Gözünüzün önünde yaşanan, darp, saldırı yada kapkaç olayına müdahale eder miydiniz?

Gözünüzün önünde yaşanan, darp, saldırı yada kapkaç olayına müdahale eder miydiniz?

Gazetelerde tv,de ve ınt platformlarında, çokça rastladığımız haberler , saldırıya uğrayan bir kadın , yoldan geçerken sadece bakan insanlar , bıçaklanan bir adam kaçışan topluluklar ..

Sizde aynı tutumlardan birini sergilermiydiniz ? Gerekçeniz kendinizce ne olurdu ?

0|0
1017

En İyi Erkek Görüşü

• Elimde olup da etmezsem eğer onlardan pek farkım kalacağını sanmıyorum. Bence yapılan bir kötülüğe seyirci kalmak onu yapanlara katılmak kadar kötüdür. İşte bu bana dokunmayan yılan bin yaşasıncılıktan geliyor zaten bir sürü şey. Bu yüzden etliye sütlüye karışmayan insan makbul insan falan değildir. Duyarsız, çıkarcı ve acımasız insandır bence. Sorsan herkes haktan yana, ama hakkı yenenden yana olan yok. Hakkı bir şekilde zorbalıkla, kaba kuvvetle ve tehditle ele geçirenden yana herkes.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 16

• her daim...öldürülceğimi bilsem zayıf olana her zaman yardım ederim..

1|0
    0|0
  • Malesef toplumda karakola düştün mü yanarsın düşüncesi var. Haksızda değiller. Olayı gördünmü gördüm dersin suçlu nerden bulursa evinin adresini öğrenir gelir kapına dayanır. Suça maruz kalan kişi aradan sıyrılır olay sende patlar vs... Yani resmi işlerin uzaması ve bana göre adalet olmadığı için bu ülkede kimse birbirine karışmak istemiyor.

1|0
    0|0
    • +1 Sucludan cok sahidi sorgulama, bizden baska ülkede yok :/ Haksizlar dalsinlar, müdahale etsinler... nasil diyebilir insan bu durumda hakli olarak malesef maleseeeff :/

• Evine hırsız girse,yakalayıp dövsen hırsız sana dava açabiliyor. Önce elinde bişey olduğunu ispatlaman gerekiyormuş. Böyle salak saçma şeyler varken bu memlekette her şey yaşanır ama en ufak bi durumda artık ben polisi arıyorum. Polis te ihbar geldiği için mecbur bakmak zorunda.

• Kendi hayatımı tehlikeye atacak bir vaziyet varsa yani bıçak, silah. Eğer yoksa adamda diş geçirebileceğim biriyse müdahale ederim, yok eğer değilse ama hantal, yavaş birşeyse cebimden zor anlar için sakladığım biber gazımı çıkarıp sıkarım yüzüne. :D

2|0
    0|0
    • +1 Öff cayir cayir yakar

• Gercekten dogru tasimak lazim , bir cesit bireysel silahlanma yöntemi , biber gazi alalim almayanlara aldiralim , (: en azindan aval aval bakmak yerine kolumuzu kaldirmak suretiyle bir yardimda bulunmus oluruz kiii belkide bu birinin hayatini kurtarmaya neden teskil edecek ..

• Haklısın...

• Orda öyle bakmayanlardan olacağım kesin illaki bir şey yaparım hele hele kadına şiddet varsa özellikle önce polisi ararım gelsinler diye bu esnada artık ne olacaksa olsun, zaten bunu yapanlar genellikle kendi ezikliğini anca gücü yettiğine zayıflardan çıkaran insanlardır. Genelde kadına şiddet konusunad durdum ama diğer durumda da mutlaka bir şeyler yapardım

1|0
    0|0
    • +1 en azindan polisi cagirmayi insani bir görev sayiyorsun ,

• zaten ordaki izleyenler için tamam korkuyor olabilirsin, adamın silahı olabilir ama durup gülerek izlemek nedir? bari polisi çağır bir şey yap öyle durup izlemenin hiç bir açıklaması yok bence

• Toplumun tepkisizliği bu hale getirdi bizi zaten.o kadar vurdumduymaz olduk ki bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın felsefe olmuş.Kalitemiz diplerde.

1|0
    0|0
  • etmezdim..insanları sevmiyorum..

1|0
    1|1
  • bıçaklama vs durumuna asla müdehale etmem

darp olayına gelince

cok kişiye karşı tek bir adam darp oluyorsa ayırmaya çalışırım

yine de kavgaya girmem

kadın erkek darp durumu varsa yine karışmam, kadın yardım istiyorsa ancak o zaman adama müdehale ederim

direk dalacağım durumlar ise olayın baştan sonra hakimi olduğum

birinin haklı olduğundan emin oldugum durumlarda haklı olan darp oluyorsa direk dalarım

0|0
    0|0
  • ederım ve ettım

1|0
    0|0
    • +1 Ne cesit bir olaydi bahsedermisiniz ?

• Off :/ Gecmis olsun .. Bireysel saldiriya maruz kalmak öfkeyi hat safhaya cikariyor hakikaten ..

• sorma adamı az daha oldurecektım zor aldılar elımden hele kı soz konusu kardesım olunca

• bu soruyu bende çok düşünmüşümdür..benim başıma gelen bir durum yok ama yakın çevrem de olan bir durum beni düşndürür..Vakti zamanında bir arkadaş bu gibi durumla karşılaşıp yardım etmek ister.. hayatına mal olur..zor bir durum

1|0
    0|0
  • duruma bagli, basa cikabilecegim bir sey varsa mudahale ederim polisi arayip, ancak silah vb gorduysem once polisi arar sonra dikkat dagitirim, direkt ustlerine gitmem kimsenin. o an durum daha da vahimlesebilir cunku.

1|0
    0|0
  • Elinde yada belinde silah bıçak tarzı birşey varsa yapamam kendimi tehlikeye atamam

ama eleman boş olduğunu anlayım atlarım üstüne

0|0
    0|0
  • etmez isem ayıp olur

0|0
    0|0
  • gücüm yeterse

0|0
    0|0
  • insansam ederım

0|0
    0|0
  • Benim elime bakan insanlar olduğu suretle başkaları için hayatımı tehlikeye atamam.

0|0
    0|0
  • insan evladı olan herkes müdahale etmeli

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Böyle bir duruma sadece seyirci kalmak insanlık suçudur bence , en kötü ihtimalle polis çağırırsın .Tabi saldırganın elinde tabanca varsa bu da düşündürür insanı eyleme geçmesinde ...

1|0
    0|0
  • Geçen senelerde şahit oldum ve müdahele ettim.

1|0
    0|0
  • korkabilirim yalan sölemiym

1|0
    0|0
  • Etmem korkarım..

0|0
    0|0
  • herkes kendi başının çağresine baksın

0|1
    1|0
  • Müdahile ederim mutlaka