Bugün Kardeş Ülke Azerbaycan'ın Sovyet İşgalinden Kurtuluş Yıldönümü

Kardeş Azerbaycan'ımızın sovyet işgalinden kurtuluş günü kutlu olsun.

18 Ekim 1991

Bir kere yükselen bayrak bir daha inmez!

Sen bizimsin, bizimsin durdukça vücutta can; yaşa, yaşa, çok yaşa, ey şanlı Azerbaycan!

- Mehmed Emin Resulzade

Sizin bugün hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

0|0
2|5

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 1

• ben bir aylıkken olmuş bu olay

0|1
    0|0
    • ıkı aylıkken ('.')

• ne denir ki..

• Adamda pkk şakşakçılığı var, diğer dinlerle diyalog saçmalığı var...

Hainlikte çağ açmış :D

Erkekler Ne Diyor 5

• "sovyet işgalinden kurtuluşu" mu? yazdığını gören sanki sscb döneminde kötü durumdalar ve şimdi sıçrama yapmışlar sanır.

0|1
    0|1
    • Ahh evet bak ben ne demiştim:

"Senin gibi yeşil komünistlerden kurtulduk şimdi, az sonra kızıl komünistler gelir; Azerbaycana laf eder, Sovyetleri savunur."

Dediğim tuttu bak.

Azerbaycan da bağımsız bir devlet olma hakkına sahiptir.

• milliyetçiliğin hüküm sürdüğü durumda bile ulusların kendi kaderini tayin hakkını savunuyorsan bugün kürtlerin ayrılma talebine neden sıcak bakmıyorsun? onlar da milliyetçilik yapıyor şu an.

• Azerbaycan'ın bağımsız olma talebiyle, Kürtler'in ayrılma talebi aynı şey değil.

Azerbaycan diye bir devlet vardı, Ruslar geldiler tanklarıyla tüfekleriyle yerleştiler,her ne kadar kağıt üzerinde refah ile yaşasalarda, sokağa çıkıp "Ermeniler dışarı" diye bağırdıklarında katliama uğradılar.. 137 azeri öldü, 800 kadarı yaralandı.

SSCB'nin faşist politikalarını Türk devleti Kürtlere uygulasaydı, bugün bütün kürtler Tıpkı APO gibi yalvarırlardı..

• Azerbeycan halkı SSCB yönetiminden memnundu, sen ve senin gibi amerikan köpekler, kurtulmadınız ABD'nin eliyle dağıttınız Sovyetleri. Anadilde eğitim hakkı da vardı kendi meclisleri de bayrakları da Azerilerin. Köpek sürüleri sizi. O günler yeniden gelecek ne kadar karşı koysanız da sizi yok ede ede ulaşacağız o güne. Bir de diyor ki, onların ülkesi vardı da Rusya işgal etti. Azeriler ve Türkler Orta Asya'dan bu topraklara geldiğinde Rus Hanlıkları vardı her yerinde kuzeyin. Sen dağdan gelip bağdakini kovuyorsun, hayırdır sana?

0|0
    1|2
  • İki ülke tek millet her zaman azerbaycanlı kardeşlerimizin yanındayız

0|1
    0|0
  • Gerçekten güzel bir gün kesinlikle.

0|0
    0|0
  • Kardeşmi arkamızdan vurdular osmanlı zamanında bunlar bizi

0|0
    0|2
    • Senin o çok sevdiğin Araplardan iyidir.

• Yürü git şeriatçı mısın nesin!

Senin gibi yeşil komünistlerden kurtulduk şimdi, az sonra kızıl komünistler gelir; Azerbaycana laf eder, Sovyetleri savunur.

• Senin nasıl bir kafa yapın varsa artık

Yükleniyor...