Bu kitap böyle birine ait olabilir mi ?

Sahafları dolaşıp ikinci el kitap almayı severim.

Kitabı elime alır sayfalarını karıştırırım . Birkaç cümle okurum alırım veya almam .

Eski olması tercihimdir. Böyle birkaç kitap aldım yakın zamanda.

Kitabın iç kapağında ,Afra 2008 yazıyordu.

Afra ...

Kitabı aldığında sanırım 21 yaşındaydı . Saçları uzun ve siyahtı . Tırnakları bakımlıydı ve sayısız ojesinden hiçbirini sürmemişti.

Benim gibi tavan arasında oturuyordu evi sıcaktı ve farklı olarak perdeleri sigara dumanından sararmamıştı. Ama yine de ara sıra sigara içtiği oluyordu.

Siyah çay yerine bitki çayı sevdiğini düşünüyorum. Üzerinde küpkek resmi olan kupa kullanıyordu.

Babası ölmüş ,annesi sinir hastasıydı ve okumak içinevden uzak bir yeri tercih etmişti. . Eroin bağımlısı bir abisi vardı.

Bu kitabı hafta sonu almıştı . Yağmurlu bir gündü ve yanında şemsiyesi olmadığı için yakınlardaki kitapçıya girmişti. İşte tam bu sırada aldı bu kitabı. Evet evet böyle olmalı .

Biraz önce annesi ile telefonda görüşüp tartışmış olmalıki canı sıkkındı kitabı alırken .

Eve geldi. Elleri üşümüştü ,herzamanki gibi papatya çayından demledi . Normalde düzenli bir kız olmasına rağmen canı sıkkın olduğu için üstünü çıkartıp koltukların üzerine attı.

Çayını aldı, birde ihtiyaç duyduğunda içmek için sakladığı paketi çıkardı kitaplarının arasından , sigarasını yaktı.

Pencerenin karşısına geçip okumaya başladı yağmura karşı .

Nabzını hissedebiliyorum Afra .

Hava kararıyor ve sen cümlelerin altını göz kaleminle çiziyorsun. Saat 18:05

Yalnız olduğun geçiyor aklından .

Aynı satırları okuyoruz.

Sen bir sigara daha yakıyorsun ben öksürüyorum.

Biliyormusun yalnızlık hasta ediyor adamı.

Dudakların çok güzel görünüyor .

Duyuyormuş gibi ısırıyorsun onları .

Duş almak için kalkıyorsun

Saçlarının kokusunu hissetmeden önce bırakıyorum okumayı .

0|0
126

En İyi Kız Görüşü

• Tebessüm ettiren ve bazı şeyleri anımsatan bu metin için teşekkür ederim.

Çok isabetli ve kararında bir atış oldu, ne yalan söyleyeyim beni bile hüzne boğdu. Beni. Ben...

Günün en az hareketli olan saatlerinden biriydi. Geceyi sabaha bağlayan ya da sabahın geceyle birleştiği o an. Inzivaya çekilen insanlar... Horlayanlar... Sevişenler... Eski fotoğraflara bakıp gözyaşlarına hakim olamayanlar... Bir ölümü ardında bırakıp sindiremeyenler... Ve belki uyku sorunu çeken birkaç kişi...

Sadece onların olduğu bi' zamanda, en ücra, en gizli ve az girilen yerdeydi. Küvette. Ölümü bekliyordu ama gelmeyeceğinden de emindi. Sadece güzel karşılamak istiyordu.

Önce o el değmiş ve burun direğini sızlatan kokuya sahip saçlarını kesti. Gözlerinden akan yaşlar, rimelini de akıtıyordu. Ağlayınca gözlerinin kahvesi daha da açılırdı. Yeşil gibi değildi ama kahverengi de değildi gözleri. Hüzün kokuyordu bakışları. Hikayesini gözlerinden okumak mümkündü.

Sonra başı döndü. En son hatırladığı her yerin karardığı oldu. Işıkları mı kapatmışlardı? Yoksa gecenin kendisi miydi onu içine çeken? Bunu anlayacak kadar bilinci yerinde değildi. Düştü.

Sonrası yok. Öldü.

Ölmeden şu çalıyordu : http://www.youtube.com/watch?v=mDlN99b0EBs

0|2
    0|1

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 11

• O değilde sahaflar kaç lira veriyor acaba eski kitaplara?

0|1
    0|0
  • büyülendim ve sırf bu duyguyu yaşayabilmek için kitaplarımı sahaftan almaya karar verdim.. yaşattığın güzellik için teşekkür ederim..

0|1
    0|0
  • harikasın

son bölümden bayıldım

öküsürk hakkında

biliyormusun yalnızlık hasta ediyor insanı diye

çok dışı

aynı konu dokunursun gene okurum - o kadar samimi.

P.S. Bi tek baba ölmüş, anna sinir hastası ve abisi eroin olan 21 yaşındaki kızı için vakit yok okumak.

0|0
    0|0
  • güzel br kitaba benziyor

0|0
    0|0
  • şahane. kitabın adı nedir?

0|0
    0|0
  • hayal gücüne hayran kaldım çok kitap okuyorsun galiba :) 2.el candır :)

0|0
    0|0
  • wuuu hayal gücüne ve ruh tınına hayran kaldımm..

0|0
    0|0
  • Seni sevdim :)

0|0
    0|1
  • Büyüleyici...

0|0
    0|0
  • anlamadığım başlıkla sorunun arasındaki benzerlik ne yani bu başlık bu sorunun gibi değil.

ama merak ettim bu kitapta yazanlar mı yoksa kitabın içine daha önce okuyanın yazdıklarımı

kitabın adı ne?

0|0
    0|1
  • abi çok iyi yaaa :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Olm benimdi la o kitap. Afra da soyadım artistlik olsun diye yazdıydım. Çayı demle severim. Parmaklarımda siyah tüyler var.

3|1
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • agır geldi

0|0
    0|0
  • çok kitap okuyorsun adamım

0|0
    0|0
  • Yazar ve kitap adı verir misin

0|0
    0|0
  • Bence afra kitapcıdan kitabı aldı eve gitti kitabı açıp afra yazdı 2 dk sonra kalpkrizi geçirip öldü :O

0|0
    0|0
Yükleniyor...