Kalabalığın içinde yalnızlık.. Siz nasıl güçlü dururdunuz?

Anneniz size 18 yaşında hayatınızda duymak istemediğiniz bir şeyi itiraf etti mi ? Mesela,seni hiç istemedim,doğmanı hiç istemedim,gibi.Veya annenizle ananneniz konuşurken,anneniz sizin hakkınızda "Gözümde gönlümde yok" dedi mi ?

Benim dedi de,ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.Afalladım,nefes alamıyor gibiyim,bu yaşıma kadar boşa yaşamışım gibi..

Hayatta en değer verdiğiniz kişi böyle düşünüyor olsaydı siz ne yapardınız ? Nasıl güçlü dururdunuz ?

0|0
4|16

En İyi Erkek Görüşü

• Sana bu konuşmanın ileride nasıl dönüşeceğini açıklayabilirim.

İster istemez, bu bilinçaltında kalacak, ve her ne kadar kinci bir insan olmasan da, 30lu yaşlarına geldiğinde, anneni eskisi kadar sevmeyeceksin.

Benzer bir şey yaşadım, en azından bende etkisi, bu şekilde oldu.

Boşveer, gül-geç hayatını yaşa, keyfine bak...

Böyle şeylere takılarak, zaten kısa olan hayatı, kendine zehir etme.

Hadi biraz gülelim...

link :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• öncelikle annenizin hakkında siz gerçekte ne düşünüyorsunuz bunu bilmiyoruz. insanlar bazen yaşamlarında var olan çok başkaca sorunların hınclarını en yakınlarından çıkarır. ne bileyim, babanızla ilgili bir sorunu vardır örneğin annenizin. ve bunun sizin doğumunuzdan sonra yeşermeye başladıüğına inanıyordur bilinç altında. ama aslında sizinle ilgisi alakası yoktur. bu konuyu çok fazla kafanııza takmamanızı öneririm. yakınlarınız bile olsa başkalarına ait travmaların sizde yaratacağı travmalar düzeltemeyeceğiniz travmalardır. kendinize aitsiniz. ve her şeyden önce emin olun bu ülkede ben de dahil çok sayıdaki tesadüf çocuğu olmak kafaya takılacak bir şey değildir. bizlerde "hadi çocuk yapalım" diyerek sevişen çift bana göre %1 bile değildir. bu sizin sevilmediğiniz anlamına gelmez.

0|0
    0|0
  • aile ile ilgili konularda biraz duygusuzumdur fakat bu gerçekten ağır bir konu olabilir tabi nasıl bir durumda söylendiğide önemli

eğer annenin kullandıgı sinir ilacı veya psikolojik bir rahatsızlığı var ise ya da aşırı bir sinir halinde söylenmişse biraz kırılman doğaldır ama he de geç sen ona trip at...

ama hiçbir sağlık sorunu yokken ve gayet sakin bir ortamda böyle şeyler söyleyebiliyorsa gerçekten ilginç...

ben şunu duydum benim hakkımda "aslında biz ikinci çocuk yapmayı düşünmüyorduk..." bir nevi yanlışlıkla oldun der gibiydi ama dediğim gibi çok takmam he dedim geçtim rahatım biraz galiba

Bunun haricinde annenle oturup sakin kafayla konuş ve yakın arkadaşlarınla ya da sık sık konuşup rahatlayabileceğin insanlarla konuş illa arkadaşın olmasıda gerekmez buraya bunları yazman bile bir terapidir...

0|0
    0|0
  • Gerçekten zor durum senin tam morale ihtiyacaın var ya buyur dertleşmek istersen

0|0
    0|0
  • Bende yıkılırdım resmen. Her şey alt üst olurdu. İnsanın yaşama sevinci falan kalmazki. Allah yardımcın olsun :'(

0|0
    0|0
  • Psikolojini fena dağıtmışlar. Sen bu şartlara rağmen doğup bu yaşına gelmişsen bunun bir sebebi vardır, kendine bir de bu yönden bakmanı öneririm.

0|0
    0|0
  • Babamda Bna Hergun Allah Belani Versin Der Girdigim İs Yerinde 1 Haftadan Fazla Durmam Cunku Annemde Bana Seni Niye Dogurdum Ben Yaa Ablan Yeterdi Der Cunku Cok Daginigim Guler Gecerim Tinlamam Bile Cunku Her Anne.Bana Cocugunu Sever Bdnde Senim Gibi Dusunuyordum ma Birgun Babam Sabah İse Giderken Beni Opup Yorganimi Ustume Ortunce (Uyuyor Gibi Yapiyordum) Anladm Beni Ne Cok Sevdigini...Ama Peder İste Hala Hergun Allah Belani Versin Lafini Koyuyor Bize =D

0|0
    0|0
  • Kızdığı zaman banada buna benzer sozler soyler.

Anne Sonucta

0|0
    0|0
  • boşwer her anne öyle işte takma hepsi aynı annen sadece senn piskolojini değil seni de dağıtmış yazık

0|0
    0|0
  • yok demedi demezde eğer sana deseydi güçlü duramassın zaten ne yapsanda harbi acıdım sana ya :S bence bir psikologa görünün

0|0
    0|0
  • Hayat 18 yaşından sonra başlar.

0|0
    0|0
  • - Bu duyguları yaşamadan cevap vermek çok kolay ..

- Allah c.c yardımcın olsun

0|1
    0|0
  • sana karşı tavırları nasıl

0|0
    0|0
  • O öyle diyor diye öyle olmaz. Varlığını ona değil, yaratana borçlusun. Güvensiz olman çok doğal.

0|0
    0|0
  • bi sonraki değer verdiğin kişi öne geçti unutma.

ya zaten 18 yaşına gelmişsin artık yuvadan uçma vaktin, ailene bağımlı değilsin yani anlayamıycağım çok acı bir şey ama, her şey bitmiş değil

0|0
    0|0
  • Sen hata sonucu oldun demişti babam artık kardeşimle dalga geçmiyorum. :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• evlatlık mı çıktın ?

0|0
    0|0
  • Bu gerçekten benimde hayatımı baya sarsardı diye düşünüyorum kolay bir durum değil ama bu gune kadar neden o zaman yanlarında tuttuklarını sorardm :)

0|0
    0|0
  • şuan öyle bir düşüncedeyimki senin yerinde olsaydım takmazdım banane doğurmuş derdim yer içerdim..

0|1
    0|0
  • Annem bana senin yüzünden fahişelik yapıyorum demişti.

O gün intihar etmek istedim bütün ilaçları yuttum ama bana bir şey olmamştı mide agrısı çektim bazı insanlar ebeveyn olamıyor...

0|0
    0|0
    • Asla ama asla böyle bir şeye değmez her ne olursa olsun,aklımın ucundan geçmez.Belki çok acı çekerim,yalnız kalırım ve dışlanırım ama canıma kasten kıymak asla. Doğru diyorsun bazıları gerçekten ebeveyn olamıyorlar

• Bende 18 yasındaydım o zaman gercekten cok zor yükler taşıyordum ama hiç bir şey olmadı ve degişmeyecek insan yok onu anladım kactıkca daha cok battım bende üstüne gittim ve düzeltim bir çok şeyi insaların değişeceklerini öğrendim ilk defa annemi seviyorum ilk defa aile olduk ama cok yoruldum :)

Yükleniyor...