Kapat

Evlendikten sonra kadının eşinin soyadını taşımamak istemesi normal mi?

Arkadaşlar şu an Esra Erol'u izliyorum da yok kadın evlenince eşinin soyadını almak zorunda değil vs vs yok yasalaştı o bu şu diye bir konu tartışılıyor. Bir bayanın evlendikten sonra eşinin soyadını alması veya almaması normal ya da anormal mi ? Ben şahsen kızlık soyadımla eşimin soyadını bir kullanırım. Peki ya siz?

0|0
15|15

En İyi Kız Görüşü

• Normal. Herkes istediğini yapabilmeli.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 15

• Ataerkil toplumlarda bu tarz yenilikler pek normal karşılanmaz.

Bunu kabul edecek, hoş karşılayacak erkek azdır diye düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • bak bakalım türkiyede kaç milyon çift var, inan 900 çift varsa içlerinden, 5 dengesizi 2 soy isim kullanıyodur, geriye kalan 895 kişi noluyo peki, sen onlardan yüksekmisin.? yahu kıla tüye takılmayın bak bu sorunlar yüzünden evlilikler daha başlamadan bitiyo, adamın damarına basma, derki daha şimdiden soy isim kavgas yapıyo ben bunla baş edemem der, kala kalırsın ortada, soy ismini kabul edecek erkek beklersin :D

1|0
    0|0
  • yaa eski köye yeni adet getirmeyin. insanlar gittikçe saçmalamaya başladı artık. hayır yani eşim benim soyadımı kullansa nolur kullanmasa nolur ona madalyamı takacaklar. kimliğinde zaten kızlık soyadı yazıyo ha önde yazmış ha arkasında yaww her sorunu çözdüdük de soyadımı kaldı yaa Atam boşuna uğraşmış bu millete iyilik etmek için yazık yazık... halimize acıyorum artık..

1|0
    0|0
  • karım nasıl dilerse ben ona saygı gösteririm altı üstü bir soyad karımımı üzecem bu konuda yani saçma bana göre

2|0
    0|0
  • yani annen taşımış, anneden önce ninen/ananne taşımış...

neyin tartışması oluyor şimdi ben bunu anlayamıyorum.iki soy isimi bir anda taşıma diye bir olay yok diye biliyorum ayrıca yani hem kızlık soyismi hemde yeni evlendiği kişininki..

1|0
    0|0
  • genelde ünlü isimler bunu tercih ediyor.isimlerinin marka oldugunu düşünerek..normal kadında istemeyebilir...

1|0
    0|0
  • soyadımı taşımasın..beni kalbinde taşısın yeter

1|0
    0|0
  • Soyad verme olayi hep bana sacma gelir. Malsin, seni zilyedligime gecirdim demek gibi.

1|0
    0|0
  • o zaman evlenmeden sevişmeye devam etmek gerekir bence

1|0
    0|0
  • Kavga çıkar :)))

Benim soyadımı taşıcak arkadaş :)

1|0
    0|0
  • normal

1|0
    0|0
  • ben de karımın soyadını kullanacam.

1|0
    0|0
  • eşinin soyadını istememsi anormal ama kendi soyadını da taşıak istemesi doğal

1|0
    0|0
  • soyadımı taşımasını isterim

1|0
    0|0
  • normal.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• normal tabiki herkes istediğini yapabilmeli

1|0
    0|0
  • tabiki kadının kızlık soyadını kullanmak istemesi normal.. :) ama ben kullanmayı düşünmüyorum zaten iki ismim var.. kendi soyadım kocamın soyadı çok uzun olur.. hem de nasıl olsa çocuklarıma falan geçmeyecek kullanmayı düşünmüyorum..

1|0
    0|0
  • Büyütülecek bir durum değil aslında bakalım.

1|0
    0|0
  • Bence her türlüsü normal. Tercih meselesi. Saygı duymak lazım. Eşler arasında sorun teşkil ediyorsa bu durum kişiler arasında konuşarak bir çözüm bulunur. Abartılacak ya da büyük problem niteliği taşıyabilecek bir konu değil.

1|0
    0|0
  • Tabikide değil. Ben bunu kabul etmiyorum. Onun syadını taşımak ne büyük gurur. Bundan mahrum olmak istemezdim heralde

1|0
    0|0
  • ben taşımak isterdim

1|0
    0|0
  • Ben kendi soyadımı kullanırım ona yada ailesine aitlik erkek üstünlüğü Ataerkillik hissi bırakıyor hos değil..

1|0
    0|0
  • ben eşimin soyadını almak isterim ama tercih meselesi tabi ki normal

1|0
    0|0
  • babamın soyadını ömür boyu taşımak beni onurlandırı şahsen

1|0
    0|0
  • alırım sorun değil

1|0
    0|0
  • eşimin soyadını kullanırım bundanda gocunmam