TRT'nin zamanında verdiği kararlar.....

geçenlerde bir belgeselde izledim ve dikkatimi çekti. o kadar saçma ve mantıksız şeyler ki şaşırdım doğrusu. TRT'nin zamanında verdiği bu yasaklar hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar ve bu konuda yorumlarınız nelerdir ?

buyurun siz de bakın :)))

Leman Sam’ın “Anladım” şarkısı, içinde geçen “Dün gece hiç tanımadığım bir erkeğe/ sırf sana benziyor diye/ usulca sokulup/ ‘Merhaba’ dedim”. sözleri nedeniyle TRT denetimi tarafından onay görmedi. Gerekçesi olarak ise “Türk kadının tanımadığı hiçbir erkeğe selam vermeyeceği, şarkının Türk kadının ahlakını bozduğu" gösterildi.

link

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• Bazı şarkılar göründüğünün arkasında sır saklar. Mesela Selda Bağcan - denizlerin dalgasiyim şarkısı gibi. Bunun gibi veya benzeri bir şeyler ima edenleri yasaklamalari normal. Provokatif eylemler bunlar. Ancak TRT abartmış gerçeği de ortada gereksiz şarkılar da yasaklanmış orda yazılana göre.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bunu duymustum. :)) Tam da özgür düsünenemesin, digerlerine örnek olsun diye insanları isten cıkaran zihniyete uygun bir davranmıs. Ac bırak, yola gelsinler mantıgı. Yıllardır hic yol katedememişler.

0|1
    0|0
  • dün iftardan sonra hic tanimadigim bir mümin kardesime pecemin arkasindan usulca selamün aleyküm dedim diye degistirilsin sarki sözü.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Aynı kararları ben de alırdım. Alkışlar TRT'ye.

-1 vermeniz umrumda değil ahlak her şeyden önemli

0|1
    1|1
  • trt serbest piyasa ekonomisinde sayısız seçenekten biridir. anlayışını beğenmeyen izlemesin başka kanal mı yok.

0|0
    1|1
    • ne alaka kardeşim ? biz zamanında aldığı kararlardan bahsediyoruz. tam okumadın galiba

• bülent arınçın oyunları bunlar hep

0|0
    0|0
  • halen yine öyle. trt nin özelleştirilmesi gerekiyor artık.

0|1
    0|0
  • Dün gece demeseydi iyiydi hani dün öğle saati sada sabah :D:D

0|1
    0|0
Yükleniyor...