Sizce insan kainatın neyidir, konumu nedir?

Beşer(insan) bir taraftan arzın (dünyanın)şifası iken, diğer taraftan (dünyanın)ölümünü intaç eden (ölümüne, kıyametine sebep olan) bir zehirdir.

Bediüzzaman Said Nursi

insan yeri geldiğinde şifa olabildiği gibi yeri geldiğinde zehir olabilirmi?

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Çevrene bakasana dostum nükleer silahlar kimyasal silahlar çevre katliyamları insan katliyamları hayvan katliyamları ve en kötüsünü 2016 da tüm evrenin düzeni değişeçek bir olay olucak yağmur ormanlarını kesecekler brezilyada sen bana desene biz ilaç olabilirmiyiz kıyameti bu gidişle biz getiricez şuna bak bir azon tabakası nasıl bir delindiyse Rusyada olan göktaşı oneyin habercisi biliyormusun azon tabakasının zayıfladığın dayir bir işaret sana insanlardan bahsedem tecavüzcü sapık hırsız yalancı dolandırıcı sen bana desene bizden ilaç olurmu ? bu insanlar yüzünden ben kendi insalığımdan utanıyorum

0|1
    0|0
    • Yazdılarına katılıyorum.teşekkür ederim.fakat kıyamet konusuna gelirsek.kıyametin kopmasına bir sebeb lazım.Allah zaten kıyametin insanların çirkefliği yüzünden kopacağını biliyordu.buyüzden kıyametin kopacağını bildirmiştir.insnalar zıvanadna çıkar,ve Allah tabiatteki ordularını hizmete sunar deprem,seller,ve köktaşlarıyla birlikte savaşlar,kıyametin oluşumuna büyüks ebeblerdir.Ama Allah dilemedend ekopmaz.bu konudaki görüşümü belirtmek istedim

• bak biz sadece Evreni maf edicez Allah'sa kıyametin surunu üfletip Tüm İnsanlar ölücek dirilicek hesap sorulucak ve Allah Azraile Meleklerinin canını almasını söyleyecek en son Allah ve Azrail kalıcak Allah Azraile kendini canınıda almasını buyurucak bunları eklemek istedim

• şimdi daha iyi anladım teşekkür ediyorum

Kızlar Ne Diyor 1

• Evet olabiliyor ne yazık ki.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Tabiki insan hem yararı hem zararı olan bir varlıktır hem sevap işleyen hem günah işleyen hem hata yapan hem doğru yapan yani cevabım evet olabilir

0|1
    0|0
  • Kocaman bir kumsalda kum tanesi kadar bir parçasıdır.

0|1
    0|0
  • fiskiyesi :D

0|1
    0|0
  • Aynasıdır

0|1
    0|0
Yükleniyor...