeker Yeme.Karbonhidratları İhtiyacın Kadar Veya Antreman Öncesi Veya Sonrası Al

3-Sağlıklı Yağ Zeytinyağı Veya Köy Tereyağı Bol Tüket (Aşırıya Kaçmadan)

4-Öğünlerini *Bölerek* Tüket Yani 5 Öğün Bölerek Yemek Ye Bu Metobilizmayı Hızlandırır.Beslenme Bu İşte Çok Önemli Hemde Tahmin Edemeyeceğin Kadar

5-Günde En Fazla 5 Dk Karın Kasını Çalıştır.2 Saat Karın Kası Çalışmana Gerek Yok 5 Dk Çalış Yeter Ama Hergün

6-Mutlaka Sonuç Alacaksın Bana Güven.Neden Ağırlık Antremanlarıyla Dediğimide Açıklıyayım Çünkü Yeterince Kas İnşa Etmessen Yağ Yakımı Yavaş Olur Kaslar Yağları Yakar

0|0
    0|0
  • göbek ve kalça etirici çalışmalar da yapmalısın.

1|0
    0|0
    • İdeal kiloya ulaştıktan sonra şekillendirmeyi düşünüyorum.

• hazır koşu yapıyoken (kardiyo çalışıyorken)bu hareketleri de yap,tembellik etme

• tabiki verilir günde standart en az 2 km kosman lazım :)özellikle aksam yemeklerinden sonra

1|0
    0|0
    • Ben sabah aç karna olarak planladım. Okul olduğu için akşam sıkıntı oluyor çok geç saate. :)

• ivet ivet doğru +5 yıldız

• Eheheh :)

• Yürürken vücut sıkılaşıyor zaten :)

1|0
    0|0
    • Yürüyüşte sıkılıyorum ya ben. O yüzden ilk günler yürüyüşle başlasam bile diğer günler koşu olarak devam ederim. Alışmak açısından yani.

• ben bir erkek olarak balık etli bayanları daha çekici bulurum illada kilo vercekseniz spor yaparak kilolarınız yağdan kasa dönüşür ondan dolayı önce kilo verip sonrada spor yaparsanız ki ayrıca ekmek az yencek makarna pilav yok nasıl olcaksa bol su içilecek bilemedim yapabilirmisin

0|0
    0|0
    • İstesem de incecik olamam yapı meselesi. Son dönemlerde aldığım kiloları vermek amacım. Yağlar erimeden nasıl kasa dönüşür ben de bunu anlamadım. :)

• yürürsen yağ koşarsan protein yakarsın

orta tempolu yürüsen daha yararlı olur senin için

0|0
    0|0
  • yatarak daha çabuk veriliyo

0|0
    2|0
  • hamur işini kes verirsin

0|0
    0|0
  • Böyle de verilemezse başka nasıl verilecek yaw

0|0
    0|0
    • Başka yolu varsa öğreneyim diye sordum işte.

Kızlar Ne Diyor 5

• Bu şekilde kilo vermezsen bir hastalığın vardır kesin. Elbette verirsin.

1|0
    0|0
    • Diyet falan da denedim düzenli olarak ama bir türlü veremedim. O yüzden bir korkum var açıkçası. Dediğiniz gibi bu da işe yaramazsa doktora görüneceğim. :) Teşekkürler cevap için.

• Güzel planlamışsın , geriye bunu uygulamal kalıyor..bir süre sonra koşu senin için zevkli hale gelir ve formuna nasıl ulaştığını hatırlamazsın bile.

1|0
    0|0
    • Sıkılmamak için salonu düşündüm sonraki dönemlerde, çeşitlendirmek lazım sporu. Bir yerden sonra vücut alışıyor. :)

• Verirsin tabii. Başarılar :)

1|0
    0|0
  • kesinlikle verirsin

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim, moral oldu gerçekten. :)

• Tempolu yürüyüşten koşuya doğru ilerleyeceğim kondisyon arttıkça. :)

• çok iyi :)

• Evet gayet mümkün

0|0
    0|0
Yükleniyor...