İnsanlar neden bu kadar ön yargılı ?

Tanımadığınız insanlar hakkında iyi veya kötü yorum yapar mısınız ?

Bi insanın doğruyu söylediğinden emin değilsiniz ama yalan söylediğinin de bir kanıtı yok elinizde, gerçekliğine emin olmadan o insana yalancı muamelesi yapar mısınız ?

Üzülüyorum insanlık ne halde ...

Kimsenin kimseye inancı kalmamış ...

0|0
920

En İyi Erkek Görüşü

• Üzülerek söylüyormki malesef bu sitede o insanlar fazla var.Egolarını yükselmek için insanlara ön yargılı davranan bazı üyeler gerçek hayatta fazla ego alamadığı gibi, tipi nasıl denen bir insana rahatlıkla dalga geçebiliyorlar.Ve o insana önyargılı oluyorlar.Şimdi diceksinizki önyargıyla ego ne alaka ? Şunu söylim size malesef bu sitede egosu olmayan insanlar olduğu o kişiye önceden sen işte kötüsün git burdan banada çoğu kez denildi.Hatta bazılarına sen egonu tatmin etmek için açıyorsun bile denildi.Sanalda Ego Tatmin etmek kadar saçma birşey yoktur.Ama tabi ki hepsi gizliden dedi.Buda egolarının patlak vermelerine neden oldu.Çünkü karşıdaki insanı utandırdı.Egosu yüksek insanlarda bu önyargı çokca görünür.Artık herkes sorularını Gizli'den yapıyorlar ve haklılarda.Tanımadıkları insanlara karşı kötülemek bir adet haline gelmiş.Egosu düşüklere.Ama sadece o insanlar bunları sanal aleminde yaparlar.Çünkü sadece sanalda egoları tatmin oluyor.

0|0
    0|1

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 19

• Şu bir gerçek doğru dürüst tanımadıgın bir insanın asla söylediğinden öteye geçemezsin...

Kuşkun şüphen var diye bir kişiyi yargılayamazsın...

Katılıp katılmamak gibi bir mecburiyet yoktur...

AMA SAYGI DENEN BİRŞEY VARDIR...

Sorsan tecrübe derler :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Neyin tecrübesi yahu kaç milyar insan tanıdın :)

Tamam kuşku payın olur, güvenmeyebilirsin ama bu o kişinin arkasından konuşmanı gerektirmez... İyi veya kötü yorum yapmanı gerektirmez.. Bir yorumun olacaksa en saygılı hali objektif olabilmektir...

-Bir kadın etekle dolaşır, orspu damgası yer

-Bir erkek küpe takar top lakabanı yer

-Bir kişi amelelik yapar, abaza muamelesi görür

-Bir kişi sol görüşlüdür, gevur derler

-Sağ görüşlüdür şeriatçı derler

-Fakirdir, kendi etti buldu beter olsun derler

-zengindir burnu havada, yemediği küfür kalmaz...

Birine bişey anlatırsın, evet hıhım der arkandan çok sallıyo der, bu kesin şöyledir denir...

Dilin kemiği yok, bazen fazla özgürüz diye düşünüyorum, saygımızı yitirdik...

1|0
    0|2
    • konunun ne kadar karısık oldugunu bır bılsenn ben bile şaşkınım ..

• Aynen öyle, umursama tanımadan etmeden yargı yapanlar yaptıgıyla kalır, yeri gelince böyle bir yargı ile yüz yüze geldiğin zaman işte o zaman lafını koyarsın

• Çok haklısın, ben bir insanla en az bir gün vakit geçirmeden, herhangi bir şey düşünmem. Dışarıdan bakarak yorum yapmak gerçekten çok yalnış ve bu yoruma göre o kişiye yalnış ya da hak etmediği davranışta bulunmak son derece bencil bir davranış.

Ama Türkiye gibi bütün geri kalmış koyun sürülerinin yaşam şekli böyle. Zaten o yüzden dünyanın medeni toplumları arasına giremiyoruz, belki de hiç bir zaman giremeyeceğiz.

1|0
    0|1
  • hiç bir zaman önyargılı davranmayı sevmem .tanımaya çalışırım .doğruyu yanlışı öğrenmeye çalışırım .burada bile tanımadığım bir ile görüşürken önce anlamay çalışırım .en doğrusu ne ise o şekilde cevap veririm tercihleri veya zevkleri ne olursa olsun .

1|0
    0|2
  • Sitemizin popisi nanelipastamızdan bir soru daha.

Einstein'ın da dediği gibi;

"Önyargıları parçalamak, atomu parçalamaktan daha zordur"

1|0
    0|1
  • evet ön yargı kötüdür başkasıyla kıyaslamak gibi o gönderdi onla iş birliği yapıyorsun demek gibi evet ön yargı kötüdür ama en kötüsü ne biliyormusun ? benim dediğim doğru diyen at gözlüklülerdir en kötüsü...!

1|0
    0|2
    • gızlı kalan seyler acıga cıkmadıgı sürece dogruyu bulmak zor çünkü otto ...

sen bilir misin baskasının yerine yalancı muamelesı görmeyi..

ya da bılır mısın dogru söyledıgın halde sana bırılerının ınanmamasını ..

sanmıyorum bilmezsin .. inan ki kötü birşeyy üzücü bir durum

• inşallah öyledir :(

• bence öyledir.

• Herkesin yorumu ve düşünceleri farklıdır hiç kimseye ille bunu düşünmek veya bunu söylemek zorundasın diyemeyiz anlatımlarda yorumlarda farklı anlatılır farklı şekillerde yorumlanır ama dere ve aktığı yer aynıdır bu aynen vereceğim örnek gibidir ingilizcede yazıldığı gibi okunmaz.

Ali yazarsın Ahmet diye okunur...

0|0
    0|1
  • nasıl inancın kalabilirki tanımadıklarına insanlar tek ayak üstünde kırk yalan söylüyor allah din kitap üzerinden para için mevki için olmadık yeminler ediyolar nasıl inanabilirsin

0|0
    0|1
  • Kimse hakkında yorum yapmam.Herkes kendinden sorumludur.Kimseye güvenmediğim için kimin yalan kimin dogru söylediğini pek umursamıyorum ve mutluyum.Deneyin.

0|0
    0|1
  • İnsanlar da önyargılı olmalarının sebebi, çekememezlik ve kıskançlık... NET ! imzamı basarım...

ZEDWARD !

0|0
    0|0
  • sezgilerim iyidir

0|0
    0|1
  • ztn bir bedene hapsolmusuz

esarete bakar mısın

onyargılarımızla gorunmez parmaklıklar olusturuyoruz bır de bedenımıze...

cesarete bakar mısın

0|0
    0|1
  • tanımadığım insanlar hakkında iyi veya kötü yorum yapmam.yanımda yapılıyorsa ya dinlemem ya da müsade etmem

0|0
    0|1
  • “Önyargıları parçalamak, atomu parçalamaktan zordur…” (Albert Einstein)

Açık ve net

0|0
    0|1
  • Bende yeni tanıştığım insanlara güven tamdır. Zamanla kendileri harcarlar. Başta o kadar safımdır ki ne derlerse inanırım. Ayrıca foton mükemmel :)

0|0
    0|1
  • Bunlar hep insanların duygularını daha önceden birilerinin sömürerek p*ç etmesinden kaynaklı artık şaşırmamak gerek savunma iç güdüsü nanelipastam ;) normal karşılamak gerek sağolsun insanlık gitgide çığrından çıkıyor.

0|0
    0|1
  • evet yaparim cok kotuyum ben

0|0
    0|1
  • herkes kendı içindekı fesatlığı akrşısındakınde de var sanıyor hep ondan

0|0
    0|1
  • anlatmıyorsun ki hak vereyim

0|0
    0|1
  • Yaya çok üzülüyon yalancı :D

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 9

• Ön yargılı insanlardan nefret ediyorum. hepsinin mk

2|1
    0|1
  • Ön yargılarım vardır. Biriyle yeni tanıştığımda ister istemez belli bir profil çiziyorum kafamda. Yanlış farkındayım ama elimde olmadan yapıyorum. Önyargılarım yıkılmaz şeyler değildir. Hatta en yakın arkadaşlarım ilk başta sinir olduğum insanlar.

0|0
    0|1
  • yalan söylemeye gerek yok bazen yapıyorum dış görünüşe göre yargıladıgım oluyor ama asla yalan iftira atmam kimseye

0|0
    0|1
    • mesela yanı burda sen benım hakkımda bı yorum yapabılır mıısn ıyı veya kötü

• hayır ama sonucta burda herkez kendi düşüncelerinden yasamından hayatından bişeyler paylasıyor sorarak cevaplayarak, bunlara bakarak sadece fikir edinebilirim iyi ya da kötü

• Asla yapmam kendim tanimaliyim agzi olan konusur kimsenin lafina kulak asmam kiskancligindan yapmadığı ne malum

0|0
    0|1
  • Ne olursan ol kendin ol yalan söylemekle diyerek varılmıyor evet insanlar on yargılı olmuş çünkü konuşmak için bahane ediyorlar çünkü allahtan korkulari yok kendilerini birşey sanıyorlar ama bilmiyorlar ki şeytana uyup yalan söylediklerini ya karsıdakı doğruyu bılııorsa ama bılmemıs gıbı yapıyorsa diye düşündünüz mu onun için sen suçlu olsan bile doğruyu şöyle kızmaz grnede

0|0
    0|1
  • aynen.gerçekten çok haklısn..mesela en basiti arkadaşlarıma erkek arkadaşımı anlatıyorum.tartıştığımız zmn olan durumları anllatıyorum.bana o seni kandırıyor,seninle barışmak için numara yapıyo falan diyolar çok üzülüyorum.

0|0
    0|1
    • tanımadıgı ınsanlar hakkında yorum yapmamalı kımse .. gercek ortaya cıktıgı zaman yüzlerıde o an kı tavrı gibi olacak mı bunu düşünmek gerek

• kendi oyunlarına bizide dahil etmek istemelerinden kaynaklı kısaca hazımsızlık

0|0
    0|1
    • öyle mı dersın candycim :s

• kime neyi inandırmak zorundayız ki

desem de haklısın bu çok can sıkıcı.ben bugünlerde anladım insanoğlunun ne kadar çirkinleştiğini.bunu önceden bilmemiz karşılaştığımızda yıkılmamıza engel olmuyor.her bir yıpranma galiba bizi bir adım öne taşıyor.

• bugün cok yıprandım işte ılk defa boyle bır durumla karsılastım bu da bana bır tecrübe oldu ...

• sana şuanda canı yürekten katılıyorum..

kurunun yanında yaşta yanıyor malesef...

0|0
    0|2
    • aynen degın gibi kurunun kım oldugunu bılmıyorum ama o yanan yaş benım ..

ne kadar anladın bılmıyorum :///

• senin yapacak bişeyin kalmamış ki tatlım,karşı tarafın kırmızı çizgileri keskin ..onları kaldırmadıkça yok etmedikçe kendini ifade etmen imkansız...

• evet haklısın ...

• Yalan dunya iste napcan yasiyacan mecburr

0|0
    0|1
Yükleniyor...