Günümüz dünyasının modern temellerini atan adamı tanıyor musunuz?

suankı rahatımızı tamamen bu adama borcluyuz...

19. yy da dogup 20. yy ın ortalarına dogru vefat etmıs ve yıldırımların efendısı de olarak bılınen bu adam kimdir?

tanıyor musunuz?

• Tanıyorum kendısının adı.....
    38% (8)57% (16)49% (24)Oy Ver
  • Tanımıyorum
    14% (3)18% (5)16% (8)Oy Ver
  • Şıkları gorsem kesın hatırlarım
    19% (4)0% (0)8% (4)Oy Ver
  • Kendısını tanımasam da olur ben boyle ıyıyım
    19% (4)11% (3)14% (7)Oy Ver
  • Hemen google dan bakıyorum....
    10% (2)14% (4)13% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
bılmeyenler ıcın..

thomas edıson bu adama en buyuk kazıgı atmıs adamların basında gelen sahtekarın bırıdır
link

tum dunyaya kablosuz elektırk verılebılecegını dusunen bu adamın belgeselını ızlemenızı tavsıye edıyorum...

ayrıca kendısı deprem makınesının de ıcadıdır ve yarattıgı tıtresımlerle dunyayı bır senede ortadan ıkıye ayırabılecegını soyluyordu...

uzaydakı sonsuz enerjı ıle okyanusların fokur fokur kaynatılabılecegını de...

adam sankı bu dunyadan deıldi ('.')

0|0
3|21

En İyi Erkek Görüşü

• nikola Tesla.. Yıldırımların efendisi... bu zamanın ve gelecek zamanın bilimini üretmiş hırvat kökenli amerikalı dahi... Florasan, alternatif akım gibi keşifleri ta kendi zamnında edisonu gölgesinde bırakmış. Şu an tv radyo ve internetin temelleri o büyük dahinin fikirleridir. Tesla Bobini hala keşif aşamasındadır ki bu bobinle kablosuz enerji taşınması söz konusu olacaktır.. kendisi kilometrelerce ötedeki lambaları kablo kullanmadan yakabilmiştir. Hayranı olmamak eldemi..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• duymuştm nikola teslayı

0|0
    0|0
  • Nikola Tesla.

0|0
    0|0
  • Nikola tabii ki, de adam saçma sapan boş vakitlerimizi dolduralım mala bağlayalım diye yaratmamıştır, şu an ki durumu bilse bulduğuna pişman olurdu

0|1
    0|0
    • haksız sayılmassın

• ben seni ekliycem, bunu senden önce düşündüm ama sen daha önce dillendirdin (:

• cunku ben 6. hıssı guclu bır balıkım :)

Erkekler Ne Diyor 20

• A dedim... Nicola Tesla...

0|1
    0|0
  • Daha soruyu okurken, Nikola Tesla'dan söz ettiğini anladım.

Tesla gerçek bir dahiydi, çalışmaları nedeniyle öldürüldüğünü düşünüyorum.

0|1
    0|0
    • ama 86 yasındaydı ztn...

yıne de haklı olabılırsın tabı...cunku tum dosyalarına el koyulmus...ama sırrı ondan baska bılen yok.. ona ıhtıyacları varken bıye boyle bısı yapsınlar kı

• Bu da bir olasılık tabii...

• dosyalardakı bılgıulerın hala cozulemedıgı soylenıyor...

HAARP deneyı bu ugurda baslatılmıs ztn... eger cozmus olsalardı , bunun ıcın bır sanıye beklemezlerdı dıe dusunuyorum

• kendisine şükrediyoruz tesla

0|1
    0|0
  • Soru başlığıyla cevabı o kadar SAÇMA ve UYUMSUZ ki... "Günümüz dünyasının modern temellerini atan adam"... Tesla mı?.. Dehasıyla çok büyük bir bilim insanı olabilir, ama dünyanın modern temelini atmak ne demek?.. Böyle saçma bir Türkçe kullanımı olabilir mi?.. Kendi kişisel düşünceni millete söylemiş olmak için soru soran birisi daha işte!. Günümüz Dünyasının Modern Temellerini Atan Adamları kimler midir mesela? Hani bilmek istersin belki: Modernliğiyle kadınlara saygı getiren, düşman bayrağını çiğneme ilkelliğine karşı duran, modern Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'tür, Kadınlarınıza saygı gösterin, ilkel düşüncelerinizden çıkın, kendi inşa ettiğiniz putlara tapmayın diyen modern Hz.Muhammed (s.a.v.) efendimizdir, hayatını barışa adamış, düşmanlığa, dünyanın en İLKEL düşüncesi olan ırkçılığa karşı durmuş Nelson Mandela'dır... Al sana modern dünyanın temelllerini atan bir kaç adam. Daha çok vardır da, şimdilik sana yeter de artar bile.

1|0
    2|2
    • + Şu andaki rahatımı Tesla'ya falan değil, önce ALLAH'a, sonra vatanımı kurtaran Mustafa Kemal Atatürk'e borçluyum.

• evet bu arkadas hakkında daha fazla yorum yapmaya luzum yok snrm:)

• Tabikide NiKola Tesla bütün elektrik sistemlerinin babası ve Atasıdır...Amerikanın elinde hala onun eski projeleri saklanmaktadır...Ziraa o projeler şimdi açığa çıksa kimse evinde elektrik parası ödemeden oturmaktaydı...çok araştırdığım bir mucit güzel konu teşekkürler...

0|1
    0|0
  • GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'TEN BAŞKASI DEĞİLDİR TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET YAŞAYACAKTIR

1|5
    1|5
  • Nikola Tesla... HAARP gibi dev projeler, kendisinin teorileri esas alınarak geliştirilmiştir. Farkında olmadan icatlarını kullanıyoruz. Kimisi icat bile edilememiş durumda. Yanı sıra kişiliğiyle de farklı olduğunu göstermiştir.

0|1
    0|0
  • filmi var mıydı yayınlanan?prestıjdeki oydu sanırım

0|1
    0|0
  • Güncellemeler çok gereksiz.Yıldırımların efendisi bence yeterli bir tanımlama.

0|1
    0|0
  • Nikola Tesladır efenim.

1|1
    0|1
    • tesekkur edıyoruz efendım:))

ztn cevap bulmak zor oluyor bu tur sorularda...en ıyı cevap adayısınız sımdıden:)

• teknoloji alanında nikola tesla, dennis ritchie, linus torvalds ve richard stallman dışındakileri pek tanımıyorum.

0|0
    0|0
  • Tanımıyorum

0|0
    0|0
  • Tanıyorum kendısının adı...

0|0
    0|0
  • zeus geldi aklıma birden :P

0|0
    0|0
  • tomas edison desem :)