Insanları dizginleyen dinler mi ? siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ?

bugün düşündümde ben ateist olsam her türlü kötülüğü yaparım diye düşünüyorum sonuçta hesap vereceğin bir şeye inanmıyorsun , yanacaksın diyen yok.. gibi gibi.

en çok saygı duyduğum insanlardan birisi de aslında ateistlerdir niye diye sorarsanız hesap vereceğine inanmasa da iyilik yapanları ve çoğu müselamndan daha iyiler işte ben buna hayret ediyorum. çoğu müslüman iyilik yapmasınnı nedeni ahirette alacağı hakkından dolayı ama ateist buna inanmadığı ve karşılığını isteyerek iyilik yaptığı için.

peki ya sizin kötü huylarınızı dizginleyen din seçiminiz mi ? lütfen realist cevaplar verin yok ateist olsam da iiyi olurdum gibi gibi masal üretmeyin akşam akşam..

0|0
34

En İyi Erkek Görüşü

• Nerden biliyorsun kardeşim ? Yani Müslümanların sırf iyi olduklarından, merhametli olduklarından yapmadığı ne malum ? Neden bu genelleme ? Ayrıca bir Allah'tan korkmak neden tekzip konusu olsun ? Niye böyle adamlar aşağılansın ? Yok ateistler hesap vereceği olmadığı halde iyilik yapıyormuş da Müslümanlar takiye yapıyorlarmış. Ateist hesap vereceğim yok deyince yok oluyor yani ? Ahirette ateistlerin başına gelecekleri okuyorum da, vallahi geçmiş olsun canım şimdiden.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 3

• Vicdan ve erdem sahibi olan her insan iyilik yapar.Bunun farkında olup empati kurabilmek de fazlasıyla önemlidir.Bugün geçmişe baktığımızda tekbir sesleriyle kafa kesip otel yakanlarında dini vardı.Din insanın oyuncağıdır;Kimi dürtülerini korkarak kontrol eder, kimi yaptığı şeyleri din adı altında kutsayarak vicdanını rahatlatır.Akıl, vicdan ve empati insanlığı medeniyetin son zirvesine kadar götürebilecek değerlerdir.

0|0
    0|0
  • daha çok insanın vicdanında bitiyor iş bana kalırsa ama dinin önemide var tabi zaten mantıklı düşünen her kişi kötülük yapmayı çok tercih etmez .

0|0
    0|0
  • hayatta cevap veren olmaz ben hariç :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Benim dinim yok, ne kimsenin etek boyuna ne de taktığı türbana musallat oluyorum. Ne din adına savaş açıp, ne oruç tutmayanları bıçaklıyorum.

0|0
    0|0
  • kötü huylarımı dizginlemek için ya da iyi huylarımın pekişmesi için ne dinlerin vaatlerine ihtiyaç duyuyorum ne de tanrının vereceği cezadan korkuyorum. ben sadece aslolan - yani yaşadığımız bu dünyada erdemli insan olma taraftarıyım ve kötü huylarımdan beni alıkoyan ise vicdanım.

0|0
    0|0
  • bunun dinle ne alakası var senin vicdanınla ilgili bu

0|0
    0|0
Yükleniyor...