Kapat

Kadınlar neden hiç "zayıflamaz"?

Yaşı, kilosu ne olursa olsun, her kadın "kilo fazlalığı" olduğundan şikayet eder, hep kilo fazlası vardır. Ben hiç "benim kilom iyi" ya da "ben zayıfım" diyen bir kadını görmedim. Mutlaka "kilo fazlası" vardır. Hatta öyle ki, "sen kilo (mu) aldın" demek bile bir "hakaret" sayılabiliyor.

Neden böylesiniz kadınlar, nedir bu kilo takıntısı?

not: bakın, gerçekten kilo fazlası olan kadınlar var ama bunu her kadının kullanması, hem de her zaman ve her şekilde kullanması artık çok komik kaçıyor... halbuki bakın bize, biz kilo olayını takmayız, kilo konusunda çok rahatızdır, "kilo (mu) aldın" diyene rahatlıkla "evet" diyebiliriz...

0|0
8|1

En İyi Kız Görüşü

• boyum 1.53, kilom şu sıralar ölçüsünü şaşırmış olsa da normalde 50 -51 kilo idi maksimum zamanlarında. buna rağmen obez olduğumu söyleyen, şiddetli bir rüzgarda dengemi kaybedersem yolda yuvarlanarak gidebileceğimi söyleyen, göbeğimi görenin çocuk sahibi olmaya karar verdiğimizi düşündüğünü söyleyen sevgililerim oldu. ve bunların hepsi ayrı ayrı adamlardı. üstelik ben bunlarla beraber olmaya başlamadan önce de göbeksiz veya kilosuz değildim.

yalan söyleyecek değilim: eskiden kilom hiç umurumda değildi ama beraber olduğum adamlardan ne kadar şekilsiz olduğumu duya duya (ki biri tam olarak bu kelimeyi de kullanmıştı) artık bende de saplantı haline geldi. hiç memnun değilim bu durumdan ama engel olamıyorum ne yazık ki...

0|0
    0|0
    • aslında kilo-boy endeksine göre ideal gibi gözüküyor durumun ama tabii belirlenen sınırlara giriyor musun bilmiyorum, boy 1.53 gibi kısa sayılabilecek bir boy... neyse... benim anlamadığım şu, madem seni beğenmiyorlar, neden seninle beraber oluyorlardı ki. valla ben senin yerinde olsam, kilolarından şekilsiz olduğunu söyleyen adamın ağzına elimin tersiyle çarpar, s....i çeker terk ederdim. beğenmiyorsan defol dimi?

• beğenmeyeni göndermeyi öğrendim uzun süre önce, ama yine de niye gerçekten bilmiyorum, bu konuda söylenenler aklımda kalıyor ve kalbimi kırıyor - ki ben aslında çok çabuk unutan bir insanımdır. sanırım beğenilme duygusu ile alakalı biraz da... üzerinde çalışıyorum, ama şimdilik bir ilerleme kaydettiğim söylenemez...

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 7

• Neden çok takılıyor biliyor musun? Toplumcanak birbirimizi gördüğümüz vakit bilhassa kadınlara, hey sen kilo mu aldın nedir,şişmişsin tarzı lafların kadınları rahatsız etmesi veeee erkeklerin göbeğine Türk kası ya da balkon gibi şirincek lafları seçerken, kadınlara aynı tepkiden bir hayli uzakta davranılması. Eee tabi haliyle 3-5 kilo alınca, dikkat edeyim bari lafı eksik olmuyor bizde de.

Ve de iştahı maşallahlık olduğumuz için yine toplumcanak, ibre bir iniyor bi yükseliyor. Yoksa ver kurtul herkes ister, ama kebabistan ülkesinde biraz zor bi durum genel itibari ile.

Bir de sporla çok geç tanışıyoruz. Beden eğitimi derslerini sevdirememişler ters taklalarla

0|0
    0|0
  • kadinlar bu zamanlarda erkeklere göre cok daha zayif köylerde eski adetlerden kalma kadinlar erkeklerden siman olabilir ama bu devirde asil erkekler kilo veremiyor kadinlarin spordan ciktigi yok

0|0
    0|0
    • burada olay fiziki anlamda şişmanlık değil, "algıda" şişmanlık... o bahsettiğin kadınlar, tığ gibi bile olsa, onlara göre mutlaka vereceği kilo vardır... kadınlar "kafalarında" şu şişmanlık olayını çözemiyorlar bir türlü...

• hmm orda haklisin takinti dielim ozaman ona ;)

• 1.79 boyum 68 kilom var fakat gel gorki harbiden 4 kilo fazla var yani:)ama takmıyorum ya istesemde takamıyorum yani bi yere gittiğimde yok ben diyetteyim ya hıyar yicem diyemiyorum yemek yemeyi seviyorum 4 kiloyuda kafama takıçak değilim ama bunun nedeni aslında dergiler tvler..çünkü en azından bir kılıp bile izlediğimizde hatunların vücudu nerdeyse 90 60 90a yakın oluyor eee bayanlarda hırs yapıyor ve 1 kiloyu bile kafaya takıyor

1|0
    0|0
  • ben diyebiliyorum benim kilom iyi diye. yemeyi cook seviyorum ancak sporuma da dikkat ediyorum boylece hafif de olsa dengelemis oluyorum sanirim. ama evet bu takintisiolan kizlar cook gordum. kiz 0 beden biara oylesine konu olsun diye kilo mu aldin ya demistim demeseydim keske ya. kiz zaten 0beden bide komplekslere giriyor ya ;D

0|0
    0|0
  • Mükemmelim

0|0
    1|0
  • kilo fazlalığım yok

0|0
    1|1
  • bence ben süperim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Çünkü Türk kadını beslenme alışkanlıklarını değiştiremiyor. Birçoğu da bilgisiz.

0|0
    0|0
Yükleniyor...