Evinizin de içinde bulunduğu arsanızı merkeze taşınmak uğruna satar mıydınız ?

Arkadaşlar babadan kalma 1000 metrekarelik arsa var ve evim de bu arsanın içinde burada yaşıyorum. Ama burayı satıp merkeze yerleşmeyi düşünüyorum. Evin dışında kalan kısma 6 apartman sığabilir. 450bin liraya alıcıları var. Siz olsanız bu arsanızı satıp merkezde bir daireye taşınırdınız yoksa baba toprağı deyip kalıcı mı olurdunuz ? Sorum dışında her türlü yorum ve fikirlerinize açığım

0|0
7|5

En İyi Kız Görüşü

• satmazdım ama merkezde yaşamak isterdim ya da küçük bir bölümünü satardım

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• satma mütehayite verilmiyor mu? 7-8 daire alırsın en az. birini satar diğerlerini kira oh mis. o tarz imar gelmediyse bile gelir bence zarar etme 3-5 sene için

0|1
    0|1
    • 3 alıcıdan 2si müteahhit. onlar da bu dediğini yapmak için alıcı sanırım. Ama şöyle bir durum var bu arsanın üzerine 5 kattan fazla apartman yapmak yasak. Yani en fazla 5 kat.

• tamam 5 apartmandan 25 daire. en az 5 daire vermesi lazım en az. böyle anlaşman senin için daha iyi olur para vermesi yerine.

• satmazdım ..merkeze taşınmak istersem de taşınırdım ama ...sonuçta arsada senin yaşamda ne istiyorsan onu yap

0|0
    0|0
  • bence satmayın.baba toprağı..diye düşünüyorum..şehir hayatı,apartman,kalabalık iyi değil yaa

0|1
    0|0
    • 1 yıl apartmanda kaldım şehir dışında çalışıyordum. Normal evimden daha da iyi zaman geçirmiştim gerçekten. Yada genele yaymamak lazım sizin dediğinizi :)

• mantıklı tabi.hakkınızda hayırlısı olsun o zaman..:)

• Teşekkür ederim

• Arsanın küçük bir kısmına dokunmazdım nede olsa baba toprağı..

Merkezde oturduğunda biraz kafa dinlemek istediğinde, kalabileceğin başka bir evinin olması güzel olurdu..

Geri kalan kısmı satar, merkezde daha iyi bir daire alırdım..

0|0
    0|0
    • Evet zaten bu bölünmüş hali. Böldüğüm kısımda da evim var orayı satmıyorum. Hemfikir çıktık bu konuda :)

• Aynen öyle. Evin olmasıda size bir gelir sağlar. Kiraya verirsiniz kiracı alırsınız falan..

Yani mesleğiniz zorluğu olacak. Hele ki ileride evlilik gibi işlere girerseniz maddi sıkıntılar çekebilirsiniz. Bu yüzden ileriyi düşünmenizi tavsiye ederim..

Şimdiden hayırlı olsun..

• Çok teşekkür ederim yorumun için.

• satarım tez elden 500 e sat düz hesap olsun

0|1
    0|0
    • ileride daha da modernleşecek satma pişman olursun diyenler çok var yinede satmalı mıyım

• sat ya merkezi orayamı taşıcaklarmış

• Aklımı bulandıran çok kişi oldugu için karar veremiyorum :) Haklısın ama ne kadar gelişebilir ki

• Satip merkeze yerlesirdim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• babadan kalan toprak satılır mı ?

0|0
    0|0
    • Nedir bu konuda fikrin ?

• bana kalırsa satma. zor sıkıntılı zamanında faydasını görürsün belki.

• yasadigin yerden memnun degilsen sat ama apartman hayati nustakil ev gibi olmaz iyi dusun

0|0
    0|0
    • Bir süre apartmanda yaşadığım için pek olumsuz bakmıyorum. üst kattaki cocukların gümletmeleri hariç :)

• tamamda o arsa omurluktur coluguna cocuguna kalir yatirim olur apartman dairesi gecicidir bilesin

• 5-6 sene bekle sonra en karlı bıcımde sat calısmana da gerek kalmaz geçinirsin o parayla

0|0
    0|0
    • Cevremdekiler gibi konustun :)

• Satılır

0|0
    0|0
  • Babayla falan alakası yok 1 dönüm arazi ileride çok iyi iş yapabilir. Ben olsam satmazdım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...