Kadınlar sadece güzel olmakla istedikleri her şeyi elde edebileceğini mi sanıyor?

Kadınların sadece güzel olmakla istediklerini elde edebileceklerini sandıkları bir kültür yarattık. Bu devasa kozmetik sektörü, estetik operasyonlar, saç bakımı, binbir çeşit kıyafet ayakkabı, televizyondaki yarışma ve şov programlarında kadınların et parçası gibi sergilenmesi, kliplerde bir tarafını açmayan kadın şarkıcı kalmaması vs.vs... Daha çocukken bile anneler kızlarını "prenses" muamelesiyle yetiştiriyor. Kadının bu dünyadaki tek varoluş amacı sanki güzel olmakmış gibi dayatılıyor. Hal böyle olunca da güzel kadın istediği herşeyi hak ettiğini sanıyor. Güzel olmayan kadın ise bunu kompleks haline getirip depresyona giriyor.

Modern kültürün ve topumun erkekler üzerindeki dayatması ise bambaşka. Erkek dediğin atılgan olacak, bulabildiği kadar hatunu tabiri caize götüecek, affetmeyecek. Hatta aynı anda birden fazla kadını idare etmek prim yapıyor. Kız arkadaşı olmayan erkeği kadınlar bile itici buluyor. Anneler-babalar erkek çocuğu "benim aslan oğlum bugün hangi kızın canını yaktı" diye pohpohluyor. Erkek dediğin tabii atılgan olacak ama artık günümüzde bu durum yavşaklığa evrilmiş durumda. Bir de para mevzusu var, parası yoksa o erkek ölsün zaten. Gerekirse günde 12 saat eşşek gibi çalışsın, ama iş güç sahibi olsun, para kazansın ki bir kadını "hak edebilsin". Hoş o kadar iş stresinden sonra erkek eve geldiğinde bir kadına nasıl sevgi ve şefkat gösterecek orası meçhul. Erkeğin bilmem kaç bin maaşı olsun, evi olsun, arabası olsun, güvenilir olsun, çapkın olsun önemli değil hatta avantaj, kadın nasıl olsa ben o odunu yontar adam ederim türküsünü tutturmuş gidiyor, karizmatik olsun, şu olsun bu olsun, erkek her bir bok olsun, amaaaa kadın sadece güzel olsun yeter.

İşte bu yüzden artık kadınlar bomboş, adam gibi adam yok, işte bu yüzden aşk artık öldü, bakmayın buradaki sorularda bu kadar yakındıklarına, alan razı satan razı, herkes layığını buluyor ne de olsa.

Bu düzen bize ne kadar zarar veriyor farkında değil miyiz yoksa, farkında olup da görmezlikten mi geliyoruz. Ne diyorsunuz bu işe?

0|0
9|7

En İyi Erkek Görüşü

• Harika bir soru ve böylelerine rastlamak sevindirici. En ufak laf kalabalığı yok, saçmalık yok, kelime dansı yok, eleştiriler de yerinde.

Kadınların güzelliğe bu kadar kafa yormasının nedeni olarak, hem tarih öncesinden kalma bir miras, bir temel var, hem de bu devirdeki dayatmalara kolay teslim oluşları diyebilirim.

Bazılarımız inanmamakta ısrarcı ama insanlar bir zamanlar, hem de çok uzun bir zaman diliminde sürü halinde yaşardı, bir baskın erkek ve gözüne girmeye çalışan dişiler... Bildiğiniz harem ama sarayda değil, vahşi doğada. Dişiler birbirlerine üstünlük kurup erkeğin gözüne girip çocuk sahibi olmalıydı. Dişiler arası mücadeleyi, hırsı, çekememezliği hala yaşıyoruz. Bu bir kök, kuruması imkansıza yakın, sadece üste çıkan yaprak şekil değiştiriyor.

Çağımız bir tüketim çağı. Ürün satmak, pazarlamak çağı. Bunun için insanların zayıf noktalarının üstüne üstüne gidiyorlar. Korkutuyorlar, şunu kullanmazsan şu hastalığı olur, çirkin olursun, kimse sana bakmaz, dişini bu macunla fırçala yoksa ağzın kokar, kimse senle öpüşmez... Nemlendirici 100 faktörlü şu kremden kullan, şundan al bundan al... Çok da faydası olmayan şeylere milyonlar harcanıyor.

Profesör kılığına sokulmuş oyuncularla çekilen reklamlar o kadar etkili ki insanlar bu kozmetik sektörünün kölesi oldu, kozmetiğin o kadar da faydası yok, anti-aging vesaire... Pembe yalanlar.

İnsanlar, çevresindeki her şeyi "meta"ya çevirdi ve kendilerini de "meta" görür oldular. Özellikle de kadınlar, duygusal zaafları yüzünden buna daha çok teslim oluyorlar. Güzellik kompleksi olan kadınlar çok, bilgisizlik kompleksi olan kadın yok

0|1
    0|0
    • Konudaki benim de aklımdan geçen fakat değinmediğim boşlukları doldurmuşsun yerinde bir bakışla.

Erich Fromm okumuşluğun var mı? :)

• Burada ne kadar söylesek illa ki eksik olur, Fromm o boşlukları gayet vurucu şekilde doldurmuş zamanında, tüketim eksenli yabancılaşmanın kıvılcımlandığı II.Dünya Savaşı sonrası ABD'sinde yazdığı Sevme Sanatı, Umut Devrimi, Özgürlükten Kaçış gibi kitaplarını öneririm. O yıllardaki saptamalarının ve gidişe dair kaygılarının bugün aynen yerini koruması bana ilginç gelmiştir. 40-50'lerde ABD ve Avrupa'da başlayan yabancılaşma, 80-90'larda Türkiye'ye uğramış görünüyor, bunda da geriden gelmişiz :)

• Bilim insanlığı böyle bir şey işte. Geçmişten kalanlarla bugünü irdelerken geleceğe de ışık tutan tezler yaratabilmek meselesi

Kitapları not aldım. Teşekkürler

Kızlar Ne Diyor 9

• Kesinlikle çok doğru konulara parmak basmışsın .

güzellik tek başına kesinlikle yeterli değildir . Bir kadın güzelliğiyle ancak ergenleri kandırabilir, ki ergenlerin aklı beş karış havadadır zaten, mantık v.s bu tür şeylere takılmazlar, Ancak olgun ve zeki bir adam için öncelik kesinlikle zekadır . Evet ilk etapta kadının güzelliğinden zeki adam etkilenebilir, etkilenecektir de . Ancak ilişkinin bir iki ay sonrasında o zeki adam başka şeyler arayacaktır o kadında . Güzelliğinden başka sahip olduğu hiçbir şeyi yoksa o kadın tarihin tozlu sayfalarına gömülmeye mahkumdur. Çünkü kaliteli, kendini yetiştirmiş eğitimli kültürlü kısacası şu klas beylerimiz :) asla donanımsız cahil cühela bir kadını hayatına sokmaz . O yüzden ne diyoruz eğitim , eğitim ve yine eğitim :)

Evet donanımsız olarak bu zeki ve kültürlü adamların hayatlarında yer edinemeyen, sadece güzelliğine güvenen kadınlarımız bu sefer ; "kıroyum emme para ben de" tiplere kapak atacaktır :D bu kıroları %100 etkileyeceklerdir. Zaten bu kırolarda eğitim, kalite, kültür hak getire olduğundan, kadında böyle şeyler aramayacaktır. Dolgun bir kalça ve gögüsleriniz, uzun selülitsiz bacaklarınız, haa bir de bir adet büzüştürmüş dudaklarınızla fotonuz olsun yeter. Ancak güzelliğinizi yitidiğiniz anda saniyesinde tarihin tozlu sayfalarında yer edineceklerdir. Bir kadın güzelliğini belli bir yaştan sonra ne kadar önlem alırsa alsın yitirecektir bu gerçeği unutmamak lazım. Kadınlar hassas yapıya sahiptir çünkü. Bir derin üzüntü geçirmeleri bile yetiyor, o güzelim suratının çökmesi için.. Zaten 30undan sonra kadın istediği kadar estetik operasyon geçirsin dursun, kendini avutmaktan başka bir şeye yaramayacaktır;)

Kısacası eğitim şart diyorum . Eğitim sadece kadınlar için değil, erkekler içinde şart, Fakat ben özellikle kadınlara değinmek istedim. Çünkü nesilimizin 17-18 yaşında ki kızlarımızın hali gerçekten perişan. Eğitim kesinlikle ilgi alanları değil, tek ilgi alanları var güzellik katacak kozmetik araçları. Okumuyorlar sonra gidiyorlar ayının tekine kaçıyorlar, ondan sonra da boşanıp baba evine dönüyorlar perişan oluyorlar. O yüzden sadece kadınlara yönelik yazmak istedim ben :)

5|3
    0|0
    • Aynen o zeki kadinarayan beyfendi benim guzel kizdan etkilenirim ama onu taniyana kadar salak biseyse hemen kacarim guzellik sadece sex te faydali başka bir ise yaramiyo emin olun :)

• Guzellik tek basina yetmiyor. Kadin akilli ahlakli egitimlide olmali. Kendi bir iste calismasi lazim kendi ayaklati uzerinde dikilmeli. Guzellik gelip gecici insanliknkalici karakter ahlak. Buna onem verilse hersey daha iyi olacak. Malesef erkeklerinizde sadeece disa bakiyo pakete ambalajda daha neler var goremiyor. Bu yuzden kesinlikle herkes layigini buluyo. Bulan kiymet bilmiyo bilende bulamiyo. Buda boyle

0|1
    0|0
  • Dediklerin çok doğru fakat genelleme yapmamak lazim.. En guzelim diye heryerde avantajim var dye düşünmüyorum.. Hem sevgilisi olmayan erkek bana daha bir çekici geliyor çnkü bu zamanda

Böyle bir erkek bulmak çok zor.. Nadirlee yani.. Ama bende 12saat boyunca eşşek gibi çalisiyprum.. Okullarda, işyerlerinde güzellik yetmiyor bir işte başarili olmak istiyorsan akıl da lazim eşek gibi çalişmak ta lazim. Hayatın düzeni böyle çaba göstermek lazim..

0|1
    0|0
  • Aylardan beri gördüğüm en iyi sorulardan tespitler çok doğru.Karakterin işe yaramadığı bir devirdeyiz.Öyle güzel anlatmışsın ki üstüne söyleyecek söz bulamadım.5* verir kaçarım.

0|1
    0|0
  • güzelliğin yanında ahlak ve zekada olmalı bence

peki ben sana sorayım senin istediğin düzen nasıl

0|0
    0|0
    • İnsanın kendine, öbür insanlara ve doğaya yabancılaşmadığı, maddi manevi herşeyi tüketme ve herşeye sahip olma hırsıyla ömrünü harcamadığı, kendini diğer insanlara ve topluma kabul ettirmek uğruna çoğunluğun dümen suyuna gitmediği, doymak bilmez egosunu doyurmak uğruna kendisinin de dahil olduğu yozlaşmış güruhla sidik yarışına girip saçmasalak şebekliklerin peşinden koşmadığı, kavramların içinin boşaltılmadığı bir düzen.

• hmm güzel

• sadece şunu söleyebilirim bu konuda;gözlemlediğim kadarıyla güzel olan kadınların özgüveni yerinde oluyo

0|0
    0|0
  • geçmiş zamanın olgularını örnek ile açıklayıp yeniye uyarlamışsın.

yani sen sen ol olmayan hipotezler ile yansıtma mekanizmana sığınma

0|0
    1|1
    • Profilinde

"hopsss!zavallı loser ucuz boxerını yukarıdaki için indirmeye kalk.

çirkinler profilimden kayarak inin sırayla sırayla"

yazan kadın bana hipotez mipotez deyip aklınca ders vermeye kalkamaz, kalkarsa da tarafımdan ciddiye alınmaz.

• Sanmak ile öyle olmak arasında fark büyük

Biri olur diğeri baka kalıp çirkefleşir hadi şimdi tıpış

Birgün sindirirsin yazdıklarımı

O da belki...

• Bir de narsistik kişilik bozukluğu emareleri, süper. Başarılar.

• yoo bn zekiyim tatlıyım onlar daha avntjD:

0|0
    1|1
  • yoo ben öyle bişey sanmıyorum ama güzellik de önemli tabi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• evet bence en azından bir kısım öyle zannediyor ama buna en çok katkıda bulunan abaza hemcinslerimiz de var... yıllardır güzel ve seksi olan kızlar pofpoflandı bu ülkede, kadın bedeni artık bir cinsel obje haline geldi, işin kötü tarafı bunu bazı kadınlar da çoktan kabullendi... kadın vücudu artık reklamlarda, iş sektöründe her yerde normal bişeymiş gibi kullanılmaya başlandı... bu hastalıklı kültürü artık yıkmak hiç kolay değil...

1|2
    0|0
  • Cok dogru bir yazi kaleme almissin kardesim, artik kadinlarin guzelliginden baska birsey onemli degil devrimizde. Ama guzeelikte gelip gecici, keske herkes bunun farkina varsa da ruh guzelliginin onemin kavrasa.

1|1
    0|0
  • tespit doğru ancak yapabileceğimiz ya da bir şeyler yapmamızı gerektirecek bir durumun olduğunu düşünmüyorum. herkesin aklı fikri var ve seçimlerini inandıkları değerlerle örtüşecek şekilde yapıyorlar. neden bunu seçiyorsunuz deme hakkım olduğunu düşünmüyorum. ben kendi doğrularım ve değerlerimde mesulüm ve birilerininde bana neden böyle yapıyorsun ya da bu yaptığın yanlış deme cüretini göstermesini istemem.

herkes kendi gibi olmayı başarabilse bu yozlaşmışlık kendiliğinden çözülür zaten.

1|0
    0|0
  • Evet %80'i öyle sanıyor.

0|0
    0|0
  • Güzelliğini kullanan kadın herşeyi elde eder.Net

1|0
    1|0
  • Güzellik göze hitap eden estetik bişi ama önemli olan asıl mühim olan kalbe hitap etmek.

0|0
    0|0
Yükleniyor...